اخبار

فرماندار کامیاران :

شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کامیاران به ریاست فرماندارتشکیل جلسه داد

چهارمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کامیاران به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان ، جعفری دادستان و دیگر اعضای این شورا در محل فرمانداری برگزار شد
شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کامیاران به ریاست فرماندارتشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ظهر روز شنبه 11 اسفند ماه 97 چهارمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کامیاران به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان ، جعفری دادستان ، مهندس زارع معاون عمران وبرنامه ریزی فرماندار ،بخشداران مرکزی وموچش ، مدیرامور آب کامیاران و سایر اعضای این شورا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

تامین وتخصیص منابع آب در بخش زیست محیطی کلیدی است

فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان گفت : تخصیص منابع آب زیست محیطی کلیدی است و نباید در مدیریت منابع آبی محیط زیست قربانی شود.

دکتر مسعود الماسی افزود : با نظارت کافی و جاری کردن آب در بستر رودخانه ها در طول فصول مختلف از تغییر و مشکلات زیست محیطی رودخانه ها پیشگیری شود.

فرماندار کامیاران خاطرنشان کرد : در زمینه حفاظت از منابع آب نباید به صورت جزیره ای عمل کرد بلکه با همسویی وهم گامی اداراتی مانند جهاد کشاورزی، امور آب و محیط زیست و سایر دستگاهها موجب دوام وقوام تصمیم گیری ها و مصوبات شد.

دکتر الماسی در ادامه خواستار نظارت جدی اجرای پروژه های پایاب سدها و تکمیل آن به منظور دریافت حق آبه کامل شد و گفت : در این زمینه جهاد کشاورزی پیگیری لازم را را به عمل آورد تا منافع کشاورزان کامیاران بیشتر تامین شود.

وی اظهار کرد : برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا ترویج و آموزش کشاورزان به منظور آشنائی و استفاده از فناوری‌های نو جهت افزایش تولید و بهره‌وری ، ارتقای در آمد وسطح زندگی و رسیدن به اهداف توسعه کشاورزی ضروری است.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه خواستار آموزش تعاونی های آب بران و استفاده از پتانسیل های موجود به منظور فرهنگ سازی جهت حفاظت از منابع آب شد.

علیرضا جعفری دادستان شهرستان کامیاران از آمادگی دستگاههای قضایی برای پیگیری پرونده های قضایی مربوطه و همکاری با ادارات در بخش حفاظت از منابع آبی و جلوگیری از ضررهای که متوجه شهرستان است خبر داد.

وی افزود: ممانعت از برداشت هایی بی رویه در بستر رودخانه ها که باعث تغییر بافت ، مسیر ومشکلات زیست محیطی می شود و همچنین جلوگیری از اجرای طرح هایی که موجب ورود آلودگی ویا تعرض به این بسترهاست باید با حساسیت به عمل آید.

دادستان شهرستان کامیاران در خاتمه خواستار نظارت بیشتربر طرح های بخش کشاورزی و منابع آب و خاک  و همکاری با دستگاه قضایی وانتظامی به منظور برخورد با متخلفین و اشخاصی شد که حقوق عامه را نادیده می گیرند ، شد.  

کامران رحیمی مدیر منابع کامیاران در ابتدای این جلسه با اشاره به قرارگرفتن ایران در منطقه خشک و کم آب گفت : مدیریت منابع آب به منظور پیشگیری از هرگونه مشکل ضروری است.

وی افزود : بیشترین مصارف منابع آبی در شهرستان کامیاران در بخش کشاورزی و کمترین آن دربخش صنعت است.

رحیمی ترویج سیستم های نوین آبیاری را موثر در کاهش میزان مصرف آب در بخش کشاورزی دانست وتصریح کرد : استفاده بی رویه از منابع آبی به ویژه منابع زیر زمینی در بعضی از مناطق باعث ایجاد بحران های جبران ناپذیری شده است که ما در کامیاران به منظور پیشگیری از چنین مشکلاتی تدابیر لازم را به کار گرفته وبا مسدود نمودن 70 حلقه چاه غیر مجاز قدم های مهمی در این راستا برداشته ایم.

رئیس منابع آب کامیاران در ادامه ضمن درخواست لازم مبنی بر پیگیری اجرای پروژه آبیاری زمین های خامسان وتبدیل 1200هکتار از اراضی این منطقه به آبی گفت : در حال حاضر 93 درصد ظرفیت سد گاوشان و 100درصد ظرفیت سد زیویه تکمیل و پروژه های سد رمشت وامیرآباد با پیشرفت 81 درصدی در حال اجراست.

در خاتمه این نشست احکام اعضای شورای حفاظت از منابع آب شهرستان توسط فرماندار تقدیم اعضاء گردید.

  

 

منابع آب

بازدید [ 727 ]
برچسب ها