اخبار

کامیاران

نشست صمیمی فرماندار شهرستان کامیاران با شورای دانش آموزی مدارس

به منظور بحث وتبادل نظر در خصوص مسائل ومشکلات مدارس نشستی با حضور فرماندار شهرستان کامیاران ، معاون سیاسی واجتماعی فرماندار ، مدیر آموزش وپرورش و شورای دانش آموزشی مدارس کامیاران برگزار شد
نشست صمیمی فرماندار شهرستان کامیاران با شورای دانش آموزی مدارس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران ظهر روز سه شنبه اول بهمن ماه 98 به منظور بحث وتبادل نظر در خصوص مسائل ومشکلات مدارس نشستی با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، باتمانی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار ، اله ویسی مدیر آموزش وپرورش و شورای دانش آموزشی مدارس کامیاران در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این نشست به اهمیت نقش شورای دانش آموزی به عنوان نهاد مدنی در پیشبرد اهداف آموزشی اشاره کرد و گفت : شورای دانش آموزی ظرفیت وپتانسل خوبی برای آماده سازی دانش آموزان به منظور ایفای نقش در فعالیتهای اجتماعی و مشارکت در مسئولیت پذیری است.

دکتر مسعود الماسی افزود : این شورا ودانش آموزان در نظر ما جایگاه ویژه ای به عنوان آینده سازان مملکت دارند و هدف از چنین نشستی بهره مندی از نظرات شورای دانش آموزی در جهت شناسایی مسائل ومشکلات و برنامه ریزی به منظور رسیدگی و حل آنها وافزایش سرمایه اجتماعی است.

وی تصریح کرد : استعدادهای خیلی خوبی در سطح شهرستان وجود دارد که ما هرساله شاهد شکوفایی آنها با کسب رتبه های برتر هستیم و این نشان دهنده آن است که برنامه های آموزشی ما جای کار و تلاش بیشتری دارد.

دکتر الماسی بر لزوم خود انتقادی و اعلام نظرات وانتقادات با دقت نظر و رعایت حرمت ها در بین دانش آموزان تاکید و اظهار کرد : دانش آموزان  زمانی می توانند در عرصه های مختلف موفق عمل نمایند که ظرفیت انتقاد پذیری  و نقد را بالا برده و نسبت به مسائل و مشکلات پیرامون خود مسئولیت پذیر باشند.

 فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه با اشاره به پتانسیل های خوب فرهنگی وهنری شهرستان تاسیس هنرستان هنر را یک از نیازهای کامیاران دانست و خواستار پیگیری تاسیس چنین مرکز آموزشی برای شناسایی هرچه بیشتر استعدادهای هنری این شهرستان شد.

وی سپس بیان داشت : آموزش و پرورش با اعتبارات دولتی صرف نمی تواند اداره شود و به منظور پیشبرد برنامه های خود نیازمند مشارکت و کمک عمومی است.

فرماندار شهرستان کامیاران ظرفیت های این شهرستان در فعالیتهای اقتصادی وتولیدی و کار و تلاش را خوب دانست و گفت : برای نهادیه شدن فرهنگ کار وتلاش و فراهم کردن شرایط سرمایه گذاری همه باید تلاش نمایند.

دکتر الماسی با اشاره به بعضی از مسائل ومشکلات مطرح شده در سطح مدارس توسط شورای دانش آموزان ، حل این معضلات را نیازمند مشارکت و همکاری نهادهای مدنی همچون شورای دانش آموزی ، انجمن اولیاء و ورود جدی مشاوران دانست وخواستار مداخله این نهادها شد.

وی سواد رسانه ای را جزو یکی از مهم ترین درس ها و مهارت ها عنوان کرد و گفت : دانش آموزان لازم است با بالا بردن سطح آگاهی خود بایستی تاثیر فضای رسانه ایی خارج پایه را جدی بگیرند و هرگونه پیامی که مطرح می شود به راحتی قبول نکنند و مهارت خود را در تشخیص درست یا غلط بودن این پیام ها به نحوی بالا ببرند تا درگیر بعضی از بحران ها نشوند.

دکتر الماسی با اشاره به جایگاه بعضی از قهرمانان مطرح کشور گفت : دانش آموزان بایستی به دنبال اصلات های فکری وفرهنگی جامعه والگو پذیری از کسانی باشند که به دنبال منافع عمومی به جای منافع شخصی هستند.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه اظهار کرد : برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی با هدف ایجاد نشاط وامید در کامیاران اجرا شده که این برنامه ها وجنگ های شادی با رویکردهای آموزشی ، مبارزه با مواد مخدر ، ورزشی و استفاده مناسب از وقت مردم به عنوان یک سرمایه ادامه خواهد داشت.

فریدون باتمانی معاون سیاسی واجتماعی فرماندار شهرستان کامیاران در این نشست به اهمیت نقش شوراها اشاره کرد واز شورای دانش آموزی به عنوان پایه ای برای رسیدن به نقش های مهم تر در شوراهای محلی ، استانی وملی نام برد.

وی افزود :  شورای دانش آموزی علاوه بر بیان مشکلات  می تواند در تصمیم سازی ، تصمیم گیری و مشورت دادن به مسئولان مدارس موثر باشد.

معاون سیاسی واجتماعی فرمانداری کاماران گفت : هدف از برگذاری این نوع جلسات  ونشست ها  بیان نکته نظرات و مسائل ومشکلات موجود ، تمرینی برای افزایش قدرت نقد و بالابردن تحمل نقد پذیری وایفای نقش به عنوان شورای دانش اموزی است.

هادی اله ویسی مدیر آموزش وپرورش کامیاران در این نشست گفت : تمام مسائل مطرح شده توسط شورای دانش آموزی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و تلاش ما بر این است تا با تعامل وهمفکری کارشناسان ذی ربط و استفاده از نظرات افراد صاحب نظر نسبت به بهبود اوضاع به نحوی که دانش آموزان با کمترین دغدغه برنامه های آموزشی را دنبال کنند اقدام نماییم.

گفتنی است در ابتدای این نشست مسائل و مواردی از قبیل کنکور وموسسات کنکوری  ، عدم آموزش مهارت های زندگی در سطح مدارس ، ترک تحصیل بعضی از دانش آموزان ، بعضی از آسیب های اجتماعی در مدارس ، مسائل بهداشتی مدارس ، کمبود امکانات آزمایشگاهی ، نا مناسب بودن زمان های فوق برنامه و ساعت های ورزشی وعدم تجهیز و به روز نمودن کتابخانه های مدارس  توسط شورای دانش آموزی مطرح و خواستار توجه به این موارد شدند.

نشست فرماندار کامیاران با شورای دانش آموزی

بازدید [ 206 ]
برچسب ها