اخبار

کامیاران

فرماندار شهرستان کامیاران خواستار انتقال ساختمان زندان به خارج از شهر شد

فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضورجهانگیر رئیس سازمان زندان های کشور ، فرشادان نماینده مجلس ، معاونین فرماندار ، مدیر کل زندان های کردستان و اعضای شورای اداری برگزار شد خواستار انتقال ساختمان زندان به خارج از شهر شد
فرماندار شهرستان کامیاران خواستار انتقال ساختمان زندان به خارج از شهر شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران امروز چهارشنبه 23مرداد ماه 98 با حضور دکتر اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها واقدامات تامینی وتربیتی کشور ، دکتر مسعود الماسی فرماندار ، دکتر فرشادان نماینده مجلس ، معاونین فرماندار ، مدیر کل زندان های کردستان و اعضای شورای اداری این شهرستان در محل سالن جلسات تبلیغات اسلامی برگزار شد.

دکترمسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه با خیر مقدم حضور رئیس سازمان زندان ها  واقدامات تامینی وتربیتی کشور و دیگر مهمانان به جلسه شورای اداری این شهرستان به بخشی از مشکلات وکمبود های حوزه قضایی در کامیاران اشاره کرد و خواستار مساعدت در رفع این موانع و مشکلات شد.

وی در ادامه با بیان خدمات قضایی و اقدامات خوب مسئولان دادگستری در شهرستان که در راستای تکریم ارباب رجوع ، جلوگیری و پیشگیری از جرم صورت گرفته ،  اظهار داشت: با اصلاح سیستم وتداوم برخورد با انواع جرم ، شادی ونشاظ مضاعف در جامعه تزریق خواهد شد.

دکتر الماسی در ادامه از اهداء یک قطعه زمین 300 میلیونی به انجمن حمایت از زندانیان و کمک 20 میلیونی به این انجمن در کنار جمع آوری کمک 80 میلیونی به ستاد دیه به منظور حمایت از خانواده زندانیان خبر داد واین اقدام را علیرغم تنگناهای موجود مثبت عنوان کرد.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه زندان کامیاران مربوط به مواد مخدر می باشد و ساختمان آن در منطقه مسکونی واقع شده که می تواند اثر منفی داشته باشد خواستار انتقال آن با همکاری دستگاه قضایی به خارج از شهر شد و افزود : در این راستا دولت زمین مناسب و مورد نیاز را به همین منظور اختصاص خواهد داد.

فرماندارشهرستان کامیاران درخاتمه با بیان افزایش آتش سوزی های اراضی ملی و منابع طبیعی در سال جاری نسبت به سال گذشته اظهار امیدواری کرد : با حمایت وبرخورد دستگاه قضایی با متخلفان این آتش سوزی ها ، جرائم جایگزین به منظور احیاء مراتع و جنگلها لحاظ شود.

 

دکتر فرشادان خواستار جایگزینی و استفاده از قضات اهل سنت در دادگستری کردستان شد

نماینده مردم سنندج ، کامیاران ودیواندره در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان کامیاران ودر حضور رئیس سازمان زندان های کشور به بیان مسائل ومشکلات دستگاه قضایی پرداخت و با ابراز خرسندی و تقدیر از برخورد قاطعانه ریاست محترم دستگاه قضایی بدون اغماض با مجرمین و خیر مقدم از حضور مسئولان قضایی به این استان که به منظور بررسی مسائل ورسیدگی به مشکلات قضایی صورت می گیرد ، گفت: در کنار حمایت و دفاع از مدیران صادق در کردستان انتظار هست با فساد اداری ومفسدین در این استان نیز همانند کشور برخورد قاطع انجام وعاملان آن معرفی شوند تا شاهد حلاوت وشیرینی این برخوردها از سوی مردم باشیم.  

دکترسید مهدی فرشادان در ادامه با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد جمعیت  استان اهل سنت هستند و اقدامات خوب دادگاهها در استخدام قضات اهل سنت صورت گرفته خواستار جایگزینی وافزایش تعداد قضات اهل سنت به منظور رسیدگی سریع در کمترین زمان به امور مردم بر اساس مذهب شافعی شد.

وی سپس به کمبود قضات ونیرو دردادگستری کردستان اشاره کرد وافزود: به منظور رسیدگی به حجم بالای پرونده ها و کاهش زمان دادرسی لازم است نیروها و قضات مورد نیاز استان به لحاظ کمیت وکیفیت تامین و از این جهت توجه ویژه ای به استان کردستان شود.

دکتر فرشادان به مشکلات شاغلین در شوراهای حل اختلاف و کسانی که سال هاست با حقوق و مزایای کم کار می کنند و تجربه وتوانایی و گاهی مدرک لازم را هم دارند اشاره و خواستار کمک جهت جذب وبکار گیری آنان با حمایت های دستگاه قضایی به منظور کسب امنیت شغلی شد.

نماینده مردم سنندج، کامیاران ودیواندره در خاتمه اظهار امیدواری کرد: با بکارگیری تدابیر و اقدامات مناسب شاهد تکریم ارباب رجوع ورسیدگی بهتر به پرونده های قضایی باشیم.

شورای اداری شهرستان کامیاران 23 مرداد 98

بازدید [ 350 ]
برچسب ها