اخبار

شهرستان کامیاران

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از امروز جمعه هشتم فروردین در کامیاران اجرا می شود

صبح امروز جمعه 8 فروردین 99 در محل سالن جلسات فرمانداری جلسه کمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان کامیاران با هدف اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به ریاست فرماندار تشکیل جلسه داد
طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از امروز جمعه هشتم فروردین در کامیاران اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران صبح امروز جمعه 8 فروردین 99 در محل سالن جلسات فرمانداری جلسه کمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان کامیاران با هدف اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار وبا حضور باتمانی معاون سیاسی وامنیتی فرمانداری ، دادستان ، جانشین سپاه و انتظامی و دیگر اعضای این کمیته  تشکیل جلسه داد.

فرماندار شهرستان کامیاران دراین جلسه گفت : اقدامات چند سال اخیر دولت در خصوص اجرای طرح تحول سلامت وافزایش امکانات درمانی وبهداشتی به عنوان یکی از دستاوردهای مهم در کنار زحمات پزشکان وپرستاران وکادرهای درمانی امروز کمک مهمی در پذیرش ودرمان بیماران مبتلا به کرونا بوده است .

دکتر مسعود الماسی افزود : به یمن توجهی که به بخش درمان و سلامت کشور در این سالها شده است کشور ما نسبت به کشورهای پیشرفته قدم های مهمی در کنترل و مهار این بیماری داشته است که اگر همدلی وهمراهی مردم تداوم داشته باشد و دستورالعمل های تدوین شده در این راستا اجرا شود به خواست خدا به زودی این بحران را پشت سر خواهیم گذاشت.

فرماندار کامیاران سپس از ابلاغ دستورالعمل طرح فاصله گذاری اجتماعی و کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا خبر داد و اظهار کرد : از امروز جمعه هشتم فروردین ماه 1399 با همکاری وهمراهی ادارات مختلف وساماندهی اکیپ های کنترل ونظارت این طرح در شهرستان کامیاران نیز اجرا خواهد شد.  

وی تصریح کرد : در مرحله اول تمام ورودی های فرعی شناسایی ومسدود و در مسیرهای اصلی شهرستان کامیاران کنترل و تردد صرفا برای افراد بومی ساکن با رعایت طرح های بهداشتی مجاز و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است که نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو و بیمه نامه خودرو  صورت می‌پذیرد.

دکتر الماسی خاطر نشان کرد : خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و این افراد در طول مسیر اجازه ورود به داخل شهر را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند نمود.

فرماندار کامیاران افزود : بر اساس این طرح مدارس و دانشگاه ها و همچنین پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه ها، مراکز تفریحی، استخرها و... که محل تجمع افراد هستند تعطیل خواهند بود.

وی در خصوص اصناف وادارات نیز بیان داشت :  اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه (گروهی که باید کاملا فعال باشند، گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که بر اساس اقتضا و شرایط محلی فعالیت آنها می تواند مجاز باشد) فعالیت می نمایندو  ادارت دولتی برابر بخشنامه صادره معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی حداکثر با یک سوم نیروهای اداری و به صورت شیفت بندی خدمات رسانی خواهند نمود.

دکتر الماسی تصریح کرد : در این مدت نیز برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود (اعم از رسمی و غیر رسمی) ممنوع می باشدکه انتظار می رود شهروندان عزیز در اجرای این دستورالعمل ما را یاری دهند.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه گفت : به منظور تضمین اجرای طرح، خودروهای افراد متخلف از این مقررات به مدت یک(۱) ماه با اخذ کلیه هزینه های جانبی توقیف و در کامیاران به پارکینک در نظر گرفته شده منتقل می شوند. همچنین جریمه نقدی به مبلغ پانصد هزار تومان و پلمپ واحدهای صنفی متخلف با هماهنگی سازمان تعزیزات حکومتی به مدت یک ماه، در دستور کار قرار دارد و همچنین خودروهای غیر بومی که در داخل شهر حضور داشته باشند با اعمل قانون پلیس راهنمایی ورانندگی روبرو خواهند بود.

در ادامه این جلسه باتمانی معاون سیاسی وامنیتی فرماندار در خصوص جزئیات اجرای طرح و نحوه حضور اکیپ ها در محل ها تعیین شده نکاتی را بیان داشت .

کمیته امنیتی ، اجتماعی وانتظامی مقابله با کرونا

بازدید [ 72 ]
برچسب ها