اخبار

شهرستان کامیاران

طرح یاریگران زندگی در کامیاران اجرا می شود

در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کامیاران به ریاست فرماندار وبا حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد : اعلام شد به منظور پیشگیری از اعتیاد ، کاهش مصرف ، مقابله ودرمان طرح یاریگران زندگی در این شهرستان اجرا می شود
طرح یاریگران زندگی در کامیاران اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران دهمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کامیاران در سال جاری ظهر روز چهارشنبه 25 دی ماه 98 در محل سالن جلسات فرمانداری وبه ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار  وبا حضور دکتر حریری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان ، بخشداران مرکزی وموچش ، دبیر این شورا ، ادارات و نهادها وانجمن های عضو برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه  گفت : طرح یاریگران زندگی باهدف پیشگیری از اعتیاد ، کاهش مصرف ، مقابله ودرمان در کامیاران با اولویت آموزش وپرورش اجرا می شود.

دکتر الماسی افزود: هدف اصلی این طرح کاهش تمایل و خودداری از تجربه مصرف مواد مخدر و پیشگیری از آسیب‌پذیری و بروز اعتیاد در بین اقشار جامعه به ویژه دانش آموزان است.

فرماندار کامیاران تأکید کرد: برای اجرای مطلوب این طرح از ظرفیت‌های مدارس همچون مشاورین و به‌ویژه تشکل‌های رسمی و غیررسمی فعال برای پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی، به‌ویژه اعتیاد در مدارس و جامعه دانش‌آموزی و سایر بخش ها استفاده می‌شود.

دکتر مسعود الماسی گفت: توانمندسازی کمی و کیفی گروه‌ها و تشکل‌های دانش‌آموزی، یکی از رویکرد‌های مهم برای اجرای این طرح است و تلاش می‌کنیم تا از ابتکارات تشکل‌های دانش‌آموزی در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، به‌ویژه اعتیاد بهره گیریم.

فرماندار شهرستان کامیاران بر لزوم بهره‌گیری از ابزار‌های فرهنگی در فرهنگ‌سازی این طرح در سطح جامعه تأکید کرد و گفت: تولید محتوای مطلوب در فضای مجازی و یاری‌گرفتن از رسانه‌های دیداری و شنیداری راهگشا است.

دکتر رحمان حریری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان نیز در این جلسه گفت: برای اینکه جوانانی سالم و عاری از اعتیاد داشته باشیم باید به آموزش‌وپرورش کمک کنیم.

وی گفت : طرح یاریگران زندگی طرحی ابتکاری ، جدید  وتاثیر گذار در راستای پیشگیری از اعتیاد  ، مقابله ودرمان می باشد و در اجرای آن تمام بخش های دولتی وغیر دولتی می توانند با ارئه طرح های خود مشارکت نمیاند.

دکتر حریری تصریح کرد : این طرح به عنوان چشم انداز ستاد مبارزه با مواد مخدر کردستان و بر اساس برنامه های بومی در استان وشهرستان ها اجرا می شود که در صورت ارائه طرح اعتبارات آن بلافاصله جذب وهزینه خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بیان داشت : هر دستگاه دولتی ، انجمن ، سازمان مردم نهاد و ... اگر طرح ابتکاری و جدید در زمینه کاهش آسیب ، پیشگیری و مشارکت  و کاهش مصرف داشته باشند می توانند با ارائه آن اعتبارات لازم را جهت اجرا دریافت نمایند.

دکتر رحمان حریری خاطر نشان کرد : به عنوان نمونه بر اساس طرحی در سیستان وبلوچستان علمای این استان طی فتوایی هماهنگ مواد مخدر را حرام اعلام کرده اند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان در خاتمه اظهار امیدواری کرد : با همکاری ومشارکت دستگاههای دولتی و غیر دولتی روز به روز شاهد کاهش ابتلای جوانان به این پدیده شوم باشیم.

بازدید [ 149 ]
برچسب ها