اخبار

طرح استفاده از ترکیبات گیاهی وبیولوژیک به جای سموم شیمایی در سطح 400 هکتار از مزارع استان کردستان اجرا می شود

سازمان جهاد کشاورزی کردستان در سطح چهارصد هکتار از مزارع کشاورزی طرح استفاده از ترکیبات گیاهی و بیولوژیک را به جای سموم شیمیایی به صورت رایگان آموزش و ترویج میدهد.
طرح استفاده از ترکیبات گیاهی وبیولوژیک به جای سموم شیمایی در سطح 400 هکتار از مزارع استان کردستان اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری روز سه شنبه سی مرداد در کامیاران و در محل مرکز تحقیقات کشاورزی ورمهنگ با حضور مدیر , کارشناسان مراکز کشاورزی و جمعی از کشاورزان آموزش های لازم به صورت عملی وتئوری توسط مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان در زمینه استفاده از ترکیبات گیاهی و بیولوژیک به جای سموم شیمیایی انجام شد.

محمد غفوری مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه سازمان جهادکشاورزی به دنبال تولید محصولات کشاورزی سالم ، بی خطر و ارگانیک است ، گفت : در این راستا و با اعتبار هشتاد میلیون در سطح چهارصد هکتار از مزارع عمدتا تولید گوجه فرنگی وخیار به صورت رایگان و آزمایشی در شهرستان های کامیاران و دهگلان استفاده از ترکیبات گیاهی و بیولوژیک به جای سموم شیمیایی ترویج وکشاورزان و کارشناسان در این زمینه اموزش لازم را فرا می گیرند.

وی افزود اجرای چنین طرح های باعث تولید و عرضه محصول سالم برای انسان بوده  و ضررهای زیست محیطی ندارد.

غفوری بر لزوم تولید محصول سالم تاکید و خاطرنشان کرد : محصولات ناسالم عوارض غیرقابل جبرانی دارد و ممکن است موجب بروز انواع واقسام بیماری در نواحی مختلف بدن شود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی خواستار استفاده از نکته نظرات کارشناسان مراکز کشاورزی توسط کشاورزان شد و در کلاسی توجیهی توضیحات لازم در خصوص نحوه استفاده از این ترکیبات و زمان مناسب ومقدار لازم ارائه داد.

بازدید [ 91 ]
برچسب ها