اخبار

کامیاران

فرماندار کامیاران خواستار تولید محصولات با صرفه اقتصادی وبهره وری بالا در بخش کشاورزی شد

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در جمع فعالان جوان بخش کشاورزی با اشاره به غالب بودن تفکر سنتی در کشاورزی این شهرستان خواستار تولید محصولات با صرفه اقتصادی وبهره وری بالا با بهره مندی از خلاقیت، دانش و امکانات روز شد
فرماندار کامیاران خواستار تولید محصولات با صرفه اقتصادی وبهره وری بالا  در بخش کشاورزی شد

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران روز سه شنبه 1 مرداد ماه 98 نشستی با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ، مهندس زارع معاون عمران وبرنامه ریزی فرمانداری و جمعی از فعالان جوان حوزه کشاورزی این شهرستان به منظور همفکری وتبادل نظر در خصوص توسعه این بخش با ترویج روشهای مدرن در تولید محصولات مناسب وسازگار با آب وخاک نقاط مختلف برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به ظرفیت های خوب آب وخاک در این شهرستان و وابستگی معیشت بسیاری از خانواده ها به کشاورزی امکان ارتقاء این بخش را میسر دانست و اظهار کرد : با حذف تفکرات سنتی در کشاورزی ، تولید محصولات با صرفه اقتصادی وبهره وری بالا با بهره مندی از خلاقیت، دانش و امکانات روز موجب رونق اقتصادی بیشتر و فعال شدن بخش های دیگر وابسته به کشاورزی می شود.

دکتر مسعود الماسی ضمن اعلام حمایت از طرح هایی که بتواند بیشترین بازدهی را داشته باشد خطاب به حاضرین در این جلسه گفت : شما به عنوان کشاورز خلاقانه کار خاصی انجام داده اید که دیگران انجام نداده اند و این رمز موفقیت در کسب وکار است.

وی با بیان اینکه کشاورزی به عنوان محور اصلی توسعه پایدار بایستی برای نسل های آینده باقی بماند افزود : تحقق این امر مستلزم رعایت اصول زیست محیطی و تولید محصولاتی است که علاوه بر ارزش افزوده بالا کمترین ضرر را در این زمینه داشته باشند.

دکتر الماسی در ادامه از آمادگی بنیاد برکت جهت پرداخت تسهیلات در دو مرحله هر مرحله 8 میلیارد تومان و جمعا 16 میلیارد تومان در مناطق روستایی شهرستان خبر داد و تصریح کرد : یکی از بخش هایی که می تواند از آن بهره مند شود کشاورزی است.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه اظهار امیدواری کرد : این نشست هم اندیشی  ونشست های مشابه بتواند در ترویج و آموزش کشاورزان و تشویق آنان به سمت تولید محصولاتی که رشد اقتصادی بیشتری ایجاد و استفاده از فناوری‌های نو جهت افزایش تولید ، بهره ‌وری و اشتغال را محقق نماید، موثر باشد.

در ادامه این جلسه فعالان جوان در بخش های مختلف کشاورزی ضمن بیان فعالیت های کاری و ایده ها و نکته نظرات ، موفقیت های خود را ناشی از تلاش ، نوآوری و استفاده از دانش و تجربه دیگران و شیوه عملکرددیگر نقاط کشور عنوان و خواستار حمایت بیشتر مسئولان در این راستا شدند.

بازدید [ 258 ]
برچسب ها