اخبار

معرفی تعاونی های برتر کردستان

پانزدهمین جشنواره معرفی تعاونی های برتر کردستان در کامیاران برگزار شد

در مراسمی با حضور حمعی از مسئولان استانی و شهرستانی از مدیران ۲۲ تعاونی برتر استان کردستان در کامیاران تجلیل شد
پانزدهمین جشنواره معرفی تعاونی های برتر کردستان در کامیاران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران عصر روز چهارشنبه ۱۹ شهریور ماه مراسمی به منظور معرفی تعاونی های برتر استان کرستان و تجلیل از مدیران این تعاونی ها در محل تعاونی ۳۴۹ ساروخان واقع در یک کیلومتری کامیاران ، همزمان با افتتاح این تعاونی که در زمینه تهیه و توزیع شیر و لبنیات فعالیت می کند با حضور مهندس خالد جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان ، دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، برهان صلواتی مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کردستان ، مهندس زارع معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری کامیاران  ، مسئول دفتر نمایندگان در مجلس شورای اسلامی ، مهندس فرید سپری رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان ، اسکندری مدیرکل تعاون روستایی ، مدیر شعب پست بانک کردستان ، مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری ، مدیران عامل و اعضای تعدادی از تعاونی ها و تعاونی های برتر کردستان و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد.

 

پتانسیل های شهرستان کامیاران  نوید بخش توسعه بیشتر این شهرستان در آینده خواهد بود

مهندس خالد جعفری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان با اشاره به تلاش هایی که توسط اعضای تعاونی ها در راستای تولید و اشتغال و رونق اقتصادی صورت می گیرد ، گفت : در این شرایط  تحریم هر شخصی وافرادی بتواند در زمینه اقتصادی نقش آفرینی کنند به فرموده مقام معظم رهبری مانند رزمنده هایی هستند که در جبهه ها مشغول جنگ برای کشور می باشند.

وی اعتماد، صداقت و همبستگی کردستانی ها را مثال‌زدنی دانست و گفت: این اعتماد و همبستگی، مناسب ترین زمینه را برای مشارکت های مردمی و فعالیت‌های تشکل‌های تعاونی در استان فراهم آورده است.

مهندس جعفری اقدامات وزارت کار برای حمایت از تعاونی‌ها از جمله در زمینه تامین مالی و ساز و کارهای قانونی را شایسته قدردانی توصیف کرد و افزود: نتیجه این تلاش ها و حمایت ها در قالب فعالیت تعاونی‌های موفق و کارآمد کردستان مشهود است.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود شهر کامیاران، آینده این شهرستان در زمینه رشد و توسعه را امیدوار کننده خواند و افزود: این شهرستان در زمینه کشاورزی ، صنایع تبدیلی و گردشگری به واسطه طبیعت بکر و همجواری با کلان شهر کرمانشاه  جایگاه ویژه ای برای سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان در خاتمه موفقیت تعاونی ۳۴۹ ساروخان ، مرکز تهیه و توزیع شیر و لبنیات کامیاران را مورد اشاره قرار داد و افزود: این موفقیت تنها در سایه سلامت و صداقت گفتاری و رفتاری اعضای تعاونی  امکان پذیر بوده که امیدواریم با همکاری بیشتر مردم استان شاهد تشکیل وگسترش تعاونی های مختلف تولیدی که در قانون برای آن سهم 25درصدی در اقتصاد لحاظ شده باشیم.

 

خدمات دولت تدبیر وامید در راستای تولید واشتغال با تلاش مضاعف ادامه می یابد

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در پانزدهمین جشنواره  معرفی تعاونی‌های برتر کردستان و مراسم همزمان افتتاح تعاونی ۳۴۹ مرکز تهیه و توزیع شیر و لبنیات کامیاران که توسط معاون اول رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: دولت تدبیر و امید با وجود تنگناهای بسیار اقتصادی و تحریم های ظالمانه، در حوزه درمان، طرح های عمرانی و تسهیلات اشتغالزایی خدمات بی‌نظیری انجام داده است که این خدمات با تلاش مضاعف دلسوزان در شهرستان ، استان و کشور ادامه خواهد داشت.

