اخبار

کارگروه سلامت وامنیت مواد غذایی شهرستان کامیاران تشکیل جلسه داد

دومین جلسه کارگروه سلامت وامنیت مواد غذایی شهرستان کامیاران با حضور معان سیاسی ، امنیت واجتماعی فرمانداری ، مسئولان شبکه بهداشت ودیگر اعضای این کارگروه در محل شبکه بهداشت کامیاران برگزار شد
کارگروه سلامت وامنیت مواد غذایی شهرستان کامیاران تشکیل جلسه داد

فرهادی معاون فرمانداری کامیاران در این جلسه گفت : اجرای دقیق مصوبات وبرنامه های نیازمند پیگیری وهمکاری بین دستگاههاست.

وی به مشکلات وخطراتی که علاوه بر مشکلات زیست محیطی می تواند مشکلات بهداشتی ایجاد نماید اشاره کرد وافزود : شبکه بهداشت ودرمان ضمن شناسایی این قبیل موارد در راستای حل آنها با استفاده از نظرات کارشناسان ذی ربط اقدام نماید.

معاون فرماندار کامیاران مشکلات مربوط به سلامت مواد غذایی را در دو بخش شهری وروستایی عنوان وتصریح کرد : در روستاها از همکاری دهیاران و در شهرها نیز با کمک ادارت نظارت مستمر بر عرضه کننده گان وتولید کنندگان صورت پذیرد.

فرهادی در خصوص وجود بعضی از مشاغل عرضه کننده محصولات ناسالم از جمله قلیان خواستار تلاش برای سوق دادن این افراد به سمت فعالیتهای گردشگری شد.

در ابتدای این جلسه آوات کریمی مدیر شبکه بهداشت ودرمان بر لزوم استفاده از مواد غذایی نظارت شده توسط دستگاهها تاکید کرد و گفت : مصرف بعضی از اقلام از جمله گوشت ناسالم و نظارت نشده می تواند سبب انتقال بیمارهای مشترک و صرف هزینه های درمانی زیاد شود.

وی خود مراقبتی و پیشگیری را از ضروریات زندگی هر فرد عنوان و افزود : حساسیت در مسائل بهداشتی کمک مهمی در حل مشکلات درمانی است.

بازدید [ 586 ]
برچسب ها