اخبار

کامیاران

عزم جدی فرماندار کامیاران برای حفاظت از محیط زیست شهرستان

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در نشست با شکارچیان این شهرستان ضمن اعلام آمادگی لازم برای اجرای برنامه های مختلف در راستای حفاظت از محیط زیست گفت : حفظ محیط زیست باید به عنوان یک فرهنگ و مطالبه عمومی تبدیل و تشکیل انجمن های مردم نهاد و فعالیت در کنار دستگاهای مسئول ضروری است.
عزم جدی فرماندار کامیاران برای حفاظت از محیط زیست شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران عصر روز شنبه 8 دی ماه 97 جلسه ای با حضور فرماندار کامیاران ، مسئولان، کارشناسان محیط زیست و شکارچیان شهرستان به منظور بررسی خطرات زیست محیطی ناشی از شکار بی رویه  انواع گونه های جانوری در راستای کاستن از شکار انواع گونه ها و تقویت فرهنگ حفاظت از محیط زیست تشکیل شد.

فرماندار کامیاران در این جلسه با اشاره به خطرات نابودی بعضی از گونه ها بر روی محیط زیست، ضمن اعلام آمادگی لازم برای حفاظت از محیط زیست با اجرای برنامه های مختلف گفت :  همکاری و مشارکت مردم و تشکیل انجمن های محیط زیستی و فعالیت در کنار دستگهای مسئول ضروری است.

دکتر مسعود الماسی  با انتقاد از زیاد بودن تعداد مجوزهای شکار در این شهرستان و اتمام ظرفیت طبیعت برای شکار، اظهار داشت: صدور مجوزها در حوزه شکار باید کنترل و کاهش یابد.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین مشکلات محیط زیستی در کشور نبود سواد محیط زیستی در جامعه است، افزود: اولین گام برای حفاظت و نگهداری محیط زیست فرهنگ سازی و آگاهی جامعه از اهمیت محیط زیست و نحوه رفتار صحیح با طبیعت است.

الماسی در خصوص مهمترین برنامه های خود در این شهرستان تاکید کرد: تغییر محله های دفع زباله به جایگاه اصول دفن زباله و ساماندهی فاضلاب های روستایی و شهری که در حال نابود کردن محیط زیست هستند، از جمله این برنامه ها است.

فرماندار کامیاران با ابراز گله مندی از مدیر کل حفاظت محیط زیست کردستان بخاطر عدم حضور در این جلسه یادآور شد: تغییر در حوزه محیط زیست نیازمند حضور جدی، همکاری و همفکری مردم و مسئولان با یکدیگر است.

الماسی موفقیت و پیشرفت در تمام زمینه ها را نیازمند حضور و همکاری آگاهانه مردم دانست و افزود: برای تغییر باید از گام های کوچک شروع شروع تا به نتایج خیره کننده ای را در این حوزه نظاره گر بود.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه با اشاره به اینکه این شهرستان و طبیعت آن متعلق به تمام مردم از جمله خود شکارچیان و خانواده های آنان است  وهر گونه آسیبی متوجه محیط زیست می شود و خواستار تغییر نگرش از مقوله شکار به فرهنگ حفظ جانداران و محیط زیست شد.

نماینده شکارچیان شهرستان کامیاران نیز در این جلسه با بیان اینکه دل ها را باید از شکار پاک کرد، گفت: مشکل محیط زیست شکار و صید نیست بلکه مشکل تخریب منابع طبیعی از سوی تخریب چیان است.

فتحی با بیان اینکه دولت ها تاکنون برنامه جامع و منسجمی برای حفاظت از محیط زیست نداشته اند، افزود: بحث شکارچی و تخریبگر باید جدا شود.

این نماینده شکارچیان منطقه تنها راه حفظ محیط زیست را ایجاد احساس مسئولیت در تک تک افراد جامعه نسبت به اهمیت حفظ طبیعت دانست و یادآور شد: زمان صدور مجوزهای صید و شکار در استان مناسب نیست.

وی خواهان همکاری بیشتر نهادهای مربوطه با شکارچیان در راستای کمک به حفظ محیط زیست شد و اظهار داشت: برای رفع مشکلات باید همکاری و همدلی میان مسئولان و مردم بیشتر از گذشته باشد.

نشست با شکارچیان

بازدید [ 5944 ]
برچسب ها