اخبار

مسائل ومشکلات مربوط به حوزه بحران شهرستان بررسی شد

بررسی مسائل ومشکلات حوزه بحران در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان به ریاست معاون فرماندار و حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری
مسائل ومشکلات مربوط به حوزه بحران شهرستان بررسی شد

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران به ریاست معاون فرماندار و حضور مدیر کل مدیریت بحران استانداری و سایر اعضا روز شنبه 7 مرداد در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

عطاء اله فرهادی در این جلسه با خیر مقدم حضور مدیر کل مدیریت بحران وسایر اعضاء گفت : آمادگی مقابله وپیشگیری از حوادث وبحران های احتمالی ضروری است.

وی با ارئه گزارشی از نقاط ضعف وقوت شهرستان در این زمینه ، افزود : جانمایی وطراحی ساختمان های دولتی وعمومی بایستی به گونه ای باشد تا در صورت بروز حوادث مشکلات کمتری ایجاد شود.

معاون فرماندار کامیاران از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران خواست تا با همکاری وهماهنگی بیشتر در پیشگیری و مقابله با بحران های احتمالی کوشاتر باشند.

در ادامه این نشست ارتیکاس اقبال مدیرکل مدیریت بحران استانداری بر لزوم اتخاذ تصمیم مناسب وبرنامه های کارشناسی ومنسجم با توجه به موقعیت مکانی نقاط مختلف در سطح شهرستان تاکید کرد و گفت : نظارت بر اجرا ، افزایش آمادگی دستگاههای اجرایی ، فرهنگسازی و آموزش  در این زمینه ضروری است.

 وی افزود : قرار گرفتن کامیاران بر روی گسل زلزله این ضرورت را ایجاب می کند تا با اقدامات پیشگیرانه از اثرات حوادث احتمالی کاست.

اقبال آموزش در این زمینه را از دیگر برنامه ها عنوان واظهار کرد : در مدیریت بحران آموزش نقش مهمی ایفا می کند وانتظار می رود کارشناسان این حوزه با فراگیری آموزش های مختلف میزان آمادگی خود را مواجهه با هر گونه بحران بالا ببرند.

مدیر کل مدیریت بحران در خاتمه ضمن تاکید لازم مبنی بر تکمیل ساختمان چند منظوره مدیریت بحران توسط شهرداری کامیاران از برگزاری  دوره های آموزشی مدیریت بحران به صورت متمرکز در شهریورماه خبر داد وخواستاربرنامه ریزی برای حضور اعضاء شورا در این دوره شد.

سایر اعضا نیز نظرات خود را در خصوص مسائل مختلف بیان کردند.

بازدید [ 123 ]
برچسب ها