اخبار

شهرستان کامیاران

فرماندار کامیاران کارآمدی مجلس شورای اسلامی نیازمند مشارکت حداکثری مردم است

سنندج - ایرنا - فرماندار کامیاران گفت: مردم می توانند با مشارکت حداکثری خود گام بزرگی در تشکیل یک مجلس کارآمد بردارند تا بتوانند افرادی دلسوز، مدیر و مدبر را روانه مجلس بکنند
فرماندار کامیاران کارآمدی مجلس شورای اسلامی نیازمند مشارکت حداکثری مردم است

مسعود الماسی روز جمعه در هنگام انداختن رای خود به صندوق اظهار داشت: از جمعیت ۱۰۶ هزار نفری کامیاران چهار هزار نفر رای اولی هستند که با توجه به اهمیت ارا و حضور آنها در انتخابات انتظار می رود همپای مردم در اولین گام خود در تصمیم‌سازی کشور را با آگاهی و شناخت کامل بردارند.

 وی اضافه کرد: ۷۶ هزارو ۸۶۵ نفر در این شهرستان واجد شرایط رای دادند هستند که امیدوارم مانند همیشه  با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و شرکت حداکثری در انتخابات حماسه‌ای دیگر خلق کنند.

الماسی با اشاره به اینکه ۸۴ شعبه اخذ رای در کامیاران از ساعت هشت صبح امروز مشغول جمع آوری ارای مردم هستند افزود: از این تعداد ۵۰ شعبه سیار و ۳۴شعبه ثابت هستند که در امنیت و آرامش کامل در حال انجام وظیفه خود هستند.

فرماندار کامیاران یادآورشد: طرح پارتیشن بندی شعب اخذ رای برای اولین بار در کشور در این شهرستان اجرا شده که با استقبال بسیار خوب مردم شهرستان روبرو شده است.

وی با بیان اینکه کامیاران پایلوت اجرای طرح پارتیشن بندی در انتخابات است گفت: این طرح با هدف ارتقای سطح محرمانگی رای اشخاص، جلوگیری از تحریف رای شهروندان و سالم تر برگزار شدن انتخابات اجرا شده است.

الماسی اضافه کرد: در این طرح محل نوشتن رای شعبه‌های ثابت اخذ رای شهرستان با استفاده از کاورهای پارچه‌ای مجزا می‌شوند تا رای دهنده بتواند بدون مزاحمت فردی دیگر یا بدون دیده شدن ، رای خود را بر روی برگه نوشته و به صندوق اخذ رای بیندازد.

هر رای یک سیلی به صورت دشمنان نظام است

 امام جمعه اهل سنت کامیاران نیز هنگام انداختن رای خود به صندوق گفت: هر رای که در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی مردم به صندوق انداخت میشود یه سیلی محکم به صورت دشمنان نظام است.

ماموستا توفیق قربانی اظهار داشت: مردم امروز با مشارکت حداکثری در انتخابات بار دیگر تکلیف سیاسی خود را به بهترین شکل ممکن انجام و دشمنان انقلاب و نظام را مایوس خواهند کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان چند وقت اخیر تمام تلاش خود را برای عدم حضور مردم پای صندوق های رای از طریق تبلیغات و رسانه ها به کار گرفته اند اضافه کرد: ملت ایران مانند همیشه با هوشیاری و آگاهی از پلیدهای دشمنان اسلام نقشه های شوم آنها را باطل می‌کنند.

ماموستا قربانی جایگاه نظام را در قلب و جان مردم ایران توصیف کرد و یادآور شد: امروز نیز هیچ فرقی با روزهای که مردم به سختی انقلاب کردند ندارد و باز با حماسه آفرینی پایداری انقلاب را به جهانیان ثابت می‌شود.

حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره دارای ۲ نماینده است که ۲۹  نفر برای این ۲ کرسی در این دوره باهم به رقابت می پردازند.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان در این استان کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۴۰ نفر رای اولی هستند،  دست‌اندرکاران انتخابات برای جمع آوری آرای مردم این استان یک هزار و ۲۴۵ شعبه پیش بینی کرده‌اند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است.

جمعه دوم اسفند ماه مردم استان کردستان همزمان با سراسر کشور با حضور در پای صندوق‌های رای نماینده خود برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را انتخاب خواهند کرد./.

حضور فرماندار کامیاران در شعب رای

بازدید [ 134 ]
برچسب ها