اخبار

شهرستان کامیاران

نشست فرماندار شهرستان کامیاران با بهورزان

اولین نشست هم اندیشی دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با بهورزان خانه های بهداشت این شهرستان در محل فرمانداری و با حضور مسئولان شبکه بهداشت و درمان برگزار شد
نشست فرماندار شهرستان کامیاران با بهورزان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران اولین نشست هم اندیشی دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با بهورزان خانه های بهداشت تحت پوشش مرکز بهداشت در محل فرمانداری وبا حضور باتمانی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار ، مرادی بخشدار مرکزی ، هاشمی نسب مدیر شبکه بهداشت ودرمان و دیگر مسئولان حوزه بهداشت ودرمان برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی  فرماندار شهرستان کامیاران با تقدیر و تشکر از حضور بهورزان در این جلسه  وزحماتی که در راستای ارتقاء سلامت شهروندان در مناطق روستایی متحمل می شوند گفت : بهورزان به عنوان متولی سلامت در روستاها بهورزان در ارتقاء مراقبتهای بهداشتی نقش محوری دارند.

وی افزود : سیستم سلامت راهی ندارد جز اینکه با پررنگ تر کردن اجتماعی شدن سلامت و حمایت از بهورزان در روستاها و کارشناسان بهداشت و مراقبین سلامت در شهرها، برروی سبک زندگی جامعه تمرکز کند و با تقویت خودمراقبتی، آموزش بهداشت و خدمات همه جانبه، در سلامت مردم تاثیر بسزایی داشته باشد.

دکتر الماسی تصریح کرد : خوشبختانه اجرای برنامه های دولت اعتدال در حوزه سلامت ، بهداشت ودرمان بخش قابل توجهی از خدمات  را به اقصی نقاط روستایی رسانده و امروزه شاهد ایجاد امید ، رضایت ونشاط خوبی در مناطق روستایی هستیم که خانه های بهداشت و بهورزان در ارائه آن نقش آفرین هستند.

فرماندار کامیاران بیان داشت : همکاری بهورزان به عنوان نماینده دولت با دهیاران ، شوراهای اسلامی وتوجیه مردم در اجرای برناهه هایی زیست محیطی از قبیل تفکیک زباله  ودفن اصولی آن ، احداث تصفیه های خانه های فاضلاب ، تولید محصولات سالم ، جمع آوری فضولات حیوانی و عضویت در ستاد بحران روستا تسریع کننده توسعه روستاها خواهد بود.

فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه سخنان خود به مبحث مهم انتخابات 2 اسفند ماه 98  ولزوم تشویق مردم به منظور مشارکت جدی اشاره کرد و گفت : همگان به ویژه نمایندگان دولت و بهورزان در مناطق  مختلف به ویژه روستاها هوشیار باشند تا بعضی از کاندیدها با طرح شعارهای پوپولیستی ، خلاف واقع ، بیان مسائل قومی وقبیله ای و مسائلی که در حوزه قانونگذاری و وظایف نمایندگی نیست مسیر صحیح برگزاری انتخابات را منحرف یا افراد را از حضور در پای صندوق های رای دلسر د ننمایند.  

در ابتدای این نشست سید منصور هاشمی نسب مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ضمن تقدیر از فرماندار و عوامل زیر مجموعه این فرمانداری جهت برگزاری چنین جلسه ای گفت : بهورزان فعالترین اقشار جامعه در پیشگیری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر و نیز مروجین سبک زندگی سالم در روستاها هستند.

وی پتانسیل بهورزی را نقطه امیدی در مقابله با مشکلات مرتبط با سلامت و بهترین گزینه برای جلب مشارکت مردمی در بسیاری از حوزه ها عنوان نمود.

سپس نماینده بهورزان شهرستان و  تعدادی از بهورزان به نمایندگی مراکز خدمات جامع سلامت تابعه گزارشی از وضعیت سلامت منطقه تحت پوشش و  مشکلات و چالشهای موجود را ارائه نمودند.

 در پایان با اهدای لوح سپاس به بهورزان موفق در خانه های بهداشت از زحمات آنان تقدیر به عمل آمد.

نشست با بهورزان شهرستان کامیاران

بازدید [ 175 ]
برچسب ها