اخبار

کامیاران

مانور لحظه صفر مدیریت بحران در شهرستان کامیاران/ دستگاه‌های مدیریت بحران شهرستان غافلگیر شدند + تصاویر

مانور لحظه صفر مدیریت بحران در شهرستان کامیاران برگزار شد تا دستگاه های مربوطه در یک فار اجرایی و یک فاز عملیاتی محک بخورند.
مانور لحظه صفر مدیریت بحران در شهرستان کامیاران/ دستگاه‌های مدیریت بحران شهرستان غافلگیر شدند + تصاویر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران مانور زلزله در شهر کامیاران به مناسبت هفته ی ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی و در جهت کاهش اثرات احتمالی برگزار شد و شورای هماهنگی مدیریت بحران  شهرستان کامیاران به صورت لحظه صفر همزمان با کل استان ها در روز سه شنبه 5م دی ماه راس ساعت 13 در جاده ی سنندج کامیاران با فرماندهی معاون فرماندار جناب فرهادی به منظور بررسی آمادگی و واکنش روسای ادارات عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران در دو فاز فراخوان روسای ادارات و فاز عملیاتی برگزار کردند.

در فاز اول مانور به منظور ارزیابی عملکرد ارگان های ذی ربط و محک آمادگی آنان ادارات مربوطه فراخوانده شدند و اعضای شورا توسط فرمانداری در اسرع وقت حضوریافته و پس از تشکیل جلسه هماهنگی مدیریت بحران در محل مانور،کار خواسته ها برای اعضا  قرائت شد تا فاز دوم عملیاتی شود.

در فاز دوم اعضای ستاد با فراخوانی نیروهای عملیاتی ادارات خود در کوتاهترین زمان در محل حادثه حضور یافتند و با بکاری ابزارهای مورد نیاز  از جمله نقشه های شهری و نحوه ی امداد رسانی با توجه به توپوگرافی های مختلف نواحی مختلف وارد عمل شدند. 

 

 

 

فرهادی در حاشيه مانور عملياتي نجات، امداد و اسكان اضطراري كه به مناسبت هفته ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي برگزار شد با اعلام اين مطلب اظهار داشت: اين هفته به نام هفته ايمني در برابر زلزله و بلاياي طبيعي نامگذاري شده اين در حالي است كه بلاياي طبيعي قابل پيش بيني نيست اما تمام عواملي كه در شهر مستقر هستند به خصوص شهرداري  بايستي براي مقابله با بلاياي طبيعي آماده باشند. وي اذعان داشت: طي چند سال گذشته سعي شده با ارائه آموزش ها، ساختارسازي در شهرداري و هماهنگي با دستگاه هاي استاني آمادگي خود را در مقابل بلاياي طبيعي ارتقا دهيم، لذا امروز مانور لحظه صفر برگزار شد، به اين ترتيب تمام عواملي كه در سطح شهرستان درگير عمليات امدادي مي شوند بدون اطلاع از لحظه وقوع حادثه اي كه باعث تخريب، آتش سوزي، مصدوميت و فوت افراد مي شود، خوشبختانه براي انجام عمليات امدادي آماده بودند.

 

 

 

فرهادی با اشاره به حضور همه دستگاه ها در اين عمليات عنوان كرد: همه دستگاه ها از جمله شركت هاي خدماتي گاز، برق، آبفا، نيروي انتظامي، سپاه پاسداران، پليس راهور ، اورژانس و سازمان آتش نشاني و ...حاضر بودند تا اين عمليات به خوبي انجام شود و تا ساعت 14 عملیات فاز دوم  جمع آوری و آماده باش یگان های تحت امر  انجام شد.

وي بيان داشت: از اين جنس عمليات و مانور براي اولين بار تجربه شد و تمام عوامل به خوبي از پس آن برآمدند البته نقاط ضعفي هم وجود داشت كه بعد از بررسي ها و ارزيابي هايي كه انجام مي شود مرتفع خواهد شد تا آمادگي براي مقابله با بلاياي طبيعي بيشتر شود زيرا وظيفه ما آمادگي در مقابله با اين بحران ها مي باشد.

فرهادی با اشاره به تشکیل ستاد های محلی و روستایی در جهت تسریع عملکرد سازمان ها و سازمان دهی قبل ،حین و بعد ازبحران تاکید و گفتند این اقدامات شروع شده که در سطح شهر نیز با حضور اعضای هءیات امنمای مساجد و ماموستاها جهت تشکیل ستاد های بحران محلی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

فرهادی در خاتمه از تمامی ارگان های حاضر جهت اقدام سریع آنان تقدیر و تشکر به عمل آورد.

 

 

بازدید [ 2237 ]
برچسب ها