اخبار

زارع معاون امور عمرانی فرماندار کامیاران

عملیات جابجایی خط انتقال گاز کامیاران به سروآباد ومریوان درمحدوده سد زیویه جمعه 11 آبان انجام می شود

صلاح الدین زارع معاون امور عمرانی فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران که صبح امروز پنج شنبه 10 آبان ماه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد گفت: عملیات جابجایی خط انتقال گاز کامیاران به سروآباد ومریوان درمحدوده سد زیویه جمعه 11 آبان ماه از ساعت 7 صبح شروع می شود
عملیات جابجایی خط انتقال گاز کامیاران به سروآباد ومریوان درمحدوده سد زیویه جمعه 11 آبان انجام می شود

به گزارش روابط عمومی فرمنداری کامیاران جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران فرمانداری کامیاران امروز پنج شنبه 10 آبان ماه به منظور ایجاد هماهنگی و آمادگی لازم ادارات ونهادها در زمان جابجایی خط لوله انتقال گاز کامیاران به مریوان در محدوده سد زیویه با حضورصلاح الدین زارع معاون امورعمرانی فرماندار و اعضای این شورا در محل سالن جلسات برگزار شد.

معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان کامیاران با ارائه گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته گفت : درپی رانش زمین در محدوده سد زیویه به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی ودر راستای اهداف مدیریت بحران تصمیم گرفته شد نسبت به جابجایی خط انتقال گاز وتاسیسات زیر زمینی در این منطقه گرفته شد.

وی افزود: با پیگیری دستگاههای مسئول و با همکاری شرکت گاز و منابع آب کار لوله گذاری به منظور انتقال گاز در مسیر مطمئن وبالاتر به طول 600 متر و با هزینه ای بالغ بر یک ملیارد تومان انجام و فردا جمعه 11 ابان ماه عملیات اجرایی جابجایی خط از مسیر قبلی به این مسیر جدید انجام می شود.

زارع ضمن اعلام اینکه تمام تدابیر لازم به منظور جلوگیری از هرگونه مشکل در حین جابجایی خط انجام شده اما لازم است ادارات عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران آمادگی خود را برای هر گونه همکاری داشته باشند.

معاون امور عمرانی فرماندار شهرستان کامیاران تصریح کرد : در زمان جابجایی خط انتقال ، گاز روستاهای کره گل ، ماویان ، گنبده ، طیانه وسرابکام قطع خواهد شد اما با پیش بینی های لازم گاز شهرستان های سرو آباد و مریوان و دیگر مناطق کامیاران مشکلی نخواهد داشت ، که به منظور پیشگیری از افت فشار یا قطعی توصیه شده جایگاههای CNG ، مکان های عمومی ، مرغداریها و دیگر جاههایی که میزان مصرف بیشتری دارند موقتا مصرف گاز خود را تا پایان عملیات متوقف نمایند.

 

در ادامه این جلسه بهزاد خسروی رئیس اداره گاز کامیاران گفت : عملیات انتقال خط گاز کامیاران به شهرستان های سروآباد ومریوان و تاسیسات زیر زمینی آن به قط 20 اینچ در محدوده سد زیویه روز جمعه از ساعت 7صبح آغاز و به مدت 11 ساعت طول خواهد کشید.

وی افزود : به منظور اجرای عملیات در دو ایستگاه ماراب وبزوش وگازرخانی کار تخلیه گاز انجام می شود که امکان دارد با صدای زیاد همراه باشد و در چنین حالتی جای هیچ گونه نگرانی نیست ودر بحث گازرسانی این موارد طبیعی است.

خسروی تصریح کرد : تمام سناریوهای لازم پیش بینی شده تا عملیات اجرایی در زمان تعیین شده به اتمام برسد .

رئیس اداره گاز شهرستان کامیاران خواستار همراهی ادارات در اجرای این عملیات شد و اظهار امیدواری کرد: بخش هایی که ضرروت استفاده از گاز را ندارند نسبت به استفاده از سوخت جایگزین اقدام نمایند تا با مشکل قطعی وافت فشار مواجهه نشویم.

بازدید [ 501 ]
برچسب ها