اخبار

کامیاران

پيام تبریک فرماندار کامیاران به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبيعي

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران طی پیامی پانزدهم اسفندماه روز درختکاري و آغاز هفته منابع طبيعي را به تمامي دوستداران طبيعت و زحمتکشان عرصه حفاظت از منابع طبیعی واراضی ملی تبريک گفت
پيام تبریک فرماندار کامیاران به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبيعي

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران متن این پیام به شرح زیر است:

به نام خالق هستی

احترام به طبیعت  وحفظ آن احترام به تکالیف دینی و سفارش وتوصیه بزرگان و ایجاد امید برای آیندگان و احترام به خالق هستی است که چنین زیباییهایی را برای ما ودر اختیار ما قرار داده است. در راستای حفظ منابع آب و خاک و توسعه فرهنگ درختکاری، 15 اسفند ماه به نام روز درختکاری و تا 21 اسفندماه نیز به نام هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.

بدون تردید حفظ و احیای منابع طبيعي به منزله حفظ زيربناي توسعه پايدار بوده و بايد بيش از پيش قدر و منزلت آن مورد توجه قرار گيرد. تأثيرات مستقيم و غير مستقيم منابع طبيعي بر توسعه انکارناپذير است و عدم توجه به جايگاه منابع طبيعي آثار زيانباري مانند سيل، بيابانزايي و وقوع ريزگردها را به دنبال دارد. بنابراين حفظ منابع طبيعي بعنوان تدبیری درست تلقي می گردد و نماد احترام و علاقه به منابع ملی ونسل فعلی و آینده بشمار مي آید.

امروز حفاظت و احیاء عرصه های ملی فراتر از وظايف اداري تعريف شده و نجات مشکلات زيست محيطي يک تکليف انساني و ملي است كه همه ما بايد با همراهي همديگر تلاش كنيم وضعيت كنوني طبيعت اطرافمان را بهبود دهيم. بنابراين دست ياري و كمك به سوي همه آحاد جامعه دراز مي كنيم و اميدواريم با توجه به شعار امسال هفته منابع طبيعي كه « منابع طبیعی، بزرگترین سرمایه ملی» نامگذاری شده است با همکاری در اجرای طرح های منابع طبیعی وآبخیزداری حافظ سرمایه های ملی و محیط زیست باشیم.

اینجانب روز درختکاری و هفته منابع طبیعی و آبخیزداری را به محضرتمامي دوستداران طبيعت و زحمتکشان عرصه حفاظت از منابع طبیعی واراضی ملی تبريک عرض می نمایم و موفقیت همگان را از درگاه حق تعالی مسئلت می نمایم.

 

مسعود الماسی

فرماندار شهرستان کامیاران

بازدید [ 557 ]
برچسب ها