دکتر مسعود الماسی با تبریک هفته تعاون و محکومیت هتک حرمت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه کشور مقرر شد ۲۵ درصد اقتصاد کشور از طریق تعاونی ها محقق شود که برای تحقق آن نیازمند تلاش و بهره‌گیری روز افزون از مشارکت های مردمی  وحمایت از بخش خصوصی هستیم.

وی  با بیان اینکه بسیاری از مشکلات از طریق تعاونی ها قابل حل است، افزود: از سال گذشته توسط ادارات مختلف و بانک های عمل تسهیلات خوبی پرداخت شده است که ۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی بخشی این تسهیلات است.

فرماندار کامیاران  با تقدیر از تمام کسانی که در سطح شهرستان کامیاران در راستای حمایت از تولید واشتغال گام بر می دارند گفت : خوشبختانه شرایط لازم برای توسعه وگسترش  تعاونی ها در سطح شهرستان وجود دارد و از هر طرحی که منجر به جهش تولید و افزایش اشتغال و کسب منافع برای عموم باشد استقبال می شود.

 

پرداخت 360 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در کردستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس ستاد گرامیداشت هفته تعاون استان کردستان در پانزدهمین  جشنواره معرفی و تجلیل از تعاونی های برتر استان که در کامیاران برگزار شد گفت : 360 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با کمترین انحراف در کردستان پرداخت شده است.

برهای صلواتی افزود: امسال برای نخستین بار تعداد ۲۲ تعاونی در کردستان توانستند با کسب بیشترین امتیاز به جمع تعاونگران برتر راه یافته و مورد تجلیل قرار گیرند.

صلواتی خاطر نشان کرد: سه تعاونی از کردستان از جمله تعاونی ۳۴۹ مرکز شیر و لبنیات ساروخان کامیاران همزمان با افتتاح 383 تعاونی در کشور بصورت همزمان توسط معاون ریاست جمهوری افتتاح می شود که این سه تعاونی با ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آورده سهم اعضای تعاونی‌ها و ۱ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی در مجموع بالغ بر ۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری می‌رسند.

مدیر کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان همچنین با اشاره به پرداخت ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با کمترین انحراف در کردستان، آن را نتیجه تلاش های استاندار، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و همه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل دانست.

 

رونق بازار محصولات کشاورزی در کردستان از طریق تعاونی ها امکان پذیر است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در مراسم تجلیل از تعاونی های برتر استان کردستان که در محل تعاونی 349 شهرستان کامیاران برگزار شد گفت: تعاونی های دارای ظرفیت بالایی هستند و می توانند رونق بازار محصولات کشاورزی کردستان را فراهم نمایند.

مهندس فرید سپری در این مراسم با اشاره به ۲۸ مرکز جمع آوری شیر در استان کردستان، اظهار داشت: خوشبختانه تعاونی ۳۴۹ مرکز تهیه و توزیع شیر و لبنیات کامیاران با برند ساروخان به عنوان یکی از بزرگترین و موفق ترین این مراکز مطرح است.

مهندس سپری سپس به سه طرح بزرگ استان کردستان در حوزه جهاد کشاورزی از جمله توسعه اراضی دیم، گوشت‌قرمز و توسعه باغات اشاره کرد و افزود: بخش تعاون می‌تواند در کنار بخش دولتی در این حوزه‌ها منشاء اثر گردد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان به ظرفیت های مطلوب استان در بخش کشاورزی که می تواند به ایجاد طرح های تعاونی کمک کند اشاره و از  وجود 375 هزار هکتار جنگل ، یک میلیون و چها رصد وچهارده هزار هکتار مرتع ، زراعت 750 هزار هکتاری و تولید دو میلیون تن علوفه در سال در سطح استان خبر داد.

طاهر پرویزی مدیر عامل تعاونی 349 مرکز تهیه و توزیع شیر و لبنیات کامیاران با برند ساروخان از اهتمام وتلاش مسئولان استانی وشهرستانی به منظور راه اندازی این طرح تعاونی تقدیر و اظهار امیدواری کرد : با تداوم این حمایت ها توسعه فعالیت های این تعاونی بیشتر شود.

گفتنی است در ادامه این مراسم تندیس پانزدهیمن جشنواره معرفی تعاونی های برتر و لوح سپاس به 22 تعاونی برتر کردستان در بخش های مختلف اهداء شد./.

 

 

معرفی و تجلیل از تعاونی های برتر کردستان

بازدید [ 105 ]
برچسب ها