اخبار

شهرستان کامیاران

نشست فرماندار کامیاران با انجمن اولیاء این شهرستان

نشست دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با حضور معاون سیاسی واجتماعی فرماندار و مسئولان آموزش وپرورش با انجمن اولیاء این شهرستان برگزار شد
نشست فرماندار کامیاران با انجمن اولیاء این شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران به منظور بحث وتبادل نظر در خصوص مسائل و مشکلات مدارس و ارائه راهکارهای لازم در این راستا ، نشست هم اندیشی دکتر مسعود الماسی فرماندار ، معاون سیاسی واجتماعی فرماندار و مسئولان آموزش و پرورش برای دومین بار با اعضای انجمن اولیاء شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این نشست با اشاره به شرح وظایف انجمن اولیا و رسالتی که بر عهده این انجمن هست ، گفت : انجمن اولیا به عنوان یکی از بخش های اصلی ساختار آموزش ما می تواند نقش مهمی در حوزه های آموزشی ، تعلیم وتربیت و تقویت ارتباط خانواده ها با مدارس داشته باشد.

دکتر مسعود الماسی افزود : هدف از برگزاری چنین نشستی  همفکری در خصوص مسائل ومشکلات وچالش های پیش روی مدارس و رسیدن به راه حلی درست و اصولی در این زمینه است.

وی تصریح کرد : ما در شهرستان کامیاران و در سطح مدارس دارای ظرفیت های فکری ، فرهنگی ، هنری  وامکانات خوبی هستیم که امیدواریم با همکاری بیشتر انجمن اولیاء از این ظرفیت ها در جهت تقویت فعالیتهای آموزشی وتربیتی کار شود.   

دکتر الماسی بیان داشت : نقش انجمن اولیا به عنوان كانون اصلی تعلیم و تربیت از اهمیت بسزایی برخوردار است. از این رو مشاركت والدین در امور مدارس با هدف ایجاد و توسعه زیرساخت ها در نظام آموزش و پرورش می تواند فرصت شكوفایی دانش آموزان و استعدادی خوب این شهرستان  را فراهم آورد.

وی اظهار کرد : امروزه انجمن های اولیاء بهترین و موثرترین وسیله ارتباط میان خانه و مدرسه شمرده می شوند که تقویت تعامل میان خانه و مدرسه حلال بخش قابل توجهی از مشكلات موجود در مدرسه و دانش آموزان است که لازمه آن تقویت انجمن های اولیا است.

دکتر الماسی در ادامه با اشاره به بعضی از مطالب عنوان شده توسط اعضای انجمن خواستار برگزاری جلسات این انجمن ها به صورت منظم ، پیگیری مسائل ومشکلات مدارس و امور آموزشی وتربیتی به صورت مکتوب و فراهم کردن شرایط آموزش خانواده ها به منظور پیشگیری از بعضی از مسائل شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه سخنان خود برگزاری انتخابات 2 اسفند ماه 98 را یادآور شد وگفت : اجرای چنین رویداد مهمی در کشور نیازمند دقت بالاست که امیدواریم انجمن های اولیاء با توجه به ارتباطی که در جامعه دارند نسبت به تشویق عموم جهت مشارکت وانتخابی موثر وکارآمد در حوزه های مختلف اقدام نمایند.

هادی اله ویسی مدیر آموزش وپرورش کامیاران در این نشست با اشاره به تاریخچه 72 ساله شکل گیری انجمن اولیاء در ایران گفت : آموزش وپرورش نهادی مردمی و نیازمند کمک مردم است و انجمن اولیاء می تواند به عنوان بازوی کمکی در جهت حل مشکلات باشد.

وی افزود : طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) شامل 30 جلسه آموزشی که 10 جلسه آن برای دانش آموزان ، 10 جلسه آن برای خانوده ها و 10 جلسه آن برای معلمین می باشد با همکاری 12 اداره در مدارس کامیاران در حال اجراست که از انجمن اولیاء انتظار هست در این زمینه هم همکاری نماید.

مدیر آموزش وپرورش کامیاران در خاتمه از تعریف پروژه شهرک ژوان به عنوان یک پروژه آموزشی توسط بنیاد برکت خبر داد.

گفتنی است اعضای انجمن در این نشست به بیان دیدگاههای خود پرداختند./.

نشست با انجمن اولیا دی 98

بازدید [ 198 ]
برچسب ها