اخبار

شهرستان کامیاران

طرح های پیش ران کشاورزی در کامیاران اجرا می شود

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه شورای کشاورزی این شهرستان که با حضور مهندس زارع معاون عمران و برنامه ریزی فرماندار و دیگر اعضا برگزار شد گفت : در راستای افزایش تولید واشتغال طرح های پیش ران کشاورزی در کامیاران اجرا می شود
طرح های پیش ران کشاورزی در کامیاران اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران جلسه شورای کشاورزی به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران وبا حضور مهندس زارع معاون عمران و برنامه ریزی فرماندار، بخشداران مرکزی وموچش ، کوشکی مدیر جهاد کشاورزی و مسئولان واحدهای جهاد کشاورزی و فعالان خصوصی این بخش در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با اشاره به امکانات و ظرفیت های خوب کشاورزی در سطح شهرستان گفت : به منظور افزایش تولید واشتغال و با حمایت دولت سه طرح پیش ران کشاورزی در کامیاران اجرا می شود.

وی افزود : طر ح های پیش ران تعریف شده برای شهرستان شامل تبدیل اراضی دیم به آبی و اجرای طرح آبیاری تحت فشار ، توسعه باغات و افزایش گوشت قرمز در بازه زمانی ۵ ساله است.

دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه بر لزوم جذب و حمایت از سرمایه گذار و تسهیل فضای کسب و کار در این بخش ، اتخاذ تدابیر قانونی به منظور توزیع نهال مناسب ، ساماندهی میدان عرضه دام ، توجیه صاحبان دام به منظور اجرای طرح هویت دار کردن وبیمه دام ها ، بررسی مطالبات ودغدغه های مطرح شده توسط بخش خصوصی و ارتباط موثر با این بخش ، مدیریت توزیع بذر و تعریف به موقع الگوی کشت در پایاب سدها واعلام به بهره برداران تاکید کرد.

بهرام کوشکی مدیر جهاد کشاورزی در این نشست گفت : در راستای طرح های پیش ران کشاورزی ، طرح هویت دار کردن دام در کامیاران اجرا می شود که می تواند در بحث پیشگیری از قاچاق دام وارائه خدمات مناسب به دامداران موثر باشد.

وی افزود : تعداد دام های شهرستان در حال حاضر 10500 راس گاو و گوساله و 150 هزار راس گوسفند ، بره ، بز و بزغاله می باشد که با عنایت به طرح های پیش ران تعریف شده و ظرفیت های موجود امکان افزایش این تعداد که نقش موثری در تولید واشتغال خواهد داشت وجود دارد.

مدیر جهاد کشاورزی در ادامه سخنان خود به اهمیت اخذ مجوز خانه های کارگری توسط کشاورزان اشاره کرد و گفت : در یک ماهه اخیر 7 واحد غیر مجاز با دستور قاضی محترم تخریب شده است که از کشاورزان درخواست می شود قبل از احداث بنا نسبت به اخذ مجوز لازم اقدام نمایند تا دچار مشکل نشود.

گفتنی است در این جلسه مسئولان واحدهای جهاد کشاورزی ، رئیس نظام صنفی کشاورزی ، مدیر عامل تعاونی پایاب سد گاوشان ، رئیس شورای بخش مرکزی و مدیر عامل صندوق بیمه کشاوری در کامیاران به بیان نکته نظرات خود در مورد موضوع مهم کشاورزی پرداختند.

برگزاری جلسه شورای کشاورزی شهرستان کامیاران دی ماه 98

بازدید [ 198 ]
برچسب ها