اخبار

کامیاران

پیام فرماندار کامیاران به مناسبت روز جهانی معلولین

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، در پیامی 12 آذر روز جهانی معلولان را به این عزیزان تبریک گفت
پیام فرماندار کامیاران به مناسبت روز جهانی معلولین

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران در این پیام آمده است : معلولان همانند سایر افراد جامعه زندگی عادی خود را دارند و نامگذاری 12 آذر به نام روزجهانی معلولان، فرصت مناسبی برای فرهنگ سازی و به رسمیت شناخته شدن حقوق این قشر در جامعه است.

وی  با بیان این که شهرستان دارای معلولان جسمی و حرکتی است، اظهارکرد: مسوولان ذیربط باید توان خود را برای بازتوانی و بهره مندی مساوی آنان از منابع و امکانات و حضور بی دغدغه آنان در جامعه به کار گیرند.

دکتر مسعود الماسی با اشاره به این که معلولان دارای استعدادهای بالایی هستند، افزود: معلولان موفقی در جامعه وجود دارند که باید با برنامه ریزی دقیق از توانمندی های علمی و اجتماعی آنان در حوزه های مختلف به خوبی استفاده شود.

فرماندار کامیاران در ادامه گفت: رفع نیازها و ایجاد اشتغال معلولان وظیفه تمام دستگاه ها بوده و هر یک از آنان باید در حد توان در این امر مهم مشارکت کنند.

فرماندار کامیاران ضمن تاکید بر ضرورت اختصاص امکانات موجود در سطح شهر به صورت ویژه برای معلولان، افزود: افراد عادی بدون مشکلات جسمانی در محیط شهر توانایی استفاده از هر امکاناتی را دارند و شرایط برای استفاده این قشر از جامعه از محیط شهری نیز باید متناسب با نیاز های آنها باشد.

نماینده عالی دولت در کامیاران با تبریک این روز به محضر تمامی معلولان به ویژه معلولان شهرستان کامیاران در خاتمه اظهار کرد: با فراهم شدن زمینه مشارکت معلولان در جامعه و مناسب سازی محیط شهری و مکان های عمومی خواسته های معلولان به واقعیت تبدیل می شود چون حفظ استقلال و وابسته نبودن به دیگران از مهم ترین خواسته آنان است که باید در خصوص آن اقدام شود.

بازدید [ 436 ]
برچسب ها