اخبار

کامیاران

معاون عمرانی استاندار کردستان: ضرورت اقدام اساسی در حوزه اشتغال در سالجاری/ ظرفیت کشاورزی و آب استان باید در راستای ایجاد شغل در کردستان استفاده شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: باید تلاش کنیم در سال جدید با استفاده از تسهیلاتی که دولت در اختیار استانها قرار داده است، اقدامات اساسی در خصوص اشتغالزایی در استان انجام دهیم. ضرورت اقدام اساسی در حوزه اشتغال در سالجاری/ ظرفیت کشاورزی و آب استان باید در راستای ایجاد شغل در کردستان استفاده شود چهار شنبه 8 فروردین سال 1397
معاون عمرانی استاندار کردستان: ضرورت اقدام اساسی در حوزه اشتغال در سالجاری/ ظرفیت کشاورزی و آب استان باید در راستای ایجاد شغل در کردستان استفاده شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان مهندس امیر قادری روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران اظهار کرد: باید کارهای ارزشمندی که در طول عمر نظام اسلامی و طی 40 سال توسط دولتهای مختلف در کشور و استان انجام شده به مردم اطلاع رسانی شود و البته در کنار آن مشکلات مردم نیز برطرف و نیازهای آنها از جمله در حوزه عمرانی در دستور کار قرار بگیرد.

وی افزود: در خصوص کمربندی آبیدر کامیاران پیگیری خواهیم کرد تا به عنوان اولویت در کریدور شمال به جنوب قرار بگیرد؛ چراکه این پروژه به دلیل حفظ جان سرنشینان خودروهای عبوری بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه محور کامیاران به سروآباد نیز پروژه مهمی است، گفت: در حال حاضر ترانزیتی که از مرز باشماق وارد سنندج و از آنجا به جنوب می رود مسیری طولانی و پرهزینه است و در صورتی که راه سروآباد به کامیاران اجرا شود می تواند به عنوان یک راه جایگزین موجب صرفه جویی در زمان و هزینه و انرژی شود و به لحاظ اقتصادی هم نقش پررنگی در سطح کشور خواهد داشت.

معاون استاندار کردستان با اشاره به وجود گسلهای پیدا و پنهان در کشور و استان افزود: آنچه در کامیاران فعال است بسیار جدی بوده و این پیام را می دهد که در ساخت و سازها در کامیاران باید جدیتر و با دقت عمل شود.

مهندس قادری با تاکید بر اهمیت محور گردشگری پالنگان گفت: در این محور، هم روستاهای هدف گردشگری، هم سد زیویه و هم پالنگان وجود دارند و با این ظرفیتها این محور می تواند در توسعه شهرستان کامیاران اثرگذار باشد و نقاط مکثی که در این محور تعریف می شود هم موجبات نشاط گردشگران و هم نقش اقتصادی خواهد داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: در خصوص راه های روستایی سطح استان تلاش در شورای برنامه ریزی عدالت در توزیع اعتبارات بوده و اگر کامیاران نیز به مانند مریوان و سقز از درصد کمتری در جذب این اعتبارات برخوردار بوده باشد، در توزیع اعتبارات سال جاری در اولویت قرار خواهد گرفت.

مهندس قادری در ادامه خاطرنشان کرد: در گذشته وزارت نیرو نسبت به کردستان در زمینه تخصیص آب خیلی خوب عمل نکرد اما به طور جدی پیگیر هستیم تا وزارت نیرو سهم استان کردستان را ادا کند.

وی افزود: متوسط اراضی آبی استان 12 درصد است که قابل مقایسه با متوسط کشوری 47 درصد نیست، اما با پیگیریهایی که در استان انجام شد، رویکرد نوینی در وزارت نیرو نسبت به کردستان بوجود آمده و نگاه تغییر کرده است.

معاون عمرانی استاندار کردستان گفت: انتظار و خواست این است و قاطعانه هم می خواهیم بهره سدهایی که در استان اجرا می شود برای کردستان باشد، چون معتقدیم این کار به لحاظ اقتصادی در سطح کشور هم به صرفه خواهد بود.

مهندس قادری تاکید کرد: اگر کشاورزی کردستان متحول شود به لحاظ اقتصادی و اشتغالزایی موثر و به توسعه کشور کمک میکند؛ لذا ظرفیت کشاورزی و آب استان باید در راستای ایجاد شغل در کردستان استفاده شود و دولت در استان به جد پیگیر این موضوع است.

وی در ادامه اظهار کرد: 260 میلیارد تومان تسهیلات روستایی در اختیار استان قرار دارد و باید فرمانداران و بخشداران و مدیران دستگاه ها به مردم کمک کنند تا این تسهیلات در جای خود پرداخت شود.

قادری یاداور شد: اگر نتوانیم به موقع این تسهیلات را جذب و در کار مردم تسهیل گری نکرده و کلان نگر نباشیم این تسهیلات در اختیار استانهای دیگر قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت در استان به شهرداریها و شوراها اعتماد دارد گفت: شوراها و شهرداریها را از دولت جدا نمیدانیم و مورد حمایت جدی دولت هستند.

مهندس قادری افزود: شهرداریها در کنار توجه به پروژه های بزرگ مقیاس، باید پروژه های کوچک مقیاس را در نواحی شهری آغاز کنند که قطعا در رضایتمندی مردم تاثیر زیادی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه شهرداریها باید به دنبال درآمدهای پایدار باشند، افزود: ارتقای کیفیت زندگی در شهر، توجه به ورودی و هسته مرکزی شهرها و همچنین بافت فرسوده و اسکان غیررسمی از مواردی است که شهرداران شهرهای استان لازم است در دستور کار قرار دهند.

بازدید [ 215 ]
برچسب ها