اخبار

شهرستان کامیاران

فعال شدن قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در کامیاران با هدف اجرای مرحله دوم رزمایش کمک های مومنانه در شهرستان

جلسه هماهنگی و آغاز فعالیت قرارگاه امام حسن (ع) در محل فرمانداری با هدف اجرای مرحله دوم رزمایش کمک های مومنانه به ریاست دکتر الماسی فرماندار و با حضور باتمانی معاون سیاسی وامنیتی فرماندار ، سرهنگ ملکی فرمانده سپاه شهرستان وجمعی از مسئولان دستگاههای اجرایی برگزار شد
فعال شدن قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در کامیاران با هدف اجرای مرحله دوم رزمایش کمک های مومنانه در شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران امروز چهارشنبه اول تیر ماه 99 جلسه هماهنگی و آغاز فعالیت قرارگاه امام حسن (ع) در محل فرمانداری با هدف اجرای مرحله دوم رزمایش کمک های مومنانه به ریاست دکتر الماسی فرماندار و با حضور باتمانی معاون سیاسی وامنیتی فرماندار ، سرهنگ ملکی فرمانده سپاه شهرستان ، مسئولان نیروی انتظامی ، شبکه بهداشت ودرمان ، کمیته امداد ، جهاد کشاورزی ، تبلیغات اسلامی ، ارشاد اسلامی و صمت  برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این نشست با اشاره به آسیب دیدن بعضی از کسب وکارها در اثر کرونا و مشکلات مالی بعضی از صاحبان مشاغل مختلف گفت : همانطور که قبلا نیز مساعدت های به تعدادی از خانواده های نیازمند در اثر این بیماری در سطح شهرستان توسط دستگاههای مختلف صورت گرفته ، لازم است با توجه به تداوم این بیماری وادامه دار بودن اثرات آن این حمایت ها با هماهنگی و همراهی بیشتر ادامه یابد.

دکتر الماسی افزود : خوشبختانه در سطح شهرستان ما شاهد وجود نیکوکاران و خیرین زیادی هستیم که در طول این مدت با حمایت های مادی خود پیشقدم در کمک مومنانه به نیازمندان وفقرا بوده اند و این ظرفیت مردمی در کنار ادارات همچنان وجود دارد که بتوان در حل مشکلات نیازمندان از آن بهره برد.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه خواستار شناسایی افراد و خانوارهای نیازمندی که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند به منظور قرار گرفتن در مرحله دوم رزمایش کمک های مومنانه در قالب قرارگاه امام حسن (ع) شد.

در ادامه این نشست سرهنگ ملکی فرمانده سپاه شهرستان گفت : برای کاهش اثرات این بمیاری که جهان را درگیر خود کرده است در ایران اسلامی با تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری ، مردم ودستگاهها خوش درخشیدند و با حضور حماسی خود وشرکت در مرحله اول رزمایش کمک های مومنانه ، تداعی گردوران دفاع مقدس بودند که در این مرحله در شهرستان کامیاران 3800 بسته معیشتی ، 580 غذای آماده ، 300 عدد کارت هدیه 250 هزار تومانی با مدیریت سپاه شهرستان بین نیازمندان توزیع و در کنار این اقدامات کارگاه تولید ماسک و لباس برای کادر بهداشتی فعال وعملیات گندزدایی نیز صورت گرفت.

وی افزود : مرحله دوم این رزمایش در قالب قرارگاه امام حسن(ع) به ریاست فرماندار و دبیری سپاه و با بهره گیری از ظرفیت همه دستگاهها و خیرین با هدف جمع آوری کمک های مردمی و توزیع آن تا پایان ماه صفر انجام می گردد.

 فرمانده سپاه شهرستان تصریح کرد : از امروز این قرارگاه در کامیاران فعال می شود که امیدواریم با همدلی مومنانه بتوانیم با شناسایی خانوده های نیازمند در جهت رفع نیازهای آنها اقدام نماییم.

محمد کریمی مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کامیاران در این جلسه با اشاره به ابتلای 823 نفر به این بیماری در کامیاران تا کنون و فوت 38 نفر در اثر آن و آسیب دیدن بعضی از کسب وکارها و مشاغل به همین دلیل، رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک را کماکان برای شهروندان ضروری دانست و اظهار داشت شهروندانی که نیاز به خدمات درمانی دارند می توانند بدون نگرانی از ابتلای به کرونا به مراکز بهداشتی ودرمانی مراجعه نمایند.

وی ضمن اعلام آمادگی در جهت همکاری با قرارگاه ایجاد شده ، اظهار امیدواری کرد : این کمک های مومنانه بتواند در کاستن از آثار منفی این بیماری بر خانواده ها موثر باشد. 

بازدید [ 104 ]
برچسب ها