اخبار

کامیاران

نشست مشترک شورای پدافند غیر عامل شهرستان های کامیاران و سنقر کلیایی برگزار شد

جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان های کامیاران و سنقر وکلیایی صبح امروز سه شنبه 11 دی ماه در محل سالن جلسات فرمانداری کامیاران با حضور آقایان : دکتر الماسی فرماندار کامیاران و مهندس معصومی زاده فرماندار سنقر وسایراعضاء تشکیل شد
نشست مشترک شورای پدافند غیر عامل شهرستان های کامیاران و سنقر کلیایی برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان های کامیاران و سنقر وکلیایی صبح امروز سه شنبه 11 دی ماه در محل سالن جلسات فرمانداری کامیاران با حضور آقایان : دکتر مسعود الماسی فرماندار کامیاران و مهندس محمد ناصرمعصومی زاده فرماندار سنقر ، اعضای شورای تامین و سایر اعضای این شورا تشکیل شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در ابتدای این نشست با خیر مقدم حضور میهمانان و تبریک پیشاپیش آغاز چهل سالگی انقلاب و آرزوی صلح برای جهان در سال نو میلادی گفت : اتفاقات خوبی که در طول این چهل سال رخ داده است مرهون همدلی ومشارکت مردم بوده وما هم افتخار خدمتگزاری چنین مردمی را داریم.

دکتر مسعود الماسی افزود : در راستای حفظ دستاوردهای انقلاب ونظام لازم است طرح های مختلفی اجرا وبرنامه هایی تدارک دیده شود که توجه به اصول پداقند غیر عامل یک از این موارد است.

وی در ادامه با اشاره به موقعیت جغرافیایی و همسایگی شهرستان های کامیاران و سنقر وکلیایی  و لزوم هماهنگی دستگاههای دولتی دو شهرستان در پیشگیری از هرگونه مشکل تصریح کرد : هدف از این جلسه مشورت ادارات و نهادها با هم وشناسایی مواردی است که تهدید را به فرصت تبدیل کند.

دکتر الماسی خاطر نشان کرد : هدف از اهمیت دادن به موضوع پدافند غیرعامل، کاستن از آسیب‌پذیری نیروی انسانی، ساخت و سازها، تجهیزات ، امکانات ، محیط زیست ، تجهیزات حساس وحیاتی و .. و خنثی کردن تهدیدها وخطرهای احتمالی در تمام زمینه ها است .  

فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه با اشاره به اقدام موثروفوری در جابجایی تاسیسات خط لوله انتقال گاز کامیاران به سمت مریوان در راستای اصول پدافند غیر عامل با هزینه ای معادل 3 میلیارد تومان گفت : شهرستان های کامیاران و سنقر نیز اشتراک مهمی در زمینه های کشاورزی ، محیط زیست ، منابع طبیعی، مواد غذایی ، راه و حمل ونقل ، بهداشت ، آب ، برق ، گاز ، مخابرات و سایر موارد دارند که مشارکت وهمراهی ادارات دو شهرستان در اجرای برنامه های مختلف با استفاده از اصول پدافند غیر عامل می توان سطح اقتدار منطقه ای را ارتقاء داد.  

در ادامه این نشست مهندس محمد ناصر معصومی زاده فرماندار شهرستان سنقر وکلیایی با تبریک پیشاپیش چهل سالگی انقلاب گفت : اهمیت پدافند غیر عامل در رابطه با تهدیدات زیاد است و ساختار نظامی و سیاسی ایران اسلامی که متکی به آراء مردمی است پایگاه محکمی به خود اختصاص داده و دشمن به دنبال برهم زدن این تعادل وتعامل است.

وی افزود : ما باید هوشیار باشیم تا با اتخاذ تصمیم های درست ومناسب ضمن مقابله با فشارهای مادی ومعنوی دشمن سطح حفاظت از اماکن وتاسیسات خود را بالا ببریم.

مهندس معصومی زاده خاطر نشان کرد : امروز در این نشست جمع شده ایم تا در مورد مشترکات دو شهرستان بر اساس اهداف 12 گانه کارگروه شورای پدافند غیرعامل ، افزایش ایمنی شهر وکشور را مدنظر قرار دهیم.

فرماندار شهرستان سنقر وکلیایی با شاره به فرامین مقام معظم رهبری در خصوص لزوم توجه به پدافند غیرعامل به منظور حفظ  دستاوردها اظهار کرد : دولت در راستای دستورات و فرمایش مقام معظم رهبری پدافند غیر عامل را در راس برنامه های خود قرار داده است.

مهندس محمدناصر معصومی زاده در ادامه به موضوعات مشترک بین دو شهرستان از قبیل امنیت مواد غذایی ، جلوگیری ازقاچاق سوخت ، توجه به جایگاههای سیار سوخت ، شناسایی نقاط آسیب پذیر ، آب شرب وسدها ، توجه به ذخایر ونیازمندیها و ... اشاره کرد و خواستار تهیه طرح های مشترک در این زمینه ها شد.

فرماندار شهرستان سنقر وکلیایی در خاتمه شناسایی تهدیدات مشترک بین دو شهرستان را ضروری و اظهار امیدواری کرد : با تصمیم های مشترک در این جلسه ساماندهی و حفظ وارتقاء توانمندیهای دو شهرستان مدنظر قرار گیرد.

در ادامه این جلسه مسئولان ادارات دو شهرستان به بیان پیشنهادهای خود در زمینه بهبود فعالیتهای مشترک دو شهرستان درحوزه پداند غیرعامل در تخصص های کاری خود پرداختند.

در خاتمه با موافقت حاضرین در این نشست همکاری ادارات دو شهرستان به منظور اجرای برنامه های مختلف با محوریت پدافندغیر عامل تصویب شد.

 

 

نشست مشترک

بازدید [ 3033 ]
برچسب ها