اخبار

فرماندار شهرستان کامیاران : سرریز نمونه موفق تولید ، اشتغال و اقتصاد مقاومتی است

دکترمسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در بازدید از باغات انار روستای سرریز گفت : سرریز نمونه موفق تولید ، اشتغال و اقتصاد مقاومتی است
فرماندار شهرستان کامیاران : سرریز نمونه موفق تولید ، اشتغال و اقتصاد مقاومتی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران دکتر مسعود الماسی به منظور بررسی مسائل و مشکلات روستای زیبای سرریز از توابع بخش مرکزی کامیاران از این روستا بازدید و از نزدیک ظرفیت ها وپتانسیل های آن را مورد ارزیابی قرار داد.

فرماندار شهرستان کامیاران با موفق خواندن سرریز به عنوان الگویی کارآمد در تولید ، اشتغال و اقتصاد مقاومتی گفت : مردم این روستا به خوبی توانسته اند نسبت به تولید محصولاتی اقدام نمایند که سازگار با آب وهوای منطقه و مقرون به صرفه باشد.

دکتر مسعود الماسی افزود : اهالی این منطقه با پشتکار، همت ، سخت کوشی و توانایی مثال زدنی خود در شرایطی سخت که منابع آب و زمین به اندازه کافی نیست توانسته اند نسبت به تولید انار، توت فرنگی و همچنین فلفل خوراکی اقدام نمایند و به عنوان محصولاتی با کیفیت به بازار مصرف عرضه نمایند.

وی با اشاربه بافت جغرافیایی منطقه ، بکر بودن و زیبایی ها و جذابیت های طبیعی آن تصریح کرد : مناطق پیرامون این روستا می تواند به عنوان جاذبه ای گردشگری مطرح باشد.

فرماندار شهرستان کامیاران خاطرنشان کرد: این روستا با جمعیتی بالای 1000 نفر و بیش از 300 خانوار ، فاقد مهاجرت می باشد و رشد مثبت جمعیت را تجربه می کند.

دکتر مسعود الماسی فرماندار در ادامه گفت : در شهرستان کامیاران 220هکتار باغ انار وجود دارد ودر هر هکتار بصورت متوسط 16 تن انار  برداشت می شود.وامسال 4هزار تن انار درروستاهای سر ریز –پالنگان – دژن – پیر باغ  برداشت خواهد شد.

فرماندار شهرستان کامیاران ضمن اعلام حمایت دولت از طرح های اشتغال زا درشهرستان ، در خاتمه اظهار امیدواری کرد : مردم سایر روستاهای کامیاران نیز با الگو قراردادن چنین موفقیت های با بهره مندی از ظرفیت های کارشناسی  نسبت به شناسایی موقعیت آب وخاک و تولید محصولاتی که دارای ارزش افزوده بالایی است اقدام وبه تبع آن سرانه  تولید واشتغال را بالا برده و تولید ثروت نمایند.

بازدید [ 613 ]
برچسب ها