اخبار

کامیاران

نشست استاندار با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در کارگروه اشتغال شهرستان کامیاران

️استاندار کردستان گفت: مشکلات و مسائل مربوط به استان را با کمک مجموعه مدیریتی در سطح کلان و ملی پیگیری می‌کنم.
نشست استاندار با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در کارگروه اشتغال شهرستان کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری؛ بهمن مرادنیا در نشستی با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در کارگروه اشتغال شهرستان کامیاران عنوان کرد: من اعتقاد دارم هر وعده‌ای که به مردم داده می‌شود باید پیگیری و به نتیجه برسد و بر همین اساس بیشتر مطالبات استان را در سطح ملی پیگیری می‌کنم.

وی با بیان اینکه از زمان تصدی استانداری کردستان مجموعه دیدارهایی را با مقامات عالی دولت در تهران داشته‌ام افزود: تقریبا بیشتر مشکلات ما در همه شهرستان‌ها از جمله در بخش‌های اشتغال، جاده و آب شبیه هم است و باید وقت خود را بر حل این مسائل متمرکز کنیم.

مرادنیا با بیان اینکه برخی از مشکلات موجود در استان میراث چندین سال گذشته است اضافه کرد: بعضی از فرصت‌ها به دلیل کم کاری‌های گذشته از دست استان خارج شده است و امروز جبران آن کاستی‌ها مستلزم وقت و هزینه بسیار بیش از گذشته است.

استاندار کردستان با بیان اینکه سال گذشته هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بخش تملک دارایی‌ها هزینه شده و تغییر چندانی در استان حاصل نکرده است گفت: اتمام پروژه‌های عمرانی نظیر ساخت راه به هیچ وجه مانند گذشته نیست و اکنون فقط ۳٨۰ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران وجود دارد.

مرادنیا در ادامه سخنان خود نگاه به شهرستان کامیاران را همانند دیگر شهرستان‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: یک بخش از کارها با کمک دولت انجام می‌شود اما مردم نیز باید برای ورود به بخش تولید و اشتغال همت کنند.

وی به ضرورت جذب تسهیلات اشتغال فراگیر و پایدار روستایی نیز اشاره کرد و افزود: صحنه‌های اجرا در استان شهرستان‌ها هستند و اگر هر بانکی در این رابطه همکاری نمی‌کند باید بدون تعارف معرفی شوند.

مرادنیا توجه به کمربندی کامیاران را نیز از نظر دور نداشت و گفت: معظل عدم وجود کمربندی‌های مطلوب در مریوان و سنندج نیز وجود دارد و هر تفاهمی در خصوص نحو تردد ماشین‌های سنگین گرفته شود برای کامیاران هم اجرایی می‌شود.

مقام عالی دولت در کردستان اظهار کرد: برای رونق اشتغال و تولید با همه توان در زمینه رونق شهرک های صنعتی فعالیت می کنیم  وهم اکنون نیز مشوق ها و امتیازات خوبی در این خصوص در نظر گرفته شده است که فرصتی مطلوب برای سرمایه‌گذاران به شمار می‌رود.

مرادنیا همچنین به موضوع آبرسانی از سد گاوشان به کامیاران و کریدور شمال به جنوب نیز گریزی زد و 

بازدید [ 653 ]
برچسب ها