اخبار

میزان اعتبارات بخش اشتغال پایدار روستایی کامیاران 107 میلیارد ریال است

دکتر مسعود الماسی در جمع دهیاران بخش مرکزی با اشاره به حمایت جدی دولت از توسعه واشتغال در روستاها گفت : به منظور ایجاد اشتغال در روستاهای شهرستان 107 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که این مبلغ تا 150 میلیارد ریال قابل افزایش است.
میزان اعتبارات بخش اشتغال پایدار روستایی کامیاران 107 میلیارد ریال است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران جلسه ای با حضور دکتر الماسی فرمانداری کامیاران ، باتمانی بخشدار مرکزی و دهیاران این بخش سه شنبه 22 خرداد ماه در محل سالن جلسات فرمانداری کامیاران به منظور بررسی مسائل ومشکلات و ظرفیت ها وپتانسیل روستاهای این بخش برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در ابتدای این جلسه گفت : سهم شهرستان از اعتبارات بخش اشتغال پایدار روستایی 107 میلیارد ریال است که تا کنون معادل 95 میلیارد ریال طرح به منظوردریافت تهسیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

 وی ضمن تاکید لازم مبنی بر معرفی طرح ها به دستگاههای مرتبط افزود : بنا به درخواست روستائیان و طرح های معرفی شده امکان افزایش این مبلغ تا سقف 150 میلیارد ریال وجود دارد.

دکتر الماسی تصریح کرد : روستاهای شهرستان کامیاران در زمینه کشاورزی و گردشگری دارای پتانسیل های خوبی هستند و دهیاران لازم است با همکاری شوراهای اسلامی ومعتمدین و اعلام عمومی شرایط استفاده از این بسته ارزشمندی را که دولت در اختیار روستاها قرار داده فراهم نمایند.

فرماندار کامیاران اظهار کرد : در جلساتی که در خصوص تسهیلات با مدیران بانک های استان وشهرستان  برگزار شده تاکید شده نهایت تسهیل گری به عمل آید همچنین امکان استفاده از اسناد روستایی به عنوان تضمین فراهم شده است.

وی تاکید کرد : زمان استفاده از این تسهیلات تا 45 روز دیگر خواهد بود و دهیاران بایستی با آگاهی عمومی نسبت به معرفی طرح های اشتغال زا اقدام نمایند.

دکتر الماسی در ادامه گفت: انتخابات شوراها و به تبع آن انتخاب شهرداران و دهیاران بعد از انقلاب  به عنوان نمایندگان مردم فرصت مغتنمی پیش آورد که ضمن همراه کردن مردم برای حل مشکلات امکان توزیع قدرت بین بدنه اجتماعی فراهم شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه اظهار امیدواری کرد دهیاران و شوراهای اسلامی به عنوان منتخب و تایید شده از طرف مردم از این پتانسیل مشروع برا آوردن کار مردم پای کار استفاده نمایند.

فریدون باتمانی بخشدار مرکزی کامیاران در این جلسه در گزارشی با بیان اقدامت صورت گرفته در جهت توسعه هر چه بیشتر روستاها اظهار امیدواری کرد با حمایت فرماندار محترم طرح ها و برنامه های مد نظر در روستاها به خوبی اجرا شود.

در ابتدای این نشست دهیاران به بیان نکته نظرات خود در خصوص مسائل مختلف به بعضی از مشکلات در روستاها اشاره و مواردی از قبیل نامناسب بودن زیر ساخت ها ، ناکافی بودن سرمایه کار ، محدود بودن اختیارات دهیاری خارج از محدوده طرح هادی ، انجام کار براساس شیوه های سنتی وعدم آموزش های نوین ، بیکاری و آسیب های اجتماعی را به عنوان مهمترین مشکل مطرح نمودند.

جلسه با دهیاران

بازدید [ 656 ]
برچسب ها