اخبار

کامیاران

همکاری ادارات به منظور تسریع در اجرای پروژه بزرگراه منتهی به کامیاران ضروری است

سرپرست فرمانداری کامیاران در جلسه بررسی مسائل ومشکلات پیش روی اجرای پروژه بزرگراه میاندوآب – کرمانشاه (قطعه حوزه شهرستان ) گفت : به منظور تسریع در اجرای این پروژه همکاری ادارات و بخش های مختلف ضروری است.
همکاری ادارات به منظور تسریع در اجرای پروژه بزرگراه منتهی به کامیاران ضروری است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران روز چهارشنبه 9 اسفند نشستی به ریاست جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران وبا حضور نمایندگان ادارات کل و مسئولان شهرستانی به منظور بررسی مسائل ومشکلات پیش روی پروژه بزرگراه میاندوآب کرماشناه ( حوزه شهرستان ) در دفتر فرماندار برگزار شد.

جمال ارشدی با تقدیر از حضور کارشناسان ومسئولان ادارات در این جلسه به لحاظ اهمیت موضوع تاکید کرد : ایجاد بسترهای ارتباطی و راههای مناسب نقش مهمی در توسعه اقتصادی دارد.

وی افزود : توسعه راهها وگسترش محورهای مواصلاتی حمل ونقل را تسهیل و میزان امنیت و تردد مسافران را بهبود می بخشد.

سرپرست فرمانداری کامیاران در ادامه سخنان خود  توسعه راههای شهرستان کامیاران را گامی مثبت در جهت حل سایر مشکلات عنوان وتصریح کرد : دسترسی مطلوب برای تمام افراد به نقاط مختلف شهرستان کامیاران به عنوان یک شهرستان گردشگری با فراهم کردن بسترهای ارتباطی مناسب امکان پذیر است.

ارشدی اظهار کرد : موقعیت جغرافیایی این شهرستان وکشاورزی به عنوان شغل  اکثر مردم روستاها ایجاب می کند  امکان حمل ونقل تسهیل شود و چنین شرایطی منوط به بهبود وضعیت راههاست.

جمال ارشدی گفت : تکمیل پروژه بزرگراه میاندوآب کرمانشاه که از کامیاران عبور می کند می تواند تحول قابل توجهی در بخش های مختلف ایجاد نماید.

ارشدی اظهار داشت : اجرای این کریدور مزایایی چون تسهیل در ترافیک عبوری، صرفه جویی در مصرف سوخت، سامان بخشی به یکی از مهمترین محورهای ارتباطی کشور و رونق بخشی به سرمایه گذاری ملی و گردشگری را به دنبال خواهد داشت.

سرپرست فرمانداری کامیاران در خاتمه بر لزوم هماهنگی بین دستگاههای مختلف به منظور تسریع در اجرای این پروژه تاکید واظهار امیدواری کرد : با پیگیری لازم شاخص راههای شهرستان به نحو قابل ملاحظه ای  ارتقاء یابد.

نوار تاسیسات زیربنایی علت کُندی اجرای پروژه بزرگراه میاندوآب-کرمانشاه

هیبت امجدی  نماینده شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور در حوزه سنندج و کامیاران روز چهارشنبه 9 اسفند ماه در جلسه بررسی مسائل ومشکلات پیش روی پروژه بزرگراه میاندوآب کرمانشاه (حوزه شهرستان کامیاران ) گفت: نوار تاسیسات زیربنایی مانند شبکه‌های مخابرات و برق، فیبرنوری، خطوط لوله نفت و پتروشیمی و معارضین محلی  علت حرکت کُند پروژه بزرگراه میاندوآب- کرمانشاه در حوزه سنندج-کامیاران است.

وی با اشاره به اینکه وجود معارض در بخش های مختلف مخابرات، اداره برق و زمین های کشاورزی مشکلی است که حل آن نیاز به همکاری ادارات زی ربط دارد، افزود: در صورت حل این مشکلات با جابجایی تاسیسات مختلف در کوتاه ترین زمان، آنها می توانند در موعد مقرر این پروژه را برای افتتاح تحویل دهند.

امجدی با بیان اینکه بزرگراه میاندوآب- کرمانشاه بخشی از کریدور شمال- جنوب است، اظهار کرد: کل بزرگراه میاندوآب- کرمانشاه 416 کیلومتر است از این میزان 320 کیلومتر آن در محدود استان کردستان قرار داشته که 64 کیومتر آن مربوط به حوزه سنندج - کامیاران است.

وی  در خصوص 64 کیلومتر این پروژه در حوزه سنندج- کامیاران تصریح کرد: این 64 کیلومتر به 4 قطعه تقسیم شده که 2 قطعه آن در حوزه شهرستان کامیاران واقع شده است.

نماینده شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور در حوزه سنندج و کامیاران با اشاره به اینکه جمع اعتبارات اختصاص یافته به این چهار قطعه 167 میلیارد تومان است، اضافه کرد: از آبان سال 96 عملیات اجرایی سه قطعه آن آغاز و برای تکمیل آنها افق 3 ساله در نظر گرفته شده است.

هیبت امجدی با بیان اینکه این پروژه جزء 10 پروژه اولویت دار کشور معرفی شده است، یادآورشد: توپوگرافی خشن منطقه از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روند اجرای این پروژه است.

وی اضافه کرد: این بزرگراه در حوزه کامیاران- سنندج- نیازمند حفر 5 تونل ایجاد 9 پل بزرگ، خاکبرداری و ترانشه های عظیم است.

نماینده شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور در حوزه سنندج و کامیاران اشاره به اینکه در حال حاضر به دلیل مشکلات موجود از تمام توان پیمانکارها استفاده نمی شود، گفت: برای تسهیل در روند کارهای این پروژه نیازمند همکاری دارات ذی ربط برای جابجایی تاسیسات و تمامی مدیران ارشد استانی است.

 

بازدید [ 794 ]
برچسب ها