اخبار

کامیاران

همایش پیشگیری از اعتیاد شهرستان کامیاران با حضور دکتر الماسی برگزار شد

صبح روز دوشنبه 4 تیر ماه همایش پیشگیری از اعتیاد شهرستان کامیاران با حضور مسعود الماسی فرماندار شهرستان در کانون ولایت برگزار شد.
همایش پیشگیری از اعتیاد شهرستان کامیاران با حضور دکتر الماسی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران دکتر الماسی در این همایش آسیب های اجتماعی را ناشی از غفلت شمرد و گفت: وقتی آسیب اجتماعی است یعنی غفلت اجتماعی اتفاق افتاده است و اصل قضیه غفلت هاست که وظیفه ما به عنوان افراد مسئول، ابتدا آگاهی خودمان و سپس عمل کردن در راه آگاه سازی جامعه است.

دکتر الماسی گفت متاسفانه موقعیت استراتژیک شهرستان بصورتی است که مابین دو شهرستان که منبع سنتی مصرف مواد مخدر بوده اند قرار گرفته و ایجاد فرهنگ سازی مناسب و هدفدار امری مهمی است که بایستی مورد توجه قرار بگیرد.

فرماندار شهرستان  افزود جهان در حال توسعه شاهد بروز و ظهور بحرانی است که میلیون‌ها نفر را به دلیل اعتیاد به بردگی کشیده‌است.

شیوع سوء مصرف هروئین در شرق آفریقا، افزایش مصرف کوکائین در غرب آفریقا و جنوب آمریکا، رشد و گسترش سریع تولید و سوء مصرف مواد مخدر صناعی در خاورمیانه و جنوب شرق آسیا از جمله بحران‌های نوظهور به شمار می‌آیند.

وی افزود :قاچاق مواد مخدر در کنار بحران هسته‌ای، بحران جمعیت و بحران محیط زیست یکی از چهار بحران عمده قرن بیست و یکم لقب گرفته‌استو خاطر نشان کرد همسایگی ایران با بزرگترین تولید کننده تریاک در جهان (افغانستان) )قرار گرفتن در مسیر بازار مصرف این مواد (اروپا و آمریکای شمالی) عامل مهمی در امنیت مرزهای کشور به طور عام و امنیت مرزهای جنوب شرقی به طور خاص است.

تمامی کشورهایی که در مسیر ترانزیت مواد مخدر تولیدی منطقه هلال طلایی به بازارهای مصرف قرار دارند، همواره در خطر سرریز، توزیع و مصرف مواد مخدر هستند.

این کشورها، در نتیجه این فرایند مخوف هزینه‌های هنگفتی را از نظر اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی متحمل می‌شوند و سرمایه‌های اجتماعی در آنها، رو به زوال و روند رشد و توسعه پایدار در این مناطق با کندی مواجه‌است.

 

فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به اینکه مواد مخدر یکی از آسیب های اجتماعی و بلای خانمان سوزی است که وقتی گریبانگیر فرد یا خانواده ای شد، باعث نابودی آنان میگردد.

فرماندار شهرستان کامیاران تشویق ادارات و ارگان های مربوطه به ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه جهت سوق دادن جوانان به عرصه های هنری سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و جهت دهی فکری خانواده جهت عدم دغدغه ی فکری و کشیده شدن به بحران های جبران ناپذیر که خانواده های امروزه گاها با آن دس و پنجه نرم میکنند.

دکتر الماسی با ابراز خرسندی از فراهم شدن بستر مناسب جهت ورود بانوان به ورزشگاه ها آینده فرهنگی جامعه را بسیار روشن دید و از تمامی ادارات خواست همکاری لازم را جهت ایجاد نشاط احتماعی به کار بگیرند.

در خاتمه فرماندار از کلاس های توجیه سازی و پیشگیری از شیوع مواد مخدر بازدید کرد.

 

 

 

 

همایش

بازدید [ 635 ]
برچسب ها