اخبار

شهرستان کامیاران

همایش تبین معضلات اعتیاد ومواد مخدر وپیامدهای ناشی از مصرف آن در سالن اجتماعات سپاه شهرستان کامیاران برگزار شد

فرماندار شهرستان کامیاران در همایش تبین معضلات اعتیاد ومواد مخدر وپیامدهای ناشی از مصرف آن گفت : تغذیه ذهن مهمترین روش مقابله با گرایش به سمت مواد مخدر ، بزه وسایر پدیده های منفی است
همایش تبین معضلات اعتیاد ومواد مخدر وپیامدهای ناشی از مصرف آن در سالن اجتماعات سپاه شهرستان کامیاران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران همایش تبین معضلات اعتیاد ومواد مخدر وپیامدهای ناشی از مصرف آن با حضور فرماندار ، جانشین سپاه شهرستان ، معاونت اجتماعی سپاه استان ، اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان واقشار مختلف صبح روز دوشنبه 10 تیر ماه 98 در محل سالن اجتماعات سپاه شهرستان کامیاران برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در این همایش گفت : جمهوری اسلامی ایران در برخورد ومقابله با این پدیده شوم بسیار جدی بوده و 4000 شهید ، بیش از 10 هزار جانباز و 10 تا 12 درصد از درآمد ناخالص خود را در راستای مقابله با مواد مخدرهزینه کرده است.

وی بیان داشت : ما بر اساس دستور مقام معظم رهبری و تاکید دولت تدبیر وامید کماکان در راستای مبارزه با مواد مخدر تلاش خواهیم کرد تا جامعه ای سالم داشتهوآینده ای روشن برای فرزندان خود و دیگران داشته باشیم.

دکتر الماسی باتقدیر از برنامه های برگزار شده در راستای پیشگیری ومبارزه با مواد مخدردر کامیاران افزود : ریشه بسیاری از آسیب های اجتماعی ، طلاق و بزه های اجتماعی در مواد مخدر بوده و لازم است در کنار مبارزه با آن فرهنگ عمومی وذهنیت مردم را تغییر داده و همانند تدوین قوانین ممنوعیت مصرف دخانیت در اماکن عمومی ، حساسیت جامعه و خانواده ها را بالا برده به عنوان مطالبه عمومی به نتیجه مثبتی برسانیم.

وی با اشاره به تاثیر فضای جغرافیایی ، محیط شهری ومحیط محلات در گسترش پدیده های منفی از جمله مواد مخدر بر لزوم بهبود فضاهای ناسالم با تقویت فعالیت در حوزه های فکری ، اجتماعی ، فرهنگی ، هنری ، اقتصادی وحتی سیاسی و تشویق مردم به مشارکت در این برنامه ها به عنوان یک تغذیه ذهنی ومهترین روش مقابله با مواد مخدر ، بزه وسایر پدیده های منفی تاکید کرد و از راه اندازی گروههای تسهیل گر به منظور برخورد جدی تر با مواد مخدر با همکاری تمام نهادها و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خبر داد .

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه اظهار امیدواری کرد : با احساس مسئولیت بیشتر عموم مردم نسبت به آینده فرزندان خود وجامعه روز به روز شاهد کاهش این قبیل معضلات و ایجاد جامعه ای سالم وبانشاط باشیم.

در این مراسم گروه نمایش نسبت به اجرای برنامه پرداخت وبه 9 نفر از فعالان پیشگیری ومبارزه با مواد مخدر لوح سپاس اهداء شد./.  

همایش تبین معضلات اعتیاد تیر 98 کامیاران

بازدید [ 263 ]
برچسب ها