اخبار

کامیاران

نشست بانوان فعال کامیاران با الماسی فرماندار شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران؛ جلسه کارگروه زنان شهرستان کامیاران با حضور دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران کارشناس امور بانوان فرمانداری و مشاوران بانوان فرمانداری و رابطین بانوان ادارات شهرستان در محل فرمانداری کامیاران برگزار شد.
نشست بانوان فعال کامیاران با الماسی فرماندار شهرستان

الماسی یکی از مهمترین وظایف کارگروه زن و خانواده را شناسایی مسائل و مشکلات زنان در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تلاش برای حل مشکلات و توانمندسازی بانوان عنوان نمود و از اعضای کارگروه خواست نهایت اهتمام خود را در حل معضلات حوزه بانوان بکار گیرند.

فرماندار شهرستان کامیاران با تاکید بر اینکه بانوان بایستی کنار شوهرداری، همسرداری و فرزندان خوب و تاریخ ساز، فعالیت های سیاسی و اجتماعی نیز داشتند و اثراتی بسیار ارزشمند از خود به جای بگذارند

وی با اشاره به مباحثی که در جامعه مطرح است و ریشه آن را اشتغال خانم ها و فعالیت های اجتماعی آنها می دانند، ریشه آن را عدم آگاهی خانم ها از توانمندی های خود دانست و گفت: عدم تلفیق این دو مشکل ساز است و یکی از مباحثی که در این کارگروه دنبال می کنیم این است که این خودباروی و ضابطه مند کردن فعالیت های سیاسی، اجتماعی اقتصادی و خانوادگی خانم ها را با کمک ارگان های دولتی و افراد فرهیخته و روحانیون و سایر عزیزان ساماندهی کنیم.

الماسی افزود: در صورتیکه فعالیت هایی که به صورت پراکنده در مورد خانواده ها و بانوان در حال برگزاری است تجمیع و ساماندهی شود نتایج آن چندین برابر خواهد بود.

الماسی با ابراز اینکه بانوان بایستی با آشنایی با حقوق شهروندی و مشکلاتی از جمله عدم آشنایی و نبود مهارت زندگی در برخورد با اغلب مشکلات بیان کرد.

وی به بحث توسعه پایدار و تحقق عدالت اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه پایدار و تحقق عدالت اجتماعی باتوجه به بحث زنان اهمیت پیدا می کند و این بدین معناست که بدون توجه به قشری که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند توسعه پایدار اتفاق نخواهد افتاد.

وی با اشاره به اینکه خیلی از فعالیت هایی که در ادارات صورت می گیرد و آن اثربخشی لازم را ندارد گفت: یکی از علت های آن سلیقه ای و جزیره ای عمل کردن است به طوری که هر اداره کار خودش را انجام می دهد. متأسفانه با پراکنده عمل کردن نتایج مطلوبی که ما دنبال آن هستیم بدست نمی آوریم و یکی از وظایف کارگروه زن و خانواده شهرستان ها دقیقاً هماهنگی بین این فعالیت ها و تجمیع آنها است تا انشاا... نتایج پربارتری داشته باشد. دومین مورد این است که در جلسات بیشتر به دردها و مشکلات پرداخته می شود و کمتر درمان را ارائه می دهیم که باید علاوه بر بیان مشکلات، دغذعه ها و علت ها، دنبال راه حل نیز باشیم.

حسین پناهی کارشناس امور بانوان گفت: اگر نگاه و این دغدغه را داشته باشیم که مشکلاتی که در جامعه وجود دارد ممکن است روزی دامن ما را هم بگیرد بخشی از بودجه ها و اعتبارات را به این حوزه اختصاص خواهیم داد.

وی مبحث کارگروه زن و خانواده را در دو حوزه خانواده و ارتقای جایگاه بانوان اعلام نمود و افزود: حوزه خانواده که برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در سیاست های شهرستان با همکاری ادارت جهت کاهش آسیب های اجتماعی، اشتغال، تحکیم مباحث دینی و جلوگیری از طلاق است و حوزه دیگر حوزه ارتقای جایگاه بانوان است

وی از مسئولین ادارات و نهادها خواست بانوانی را به عنوان نماینده دستگاه های خود در این پست به کار گیرند که دغدغه مسائل را داشته باشند و حوزه کاری آنها طوری باشد که بتوانند بخش عظیمی از وقت خود را در این حوزه برنامه ریزی کنند.

 

بانوان

بازدید [ 902 ]
برچسب ها