اخبار

شهرستان کامیاران

نواخته شدن زنگ مهر ومقاومت در مدارس کامیاران

با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، امام جمعه و فرماندهان نظامی وانتظامی ، مسئولان آموزش وپرورش و ادارات شهرستان زنگ مهر ومقاومت در مدارس کامیاران وبه صورت نمادین در مدرسه فاطمه الزهرا(س) نواخته شد
نواخته شدن زنگ مهر ومقاومت در مدارس کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران به مناسبت بازگشایی مدارس و تقارن این روز با ایام سالگرد هفته دفاع مقدس و در دومین روز از هفته دفاع مقدس امروز دوشنبه اول مهر 98 با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، امام جمعه و فرماندهان نظامی وانتظامی ، مسئولان آموزش وپرورش و ادارات شهرستان زنگ مهر ومقاومت در مدارس کامیاران وبه صورت نمادین در مدرسه فاطمه الزهرا(س) نواخته شد.

دکتر مسعود الماسی در این مراسم با تبریک آغاز سال  تحصیلی وگرامیداشت سالگرد هفته دفاع مقدس ویاد وخاطره شهداء گفت : در ایران نقطه عطف توجه به آموزش و پرورش وفراهم کردن شرایط تحصیل عادلانه برای تمامی اقشار جامعه به  انقلاب 57 بر می گردد و از آن زمان زنان نیز توانستند با درک درستی که انقلاب از اقشار جامعه داشت پا به پای مردان تحصیل نمایند ودر عرصه های اجتماعی حضوری موفق داشته باشند.

وی افزود : پیروزی انقلاب آشتی ملی بین حاکمیت ، دولت ومردم برقرار کرد و باعث شد خانواده ها به ساختار دولت و این انقلاب که رنگ وبوی حاکمیت را با مشروعیت ملی همراه ساخت اعتماد کنند رشد شتابان در حوزه تعلیم وتربیت شکل گیرد.

دکتر الماسی تصریح کرد : یکی از شاخص های توسعه آموزش مادران است که دولت جمهوری اسلامی توانسته است به خوبی به این اهم دست یابد.

وی در ادامه سخنان خود به تاریخچه و آغاز جنگ 8 ساله ایران وعراق در 31 شهریور 59  اشاره کرد و گفت : ما باید به درک مسائل ودلایل علت حمله کشور همایسه خود به ایران بپردازیم و بدانیم مهمترین دلایل این حمله دسترسی به آب های آزاد  ، شکل گیری انقلاب مردمی با شعار نه شرقی نه غربی وجمهوری اسلامی نظام نو پای اسلامی و عدم همسویی با نظام غرب بودکه با خاتمه آن با شکست رژیم بعث و پیروزی ایران اسلامی همراه بود چرا که نشانه این پیروزی برگزاری راهپیمایی 20 میلیونی اربعین است.

دکتر الماسی سپس با بیان اینکه دولت جدایی از ملت نیست و تمام کسانی که حقوق بگیر نظام هستند دولت هستند خاطر نشان کرد : در سالی که با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی روبرو هستیم باید دقت کنیم کدام یک از کاندیداها مفاهیم را درست سر جای خود به کار می برند و نسبت به بحث های غیر واقع بی تفاوت نباشیم وتصمیم درست برای آینده بگیریم.

وی با اشاره به ظرفیت های خوب فرهنگی در کامیاران و نیاز جامعه به موفقیت های کوچک وتاثیر آن وجود نقاط قوت در بسیاری زمینه ها از دانش آموزان خواست نسبت در راستای تقویت فرهنگ عمومی ، فرهنگ ترافیک و سد معبر کارهای آموزشی  انجام دهند..

فرماندار شهرستان کامیاران در پایان با تبریک وتقدیر مجدد از حضور مسئولان و نیروهای نظامی وامنیتی واعضای شورای تامین وشورای استان گفت: نظیر چنین مراسمی در 28 مدرسه کامیاران با حضور مسئولان ادارات وبه پاس احترام فرهنگیان ودانش آموزان و گرامیداشت سالگرد هفته دفاع مقدس برگزار شده است.

هادی الله ویسی مدیر آموزش وپرورش کامیاران در این مراسم گفت : امروز حدود 16800 هزار دانش آموز کامیاران سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.

وی اظهار امیدواری کرد : سال جدید سالی سرشار از موفقیت برای دانش آموزان کامیاران باشد.

در خاتمه این مراسم زنگ مهر ومقاومت به مناسبت آغاز سال تحصیلی 99-98 وسالگرد هفته دفاع مقدس به  صدا در آمد.

زنگ مهر و مقاومت کامیاران مهر 98

بازدید [ 386 ]
برچسب ها