اخبار

فرماندار کامیاران : جذب اعتبارات اشتغال پایدار روستایی نیازمند همت جمعی است

فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان کامیاران که ظهر امروز دوشنبه 11 تیر ماه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد ، ضمن تاکید لازم مبنی بر تسهیل گری در پرداخت تسهیلات اشتغال گفت : برای جذب این اعتبارات با هدف اشتغال پایدار در روستاها باید همه تلاش کنند.
فرماندار کامیاران :  جذب اعتبارات اشتغال پایدار روستایی نیازمند همت جمعی است

فرماندار کامیاران گفت: در قالب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی تاکنون 37 میلیارد ریال پرداخت شده که با استفاده از آن فرصت اشتغال پایدار برای 50 نفر فراهم شد.

 مسعود الماسی اظهار داشت: این تسهیلات توسط بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.

وی افزود: 385 طرح که نیازمند 400 میلیارد ریال اعتبار است از سوی این شهرستان برای بررسی و تایید نهایی به کارگروه اشتغال استان معرفی شده است.

الماسی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی با معرفی 236 طرح بیشترین فعالیت را در این زمینه داشته است، تاکید کرد: صنعت و معدن 25 طرح، میراث فرهنگی 10 طرح، دامپزشکی هفت طرح، بهزیستی 49 طرح، کمیته امداد 56 طرح و ورزش و جوانان نیز 2 طرح معرفی کرده اند.

وی با بیان اینکه سهم کامیاران از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی 17 میلیارد ریال است، یادآور شد: فرصت جذب این اعتبار تا پایان ماه جاری است ولی امیدواریم تمدید شود.

فرماندار کامیاران اضافه کرد: هر شهرستانی که بتواند تا پایان ماه جاری 80 درصد از اعتبارات اختصاص یافته را جذب کند، فرصت اعطای این تسهیلات یک ماه دیگر برای شان تمدید خواهد شد.

الماسی با اشاره به اینکه متولی پرداخت تسهیلات بانک ها هستند، گفت: با توجه به اینکه مهمترین مشکل در این راستا ضمانت بانکی است می توان این مشکل را براساس شیوه نامه ایی با قبول سند خانه روستایی، زمین کشاورزی و سفته حل کرد.

وی هدف این طرح را تشویق و حمایت از جوانان روستایی و ایجاد شغل در این مناطق دانست و اظهار داشت: تسهیلات اشتغال روستایی با کارمزد چهار درصد و باز پرداخت چهار تا 6 ساله به روستاییان پرداخت می شود.

الماسی افزود: روستاهای این شهرستان در بخش توسعه مزارع با اجرای سیستم های نوین آبیاری، صنایع تبدیلی، دامداری، تولید فرآورده های دامی، صنایع دستی کوچک، گردشگری و بومگردی، پرورش و تولید طیور و آبزیان ظرفیت های بالقوه ای برای ایجاد اشتغال دارند.

وی تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را فرصتی مناسب برای ایجاد شغل و جلوگیری از مهاجرت در روستاها دانست و تاکید کرد: مساله مهم در پرداخت این تسهیلات محل اجرای طرح است که باید روستا باشد نه مکانی که فرد متقاضی دریافت وام در آنجا زندگی می کند.

الماسی با اشاره به اینکه بانک های که همکاری لازم را در راستای تسهیلگری و پرداخت وام نداشته باشند با بانک های دیگر جابجا خواهند شد، گفت: دستگاه های که از آنها در این زمینه استعلام گرفته می شود باید بدون وقفه و بلافاصله جوابگوی استعلامات باشند.

اشتغال

بازدید [ 791 ]
برچسب ها