اخبار

کامیاران

پرداخت تسهیلات اشتغال و توجه به توسعه اقتصادی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کامیاران مورد تاکید قرار گرفت

هشتمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کامیاران در محل فرمانداری با حضور جمال ارشدی سرپرست فرمانداری ، سید احسن علوی نماینده مجلس ، مدیران ادارات و بانک های عامل برگزار شد.
پرداخت تسهیلات اشتغال و توجه به توسعه اقتصادی  در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کامیاران مورد تاکید قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری روز دوشنبه 7 اسفند ماه هشتمین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان با حضور جمال ارشدی سرپرست فرمانداری ، سید احسن علوی نماینده مردم شهرستان های سنندج ، کامیاران ودیواندره ، مدیران ادارات عضو کارگروه و مسئولان بانک های عامل برگزار شد.

در این جلسه مهمترین موانع پیش روی تسهیلات اشتغال مورد بررسی قرار گرفت.

جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران در ابتدای این جلسه با اشاره به اینکه اشتغال و اقتصاد به عنوان دغدغه مهم در جامعه مطرح بوده وعزم جدی برای حل مسائل و مشکلات وجود دارد گفت : در حال حاضر یکی از راههای افزایش اشتغال و توسعه اقتصاد پرداخت تسهیلات وافزایش سرمایه در گردش می باشد.

وی افزود : در همین راستا پرداخت تسهیلات به شیوه های مختلف از جمله اشتغال فراگیر ، مشاغال خانگی ، تسهیلات مددجویی و اشتغال پایدار روستایی در جریان می باشد.

ارشدی اظهار کرد : تا کنون حدود 148 طرح در بخش اشتغال فراگیر با اعتبار 50 میلیارد تومان برررسی و جهت پرداخت و ارائه به بانک های عامل توسط دستگاههای ذی ربط مصوب شده است.

سرپرست فرمانداری کامیاران افزود : مسائل ومشکلاتی پیش روی پرداخت این قبیل تسهیلات وجود دارد که امیدواریم با همکاری بیشتر بانک ها ، پیگیری لازم توسط دستگاهها و تسریع در ارائه مدارک مورد نیاز از سوی متقاضیان این مشلات مرتفع شود.

ارشدی تصریح کرد : مجموع اعتبارات مشاغل خانگی یک میلیارد و چهار میلیون تومان با کارمزد 4 درصد می باشد که اقدامات لازم در خصوص توزیع و معرفی 185 طرح مشاغل خانگی توسط سه دستگاه صنعت ، معدن وتجارت ، فرهنگ وارشاد اسلامی و میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری به عمل آمده است.

سرپرست فرمانداری کامیاران در ادامه  خاطرنشان کرد : اعتبارات اشتغال پایدار روستایی 10 میلیارد و 700 میلیون تومان با سود 6 درصد می باشد که در حال دریافت طرح ها از طریق سامانه کارا و فراهم کردن شرایط پرداخت تسهیلات با توجه به اولویت بندی طرح های رسته دار به متقاضیان هستیم.

جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران در خاتمه بر لزوم تلاش همه دستگاهها جهت تحقق اشتغال و فراهم کردن شرایط توسعه اقتصادی شهرستان تاکید کرد.

 

سید احسن علوی نماینده مردم سنندج ، دیواندره وکامیاران در مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به بیکاری بیش از 150 هزار نفر در کردستان گفت : متاسفانه استان کردستان در زمینه بیکاری در بین سایر استان ها در رتبه بالایی بوده که این امر باعث شده ما به لحاظ توسعه اقتصادی شرایط خوبی نداشته باشیم.

وی افزود : حل مشکلات اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی مستلزم  همکاری تمام بخش ها ، تغییر دیدگاه کارشناسان و تسهیل در فرایند پرداخت تسهیلات توسط بانک هاست.

علوی عدم شفافیت قانون و موانع نظام بانکی را از دیگر مشکلات پیش روی اشتغال عنوان و بهبود آن را مستلزم شفافیت قانون و حرکت به سوی خدمت و توسعه توسط نظام بانکی عنوان کرد.

نماینده مردم سنندج ، کامیاران ودیواندره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : در تمام کشورهای توسعه یافته حجم دولت اندک وبخش خصوصی در زمینه های اقتصادی به مراتب حضور گستردی دارا می باشد.

سید احسن علوی گفت : برای ایجاد اشتغال پایدار و کارآمدی وپویایی اقتصاد باید ضمن استفاده از تمام ظرفیت های موجود با برنامه ریزی در جهت کاهش تصدی گری بخش دولتی و آینده نگری برای نسل های بعدی باشیم.

نماینده مردم سننندج ، کامیاران ودیواندره در خاتمه سخنان خود با اعلام آمادگی جهت پیگیری مسائل ومشکلات حوزه شهرستان واستان  اظهار امیدواری کرد : با همکاری دستگاههای ذی ربط از مبلغ 442 میلیارد تومان اختصاص یافته به اشتغال پایدار روستایی کردستان از سهم صندوق توسعه ملی به بهترین صورت ممکن جهت اشتغال وتوسعه اقتصادی روستاها به عنوان قطب تولید بهره کافی برد.

بازدید [ 782 ]
برچسب ها