اخبار

کامیاران

همایش تجلیل از روحانیون پیشکسوت در کامیاران برگزار شد

امروز 4 اردیبهشت ماه همایشی جهت تجلیل از روحانیون پیشکسوت در سالن سپاه با حضور نماینده ولی فقیه ، امامان جمعه ، معاون فرمانداری و جمعی از مسئولان شهرستان کامیاران برگزار شد.
همایش تجلیل از روحانیون پیشکسوت در کامیاران برگزار شد

همایش تجلیل از روحانیون پیشکسوت شهرستان کامیاران برگزار شد

همایش تجلیل از هفت روحانی پیشکسوت شهرستان کامیاران با حضور آیت الله حسینی شاهرودی ، علما و روحانیون صبح امروز سه شنبه 4 اردیبهشت در محل سالن اجتماعات سپاه شهرستان برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر لزوم آغاز به کار احداث حوزه علمیه امام شافعی در شهرستان کامیاران، گفت: همه ادارات و نهادهای دولتی برای احداث حوزه علمیه برادران و خواهران امام شافعی شهرستان کامیاران همکاری و تلاش کنند.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز سه شنبه در همایش تجلیل از روحانیان پیشکسوت شهرستان کامیاران افزود: شهرستان کامیاران به دلیل شرایط خاصی که دارد باید بیشتر از سایر نقاط استان از وجود روحانیون بهرمنده باشد.

وی با بیان اینکه نگاه به روحانیت نباید نگاهی مادی و شغلی باشد، اظهار کرد: تبلیغ و نشر دین کار روحانیون همین مسئله دلیلی است تا آنها را وارثان پیامبر بدانیم.

آیت الله حسینی شاهرودی به چهره عالم نگاه کردن را عبادت دانست و تاکید کرد: چهره عالم انسان را به یاد خدا می اندازد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه تامین معیشت روحانیون یکی از مسائل جدی این قشر از جامعه برای خدمت صادقانه به مردم است، اضافه کرد: در پرداخت حقوق و مزایایی علمای اهل سنت و شیعه هیچ تفاوتی وجود ندارد و تفاوت های موجود به دلیل میزان فعالیت خود علما و روحانیون است.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه اسلام دینی است که به همه مسائل و جوانبه توجه دارد، یادآورشد: اسلام انزوا از مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی روز را به بهانه گوشه نشینی و عبادت قبول ندارد.

وی روحانیون را مسئول آگاهی بخشی به جامعه در مقابل توطئه های دشمنان دانست و گفت: امام خمینی (ره) کسی بود که در قرن اخیر این وظیفه را به خوبی در مقابل توطئه های دشمن برای نابودی اسلام انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تشریح شرایط اروپا بعد از رنسانس از نظر تغییرات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، افزود: ترامپ محصول این تغییرات است که در حال حاضر تبدیل به معضلی بزرگ برای جهان شده است.

آیت الله شاهرودی با اشاره به قدرت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی در شکست دادن ابر قدرت های جهان، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با کمک خداوند لیبرالیزم را تهدید و پایه های آن را متزلزل کرده است.

وی با اشاره به اینکه برادری سپاه و ارتش آمریکا را به تنگ آورد است، افزود: نظام جمهوری اسلامی پشتیبان و همراه تمام مظلومان جهان است و با تمام توان دست از حمایت مظلومان و مسلمانان جهان نخواهد کشید.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به نقش ایران در جنگ سوریه اشاره و اضافه کرد: نقش ایران کمک فکری و آموزش فن آوری های نوین جنگی است.

در پایان از سالها تلاش و کوشش و خودگذشتگی هفت نفر از روحانیون پیشکسوت شهرستان کامیاران تجلیل شد.

گفتنی است در ابتدای این مراسم ماموستا توفیق قربانی امام جمعه کامیاران به منظور بیان نیازهای روحانیون در جایگاه حضور یافت.

همایش

بازدید [ 690 ]
برچسب ها