اخبار

کامیاران

نشست تصمیم گیری در خصوص اختصاص محوطه اطراف هلال احمر به عنوان محل اسکان موقت

نشستی با حضور معاون فرمانداری کامیاران ، مدیر کل مدیریت بحران استانداری ، نمایندگان جمعیت هلال احمر استان و شهرستان، اداره راه وشهرسازی استان وشهرستان ، ثبت اسناد و شهرداری به منظور تعیین تکلیف زمین های اطراف جمعیت هلال احمر کامیاران به عنوان محل اسکان اضطراری برگزار شد.
نشست تصمیم گیری در خصوص اختصاص محوطه اطراف هلال احمر به عنوان محل اسکان موقت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ظهر روز شنبه 8 اردیبهشت نشستی با حضور فرهادی معاون فرمانداری کامیاران ، اقبال مدیر کل مدیریت بحران استانداری ، نمایندگان جمعیت هلال احمر استان و شهرستان، اداره راه وشهرسازی استان وشهرستان ، ثبت اسناد و شهرداری به منظور تعیین تکلیف زمین های اطراف جمعیت هلال احمر کامیاران به عنوان محل اسکان اضطراری برگزار شد.

معاون فرمانداری کامیاران در این جلسه با انتقاد از تملک و واگذاری 45 هکتار از اراضی کامیاران از سوی شرکت وابسته به هلال احمر بدون اینکه منافعی نصیب شهرستان شود گفت : در حال حاضر 16000 متر مربع از این زمین ها در اطراف ساختمان هلال احمر به صورت محصور باقیمانده است که شایعات حاکی از آن است عده ای به دنبال تملک این زمین در خارج از شهرستان هستند.

عطاء اله فرهادی به موقعیت خاص کامیاران و قرار گرفتن بر روی گسل زلزله اشاره کرد و افزود : این مکان می تواند به عنوان محلی موقت جهت اسکان اضطراری حدود 200 خانواده استفاده شود ، که انتظار می رود هلال احمر به جای واگذاری زمین به فکر آینده شهرستان در مواقع بحرانی باشد.

وی ضمن مخالفت با تفکیک این زمین ها و واگذاری به افراد خاص تصریح کرد : آنچه که حائز اهمیت است منافع شهرستان و مردم است که باید مد نظر باشد .

فرهادی به وضعیت نامناسب کو چه ها  ومعابر شهرک تازه تاسیس اشاره  و اظهار داشت : متاسفانه شرکت زیر مجموعه هلال احمر اقدامی در راستای زیر ساخت های این شهرکت انجام نداده در صورتی که بر اساس قانون باید اقدام می کرد.

معاون فرماندار کامیاران هم چنین از عدم واگذاری زمین های این شهرک با کاربری های خاص به دستگاههای متولی وذی نفع خبر داد و گفت : شرکت وابسته به هلال احمر و جمعیت هلال احمر بایستی پاسخگوی این دستگاهها باشند وهر تصمیمی که گرفته می شود باید بر اساس مصالح شهرستان باشد.

در ادامه ثقفی و اصلانی نماینده هلال احمر استان  با اشاره به اینکه بعضی از تصمی گیری ها خارج از اختیارات هلال احمر است وشورای عالی در این زمینه تصمیم گیری می کند ، گفتند : در تاریخ 19/11/95 توسط شورای عالی مصوبه ای صادر شده که امکان فروش مابقی زمین از سوی شرکت وابسته به هلال احمر را ممنوع می کند.

ثقفی خاطر نشان کرد : هلال احمر برای ساخت مسجد در این منطقه حدود 4 میلیارد تومان هزینه کرده است.

نمایندگان هلال احمر افزودند : شرکت واگذار کننده زمین شرکتی تحت عنوان شرکت سرمایه گذاری هلال زیر مجموعه جمعیت هلال احمر می باشد که در سال 85 بر اساس مصوبه شورای عالی اقدام به تملک و واگذاری این زمین ها نموده اند.

نمایندگان جمعیت هلال احمر آمادگی خود را برای همکاری جهت شکایت از شرکت هلال به منظور دستیابی به حق وحقوق دستگاههای کامیاران اعلام کردند.

سپس سرحدی نماینده راه وشهرسازی استان در این نشست گفت : در شهرک احداث شده اگر به تعاونی واگذار نشده بایستی مالک هر کسی هست در خصوص آسفالت اقدام نماید.

وی افزود : متاسفانه وضعیت این محدوده مسکونی مناسب نبوده و انتظار بر این است که واگذار کننده زمین پاسخگو باشد.

در ادامه امامی رئیس ثبت اسناد واملاک کامیاران گفت : 47 قطعه داخل محدوده محصور قرار دارد که هم استعلام شهرداری در خصوص آنها منفی بوده و مصوبه این جلسه نیز می تواند مانعی جهت صدور سند برای آن باشد.

رئیس ثبت اسناد وامکلاک کامیاران افزود : در این راستا وبنا بر موصبه اعلام شده جمعیت هلال احمر بایستی برای سند تجمیعی با کاربری اداری اقدام نماید.

در خاتمه این جلسه ارتیکاس اقبال مدیر کل مدیریت بحران استانداری گفت : برای دریافت حق وحقوق دستگاهها از زمین های این شهرک لازم است پیگیری لازم به عمل اید.

وی افزود : طبق نقشه شرکت 730 قطعه مسکونی و کاربری مختلف وجود دارد که برای توقف صدور سند 47 قطعه محدوده ساختمان هلال احمر ، بر اساس مصوبه شورای عالی در سال 95 جمعیت هلال احمر باید اقدام فوری نماید.

اقبال تصریح کرد : شهرداری با تعیین میزان بدهی ، از شرکت مالک زمین  اعلام شکایت نماید.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اظهار کرد : جمعیت هلال احمر ، شهرداری ودستگاههای که کاربری برای آنها مشخص شده است ، نشستی به منظور تعیین تلکیف انواع کار بریها برگزار نمایند.

ارتیکاس اقبال در خاتمه خواستار ارائه پیشنهادهای مکتوب جمعیت هلال احمر در راستای طرح های خود برای زمین های باقیمانده شد.

گفتنی است در پایان این نشست با توجه به مصوبه سال 95 شورای عالی هلال احمر و موافقت اعضاء ، توقف عملیات ثبتی این قطعات مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

بازدید [ 609 ]
برچسب ها