اخبار

معاون فرماندار کامیاران

پیشگیری ومبارزه با مواد مخدر موجب ارتقاء بیشتر امنیت اجتماعی شهروندان است

معاون فرماندار کامیاران در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کامیاران با اشاره به اقدامات مثبت صورت گرفته در راستای پیشگیری ومبارزه با مواد مخدر گفت : پیشگیری ومبارزه با مواد مخدر زمینه ساز ارتقاء بیشتر امنیت اجتماعی شهروندان و کاهش آسیب ها خواهد بود.
پیشگیری ومبارزه با مواد مخدر موجب ارتقاء بیشتر امنیت اجتماعی شهروندان است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه  با مواد مخدر شهرستان کامیاران ظهر روز یکشنبه دوم مهر ماه به ریاست معاون فرماندار وبا حضو اعضای این شورا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

معاون فرماندار کامیاران در این جلسه با تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط ادارات ، نهادها و انجمن های مردم نهاد گفت : مواد مخدر واعتیاد به عنوان آسیب و معضل جدی زنگ خطری برای تمام خانواده هاست.

عطاء اله فرهادی افزود : برای کاستن از مشکلات در این زمینه ها لازم است ، برنامه های مختلف و نشاط آفرین در جامعه اجرا شود.

وی تصریح کرد : ادارات ونهادهای مسئول در این راستا بایستی با همکاری وهمراهی هم نسبت به تدوین برنامه های مختلف و اجرای کردن مصوبات اقدام نمایند.

فرهادی اظهار کرد : پیشگیری ومبارزه با مواد مخدر موجب ارتقاء بیشتر امنیت اجتماعی شهروندان است.

معاون فرماندار کامیاران در خاتمه بر لزوم استفاده از ظرفیت های مردمی تاکید و اظهار امیدواری کرد : روز به روز شاهد کاهش این معضل در سطح جامعه باشیم.

رئیس اداره بهزیستی کامیاران نیز در این جلسه سرعت آسیب های اجتماعی با سرعت حرکت جامعه را همسو ندانست و گفت: آسیب های اجتماعی با سبقت گرفتن از حرکت های ما در مقابله با آنها، در حال ضربه زدن جدی به جامعه است.

حبیب الله ابراهیمی با بیان اینکه بسیاری از زیر ساخت ها در شهرستان کامیاران خود بستر ساز آسیب های اجتماعی هستند، افزود: رفع این مشکلات نیازمند عزم جدی مسئولان شهرستان است.

وی حذف کامل آسیب های اجتماعی در هر جامعه ای را غیر ممکن دانست و اظهار کرد: بهزیستی با همکاری انجمن های مردم نهاد، 24 مصوبه از 26 مصوبه جلسات گذشته این کارگروه را اجرایی کرده است.

ابراهیمی یادآور شد: سازمان بهزیستی به عنوان متولی امر آموزش در حوزه پیشگیری از اعتیاد حاضر به هرگونه همکاری با تمام دستگاه های خواهان فعالیت در این حوزه است.

در ادامه این جلسه  رئیس مجتمع حرفه آموزی و کار درمانی کامیاران با اشاره به اینکه جرم 80 درصد از زندانی های این شهرستان اعتیاد و جرائم مرتبط با مواد مخدر است، گفت: در زمینه ترک اعتیاد و کمک به افراد معتاد برای رهایی، فعالیت های بسیار خوبی انجام شده است.

محمد سعیدی نیا روز یکشنبه در سومین جلسه شواری هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اظهار کرد: انجمن مردم نهاد معتادان گمنام نز برنامه های مناسبی برای کمک به ترک اعتیاد در شهرستان داشته است.

وی با بیان اینکه فعالیت های این انجمن در زمینه ترک اعتیاد چشمگیر و قابل لمس است، افزود: با توجه به آمار زندانیان مرتبط با جرائم مواد مخدر در شهرستان، نیازمند همکاری سایر نهادها با این انجمن هستیم.

سعیدی نیا تعداد مشاورین و روانپزشکان جتمع حرفه آموزی و کار درمانی کامیاران را چهار نفر اعلام کرد و یادآور شد: با توجه به کمبود نیرو در این زمینه درخواست آنها همکاری بیشتر با انجمن معتادان گمنام است.

بازدید [ 736 ]
برچسب ها