اخبار

شهرستان کامیاران

معارفه حاج ماموستا سید محسن حسینی به عنوان امام جمعه جدید کامیاران

در جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران به ریاست دکتر الماسی فرماندار ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حاج ماموستا توفیق قربانی امام جمعه فقید کامیاران حاج ماموستا سید محسن حسینی به عنوان امام جمعه جدید این شهرستان معرفی شد
معارفه  حاج ماموستا سید محسن حسینی به عنوان امام جمعه جدید کامیاران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران صبح امروز یکشنبه 29 تیر ماه 99 جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار و با حضور حجت الاسلام محمد منتظری مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور ، معاونین فرماندار ، ائمه جمعه و روحانیون و جمعی از مسئولان ادارات شهرستان با گرامیداشت یاد وخاطره حاج ماموستا توفیق قربانی امام جمعه فقید کامیاران وادای احترام به مقام آن روحانی درگذشته ، امام جمعه جدید این شهرستان که با حکم آیت الله شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان منصوب شده است معرفی گردید.

فرماندار کامیاران در این جلسه با گرامیداشت یاد وخاطره حاج ماموستا توفیق قربانی و سالروز شهادت شهید کوهسار فاتحی  امدادگر شهید جمعیت هلال احمر شهرستان ، گفت : با وجود روحانیون آگاه و دور اندیش در کامیاران شاهد وحدت مثال زدنی هستیم که امیدواریم با انتصاب حاج ماموستا حسینی که سابقه درخشانی در زمینه علمی ودینی دارند روز به روز شاهد هم افزایی و همدلی بیشتر در جهت منافع ایران اسلامی و مردم باشیم.

دکتر مسعود الماسی با تبریک انتصاب حاج ماموستا حسینی به سمت امام جمعه کامیاران افزود : جناب ماموستا حسینی دارای جایگاه ویژه ای در نزد مردم ومسئولین بوده و وزنه مهم و قابل اتکایی در جهت اتحاد بیشتر و حل مشکلات خواهد بود.

فرماندار کامیاران در ادامه به بعضی از اقدامات صورت گرفته در سطح عالی و در جهت منافع ملی از جمله همکاری ایران با چین و روسیه به عنوان قدرت های بزرگ جهانی اشاره و تصریح کرد : بعضی از اقدامات در جهت منافع ملی  و بر اساس تدابیر روشنی است که می تواند به نفع مردم تمام شود و ورود به موقع مقام معظم رهبری به بعضی از مسائل و ممانعت از افراط وتفریط که می تواند منافع ملی را قربانی نماید باعث  ایجاد تعادل در جامعه شده است.

دکتر مسعود الماسی در خاتمه از پرداخت 33 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در سال گذشته ، 15 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزای کمیته امداد وبهزیستی و 5 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزای  بنیاد برکت خبر داد و افزود : در سال جاری نیز روند حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان 225 میلیارد تومان و پرداخت 14 میلیارد تومان تسهیلات بنیاد برکت در جریان می باشد.

حجت الاسلام محمد منتظری رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در این مراسم گفت : متاسفانه امروز حاج ماموستا قربانی امام جمعه فقید کامیاران که بیش از 40 سال در سنگرهای مختلف دینی انجام وظیفه نمود در بین ما نیست که جا دارد از خدواند متعال بخواهیم درجاتش را عالی بگرداند.

وی با اشاره به در پیش بودن ماه ذیحجه اظهار داشت : هر چند به واسطه کرونا بعضی از توفیقات از ما گرفته شده است اما لازم است با استفاده از برکات این ماه و استفاده از فرصت بازگشت به خود واظهار بندگی ، به درگاه حق تعالی دعا کنیم شر این بیماری از سر بشریت برداشته شود.

حجت الاسلام منتظری با اشاره به نمونه بودن شهرستان کامیاران در وحدت وهمدلی اظهار امیدواری کرد : این اتحاد و همدلی با هماهنگی بیشتر دو ائمه جمعه و مسئولان روز به روز بیشتر شود.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در خاتمه توجه به فرهنگ عمومی  به منظور بازسازی و حاکمیت دین و احداث حوزه علیمه برادران وخواهران اهل سنت به منظور تربیت روحانیوین مورد نیاز شهرستان را ضروری دانست.

گفتنی است در ابتدای این مراسم حجت الاسلام احمد زارعی امام جمعه شهرستان به بیان ویژگی های بارز حاج ماموستا قربانی امام جمعه فقید شهرستان پرداخت و با ابراز خرسندی از انتصاب حاج ماموستا حسینی به عنوان امام جمعه جدید کامیاران اظهار امیدواری کرد : روز به روز شاهد همدلی بیشتر در جهت پیشبرد اهداف نظام اسلامی و خیر و برکت در شهرستان باشیم.

ماموستا حسینی امام جمعه جدید شهرستان  نیز با بیان فضایل اخلاقی و دینی حاج ماموستا قربانی امام جمعه فقید کامیاران و آرزوی درجات عالی برای آن مرحوم و تقدیر از اهمیتی که جناب آقایان آیت الله شاهرودی نماینده محترم ولی فقیه در کردستان وحجت الاسلام منتظری رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برای جایگاه روحانیون اهل سنت  قائل هستند ، اظهار امیدواری کرد : با دعای خیر مردم در انجام  وظیفه محوله درجهت خیر وصلاح مسلمانان و رضایت خداوند گام بردارد.

گفتنی است ماموستا سید محسن حسینی که سوابق امام جمعه کامیاران و قضاوت در دادگستری شهرستان را در کارنامه خود دارد با حکم آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان اخیرا به سمت امام جمعه کامیاران منصوب شده است.

معارفه امام جمعه کامیاران

بازدید [ 184 ]
برچسب ها