اخبار

فرماندار کامیاران

122 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در شهرستان کامیاران پرداخت شده است

فرماندار شهرستان کامیاران در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان کامیاران از پرداخت 122 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در بخش های مختلف طی 11 ماه گذشته در این شهرستان وافزایش 100 میلیارد تومانی اعتبار پروژه راه کامیاران– سنندج خبرداد
122 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در شهرستان کامیاران پرداخت شده است
به گزارش روابط عمومی فرمانداری همایش دهیاران وشوراهای اسلامی روستاهای شهرستان کامیاران با حضور دکتر الماسی فرماندار ، سعادت رئیس دادگستری ، بخشداران مرکزی و موچش ، رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی ، مدیر کمیته امداد و رئیس میراث فرهنگی با موضوع پیشگیری از وقوع جرم در سطح روستاها ظهر روز سه شنبه 7 اسفند ماه در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کامیاران برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران این همایش  با تقدیر از همکاری مطلوب دستگاهها در پیشگیری از وقوع جرم در کامیاران گفت : شوراهای اسلامی ودهیاران به عنوان نماینده ومعتمد مردم در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش تبعات ناشی از آن در روستاها نقش مهمی دارند.

 دکتر الماسی با اشاره به شاخص های توسعه در حوزه سلامت ، امنیت ، محیط زیست و .. خاطرنشان کرد : توسعه یافتگی به رفتار انسان ها ، اجتماع ودیالوگ آنها بستگی دارد و ما زمانی می توانیم احساس توسعه یافتگی داشته باشیم که نسبت به وضعیت پیرامون ، محیط زیست ، حفاظت از منابع ملی ، امنیت و انجام امور در ظاهر کوچک اما ارزشمند حساس باشیم.

وی نقش شوراها ودهیاران در سه حوزه امنیت ، زیست محیطی و گردشگری را حائز اهمیت دانست و گفت :  دهیاران وشوراهای اسلامی با ورود به این مقوله ها می توانند در پیشبرد اهداف شوم گروهک هایی که ریشه داخلی ندارند اما می خواهند با قربانی کردن جوانان ما به منافع خود برسند خلل ایجاد نمایند و نقش مردم را در ایجاد امنیت پایدار در مناطق روستایی پر رنگ نمایند.

دکتر الماسی ضمن تاکید لازم مبنی بر توزیع کالاهای اساسی در سطح روستاها بر اساس یرانه توسط صنعت ، معدن وتجارت تصریح کرد : مردم می توانند در روستاها مطالبات خود را از طریق شوراها ودهیاران پیگیری و به نتیجه برسانند و در این راستا دولت نیز تمام تلاش خود را برای حل مسائل و مشکلات بکار خواهد گرفت.

فرماندار شهرستان کامیاران خاطر نشان کرد : پرداخت 122 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در بخش های مختلف شهرستان ، افزایش اعتبار 100 میلیارد تومانی راه  سنندج کامیاران به منظور تسریع در دو بانده کردن آن و اجرای طرح های مکانیزاسیون کشاورزی وتبدیل اراضی دیم به آبی بخشی از فعالیتهایی است که در سال جاری انجام  ودر جهت حل مشکلات مردم انجام شده است.

وی  در ادامه از دهیاران وشوراهای اسلامی به عنوان نمانیده و معتمد مردم خواست تا با جلوگیری از فعالیتهای غیر قانونی در روستاها مانع افزایش پرونده های قضایی شوند.

دکتر مسعود الماسی با اشاره به اهمیت نقش دهیاران در اجرای برنامه های مختلف و حل مسائل ومشکلات روستاها وتقدیر از دهیاران فعال روستاهای خانم ، شاهینی و خامسان  افزود : بر اساس اظهارنظر وزیر کشور در آینده بخشداران از میان دهیاران موفقی انتخاب خواهند شد که در سطح روستاها در تمام زمینه ها عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه بر لزوم فعال شدن ستاد بحران روستاها تاکید کرد و گفت : نتیجه زحمات وتلاش های شوراهای اسلامی ودهیاران چنانچه تا کنون اثرات خوبی داشته امیدواریم با همکاری وهمراهی بیشتر مردم به نتایج مثبت تری برسد.

همایش دهیاران وشوراهای شهرستان

بازدید [ 787 ]
برچسب ها