اخبار

کامیاران

جلسه شورای اداری در شهر موچش

روز یکشنبه مورخ 23 دی ماه جلسه شورای اداری شهر موچش با حضور دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران،علوی نماینده شهرستان های کامیاران سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ،جولایی مدیر کل ورزش و جوانان استان و دیگر روسای ادارات در سالن جلسات آموزش و پرورش این شهر برگزار شد .
 جلسه شورای اداری در شهر موچشدکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه شورای اداری شهرستان موچش که با حضور مهندس علوی نماینده شهرستان های دیواندره کامیاران و سنندج و جولایی مدیر کل ورزش و جوانان استان برگزار شد گفت: حقیقتا ما در چهلمین سال انقلاب اسلامی جا دارد خدمات بی شائبه و بی دریغ  دولت را فراموش نکنیم زیرا با بررسی سر انگشتی  اعداد نجومی از لحاظ ریالی و خدماتی به دست میاید که حتی مقایسه آن با کشور های توسعه یافته  مایه بالندگی ملت فهیم ایران اسلامی میباشد.  

فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به فعالیت های عظیم دولت و تاکید بر عدم انتقاد مدیران از دولت و  نگاه  واقع بینانه به کارهای درست و بزرگی انجام گرفته طی 40 سال انقلاب بالاخص دولت تدبیر و امید افزود حال وقت آن است که مردم با حضور در عرصه فعالیت های اقتصادی جهشی چشمگیر در عرصه های مختلف ایجاد نمایند و خطاب به  روسای ادارات بیان کرد :مدیران گاهی با خود انتقادی به بررسی و تحلیل کار ها و فعالیت های خود بپردازند و با تجدید و اصلاح رویه ، بهره وری فعالیت های سازمان را بالا ببرند.

فرماندار شهرستان کامیاران با بیان اینکه یکی از خطراتی که در حال حاضر موچش را تهدید میکند ثابت بودن جمعیت شهری است افزود یکی از عمده ترین دلایل این  عدم توسعه یافتگی  اقتصادی و اجتماعی ، نبود  مکان های گردشگری مناسب در شهر می باشد و ما اعتقاد داریم تنها با پتوسعه راه رشد شهرنشینی و عدم مهاجرت را شاهد نخواهیم بود.

 دکتر الماسی با اشاره به پتاسیل های بسیار مناسب موچش  به دلیل  وجود زمین های پایاب سدهای امیرآباد ، رمشت و گاوشان و بیان اینکه مردم موچش  نهایت استفاده را از  داشته های موجود در شهرستان برده جهت رفع کمبود های موجود نهایت تلاش خود را به کار بگیرند.

وی افزود ما در روستاها به دنبال افزایش خانه های ورزش هستیم  با هدف تقویت بهداشت  سلامت و روان بخش موچش هستیم و درخواست ما از جناب آقای جولایی ریاست ورزش و جونان استان رسیدگی به افزایش این مکان ها در شهرستان با نگاه ویژه میباشد.

دکتر الماسی  با ابراز خشنودی از رضایت مردم در جهت برگزاری میز خدمت برگزار شده در بخش موچش بیان کرد ما با تکرار در  بازه های زمانی بسیار کوتاه این امر مهم  را  ادامه میدهیم

دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران گفت : ما به هیچ عنوان در بحث تصفیه فاضلاب روستاها کوتاه نمیاییم و افزود شهرستان تمام تلاش خود را جهت ساماندهی  فاضلاب به کار گرفته و  حال حاضر به دنبال تصفیه فاضلاب روستاها با احداث سپتینگ  و در مرحله بعد تفکیک و تجمیع زباله در روستاها هستیم.

علوی نماینده مردم شهرستان کامیاران در مجلس شورای اسلامی  با تشکر از میز خدمتی که در موچش اتفاق افتاد و در ادامه گفت در حال حاضر و با توجه به تحریم های موجود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم با مشکلاتی روبرو است که دولت در بودجه سال آینده تا جایی که توانسته به بهتر شدن این وضعیت کمک کرده است.

وی با بیان اینکه با توجه به پیش بینی های انجام شده در لایحه بودجه 98 حقوق کارمندان با افزایش حدود 20 درصدی مواجه شده است، افزود: برخی بخش های این بودجه با اشکلاتی مواجه است که نیاز به بازنگری و اصلاح دارد.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین 62 هزار میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی در سال آینده یادآور شد: در بودجه سال 98 ایجاد یک میلیون و 77 هزار شغل در نظر گرفته شده که با توجه به وضعیت فعلی پروژه های عمرانی و تحریم های ظالمانه دشمن تحقق آن دشوار است.

وی تاکید کرد: بودجه پروژه های عمرانی در سال 97 نیز همین مقدار بود اما آنگونه که باید و شاید تخصیص اعتبار داده نشد و پیمانکاران نیز بدلیل نوسان شدید قیمت جرات وارد شدن به پروژه ها را نداشتند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برآیند من این است که بودجه سال آینده متناسب با شرایط بحرانی نیست و باید بودجه ای را تنظیم کنیم که با شرایط بحران همخوانی داشته باشد تا اگر تحریم ها سخت تر و شدیدتر شد براحتی از آن عبور کنیم.

وی گفت: دولت می بایست مقدار بیشتری به این بخش توجه کرده و برای شرایط بحرانی هم پیش بینی های خاصی خود را می کرد.

 

بازدید [ 831 ]
برچسب ها