اخبار

برگزاری هشتمین جلسه شورای آموزش وپرورش کامیاران

هشتمین جلسه شورای آموزش وپرورش کامیاران به ریاست سرپرست فرمانداری وبا حضور مدیر کل آموزش وپرورش کردستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران هشتمین جلسه شورای آموزش وپرورش کامیاران در سال جاری صبح امروز چهارشنبه 22 آذر به منظور بررسی راهکارهای لازم در خصوص جذب دانش آموزان تارک تحصیل و فراهم کردن شرایط تشکیل واستقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی آینده در محل فرمانداری کامیاران با حضور دکتر ارشدی سرپرست فرمانداری ودکتر قربانی مدیر کل آموزش وپرورش وسایر اعضای این شورا برگزار شد.
هشتمین جلسه شورای آموزش وپرورش کامیاران به ریاست سرپرست فرمانداری وبا حضور مدیر کل آموزش وپرورش کردستان برگزار شد

سرپرست فرمانداری کامیاران در این جلسه با اشاره به نقش مهم آموزش وپرورش در تعلیم وتربیت افراد گفت : برای ایجاد جامعه سالم باید مدرسه سالم داشته باشیم.

وی افزود : براساس تحقیق وپایش انجام شده میزان رضایت مندی از این دستگاه و اعتماد به معلمین در استان در سطح بالایی بوده واین انتظارات را بیشتر می کند.

ارشدی با اشاره به دستور کار جلسه خاطرنشان کرد : مجموعه متغییرهای زیادی در ترک تحصیل دانش آموزان اثرگذاراست.

جمال ارشدی بر لزوم شناسایی واولویت بندی این متغییرها تاکید وتصریح کرد : دراین راستا الگوهایی مرجع بایستی فعال واز نقش روحانیون ، شوراهای اسلامی  و دهیار بهره مند شد.

سرپرست فرمانداری کامیاران در خاتمه جهت احداث مکان های آموزشی جدید مورد نیاز ، توسعه وفراهم کردن امکانات استقرار پایه دوازدهم گفت : استفاده از توان دستگاههای اجرایی ، اعتبارات دولتی و همت خیرین مدنظر خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در این جلسه گفت: شورای آموزش و پرورش مهمترین پتانسیل برای پیشبرد برنامه‌های شهرستان واستان ومهمترین حلقه واسط بین جامعه و سیستم اداری است.

قربانی خاطرنشان کرد : آموزش و پرورش بیشتر نهاد اجتماعی بوده ودر کشورهای توسعه یافته به صورت مردمی اداره می‌شود و از مهمترین رسالت‌های آن آموزش افراد تا پایان دیپلم و توجه به تعلیم وتربیت دانش آموزان است.

رشید قربانی توجیه فرهنگی استفاده از روستا مرکزی و شبانه روزی برای دانش آموزان جامانده از تحصیل را ضروری دانست و همچنین گفت : کردستان در پیش دبستانی و ابتدایی در سطح بالای نسبت به سایر استانها در پوشش تحصیلی قرار دارد و در متوسطه اول در میانگین کشوری و مشکل ما تنها در متوسطه دوم باشد.

 

هادی اله ویسی در ابتدای این جلسه  از آمادگی آموزش و پرورش کامیاران برای کمک به دانش آموزان بازمانده از تحصیل خبر داد وگفت : امکانات آموزش پرورش ، چهار خوابگاه شبانه روزی و نیروهای دلسوز و متهد آموزش وپرورش آماده حل مشکل دانش آموزان تارک تحصیل هستند.

وی افزود : تمام افراد تارک تحصیل شناسایی شده و تعدادی از این افراد جذب شده اند.

بازدید [ 951 ]
برچسب ها