اخبار

شهرستان کامیاران

پرداخت 26 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در شهرستان کامیاران

فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه شورای اداری این شهرستان با حضور معاونین فرماندار ، معاون قضایی دادگستری کردستان ، مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری و دیگر اعضای این شورا از پرداخت 26 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از محل اعتبارات سال 97 در این شهرستان خبر داد
پرداخت 26 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران امروز دوشنبه 24 تیر ماه 98 جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران وبا حضور معاونین فرماندار ، معاون قضایی دادگستری کردستان ، مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری ، امام جمعه و دیگر اعضای این شورا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه گفت : مبلغ 26 میلیارد وهشتصد میلیون تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از محل اعتبارات سال 97 پرداخت شده و از این لحاظ کامیاران رتبه سوم استانی را کسب نموده است.

وی اظهار امیدواری کرد : در سال جاری نیر با همت کارشناسان ادارات و بانک های مسئول و تسهیل گیری مناسب و ارائه اطلاعات کافی به متقاضایان تسهیلات در این بخش وسایر بخش های اشتغال زا شاهد روند رو به رشد تولید و اشتغال به ویژه در حوزه گردشگری که پتانسل های خوبی وجود دارد باشیم.

دکتر مسعود الماسی در ادامه با اشاره به شرایط کشور بیان داشت :  برنامه ریزی درست مسئولان به منظور بهبود وضعیت به ویژه با ایجاد امنیت شکل گرفته و گسترش حوزه نفوذ در این زمینه خارج از مرزهای جغرافیایی با تکیه بر رسالت حکت وعزت مقام معظم رهبری و مقاومت وایستادگی مردم ایران در برابر برنامه ها و فشارهای روانی دشمن باعث شده است شرایط به سمت وضعیت پایدار اقتصادی ، تقویت بخش خصوصی و خروج از اقتصاد تک محوری پیش برود.

وی  ضمن تاکید لازم مبنی بر اطلاع رسانی به موقع برنامه ها و دستاوردهای نظام و دستگاههای دولتی افزود : خوشبختانه با توجه به شرایط پیش آمده و تبدیل فضای واردات به صادارات در بخش اشتغال شاهد کاهش بیکاری بوده وتنها در بخش تحصیلکرده ها مشکل داریم که در این راستا مقرر شده است تامین اجتماعی مزایایی برای استخدام این افراد از قبیل عدم دریافت حق بیمه به مدت دو سال اعمال نماید.

فرماندار شهرستان کامیاران از دستور و پیگیری دکتر واعظی مسئول دفتر نهاد ریاست جمهوری مبنی بر واگذاری 7 هکتار از اراضی در تملک آب منظقه ای کرمانشاه به آب وفاضلاب شهری کامیاران جهت احداث تصفیه خانه آب شرب ، احداث تصفیه خانه فاضلاب روستایی خامسان و نصب سبتینک تانک در بعضی از روستاها و رونق شهرک صنوف مزاحم خبر داد .

دکتر الماسی در ادامه به بحث مهم انتخابات اسفند ماه اشاره کرد و گفت : در این انتخابات مهمترین رسالت افزایش مشروعیت نظام با رعایت اصل بی طرفی و اجرای قانون به منظور فراهم کردن مشارکت وتصمیم گیری مردم است.

وی افزود : بر اساس گام دوم انقلاب بایستی تمام دستگاهها تلاش نمایند با بکارگیری تمام راههای قانونی و استفاده از تمام ظرفیت ها  انتخاباتی باشکوه ، بدون توجه به گرایش خاص و تنها بر اساس میزان رای مردمی برگزار نمایند.  

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه ضمن تقدیر از مدیران سابق مخابرات ، شرکت نفت ، دامپزشکی و بخشداری مرکزی برای مسئولان جدید این ادارات آرزوی موفقت کرد و توصیه های لازم در خصوص رعایت الگوی مصرف برق در ادارات و بانک ها ، همکاری با بازرسان نظارتی به ویژه بازرسان فرمانداری ، رعایت اصول بهداشتی در مدارس ، کاهش هزینه ها و اولویت بندی هزینه کرد اعتبارات ، دفن اصولی و تفکیک زباله توسط شهرداریها ، توجه به مسائل زیست محیطی، رعایت اصول پدافند غیر عامل و رعایت نظم وانضباط اداری و پاسخگویی به موقع به مراجعین در زمان مقرر اداری ارائه کرد.

در ابتدای این جلسه باتمانی معاو سیاسی وامنیتی فرمانداری کامیاران به بیان اقدامات انجام شده در خصوص پدافند غیر عامل پرداخت وخواستار اختصاص اعتبار به منظور رفع بعضی از نیازها در این زمینه شد.

سپس ماموستا نوفیق قربانی اما جمعه کامیاران به بیان مطالبی در خصوص لزوم رعایت تقوی و پرهیزگاری ، ارایه خدمت شایسته به شهروندان با استناد به دستورات خداوند و رعایت عفاف و حجاب و تاثیرات مثبت این کارها در زندگی دینوی و اخروی پرداخت.

شورای اداری تیر ماه 98 کامیاران

بازدید [ 257 ]
برچسب ها