اخبار

کامیاران

شورای حفاظت از اراضی ملی شهرستان کامیاران تشکیل جلسه داد

در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی شهرستان کامیاران با حضور فرماندار ، رئیس دادگستری ودادستان اعلام شد با حمایت دستگاه قضایی گشت های مشترک ادارات در ایام تعطیلات به منظور جلوگیری از تعرض به اراضی ملی فعال خواهند بود
شورای حفاظت از اراضی ملی شهرستان کامیاران تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران ظهر روز شنبه 27 بهمن ماه 97 جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی شهرستان کامیاران با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار ، مسعود سعادت دادستان ، علیرضا جعفری دادستان ، مهدس زارع معاون عمرانی فرماندار و دیگر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه گفت : حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان و اجرای طرحهای صیانت از اراضی ملی به منظور پیشگیری از آسیب های زیست محیطی و اثرات مخربی که می تواند داشته باشد ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت منابع طبیعی و لزوم حفظ این ثروت ملی اظهارداشت : انتقال منابع طبیعی پایدار به نسلهای آینده از مهم ترین وظایف جامعه است و همه ما در این راستا باتوجه به جایگاهی که داریم مسئول هستیم .

دکتر مسعود الماسی ضمن تاکید لازم مبنی  بر همکاری دستگاههای اجرایی دراین راستا افزود : از راههای قانونی برای مقابله با تصرف کنندگان بهره گیری شود تا مسائل تبدیل به بحران نشود.

وی با اشاره به اینکه بهره برداری از معادن ، جنگلها و مراتع ومنابع  طبیعی بعنوان ثروت عمومی براساس قانون ومقررات مربوطه دراختیار دولت است ،خواستار همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی و عموم مردم روستاها برای جلوگیری از هرگونه تصرف منابع طبیعی شد .

فرماندار کامیاران در خاتمه در خصوص بازسازی ، واگذاری معادن و انواع طرح های منابع طبیعی خواستار توجه به بافت منطقه و حفظ پتانسیل های گردشگری شد و خاطرنشان کرد : باتوجه به اثرات منفی که بهره برداری از معدن روستای تیله کو ممکن است بر بافت طبیعی داشته باشد انتظار هست در واگذاری این معدن تجدید نظر شود.

درادامه مسعود سعادت رئیس دادگستری شهرستان کامیاران گفت: هدف اصلی از تشکیل جلسات شورای حفاظت از اراضی ملی همگرایی هرچه بیشتر دستگاهها با حمایت دستگاه قضایی به منظور جلوگیری از تصرف غیر قانونی اراضی ملی و منابع طبیعی است.

سعادت با اشاره به تصرف و تعرض به اراضی ملی و دولتی توسط افراد سودجو و با تاکید بر ضرورت حفظ اراضی ملی گفت : باید با همکاری خوب دستگاه قضایی ، نیروی انتظامی ، راه وشهرسازی ، منابع طبیعی و جهادکشاورزی چنین افرادی شناسایی و با آنها برخورد شود .

وی ضمن تاکید برلزوم همکاری و تعامل بیش از پیش دستگاههای اجرایی برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف اراضی ملی افزود : باید دستگاههایی چون محیط زیست ، راه وشهرسازی ، منابع طبیعی ، جهادکشاورزی و امور آب درتعاملی سازنده با تخلفات مقابله کرده و با اطلاع رسانی دقیق و بهنگام از بروز تخلفات جدید به طور جدی جلوگیری کنند .

رئیس دادگستری شهرستان با توجه به در پیش بودن فصل بهار و احتمال حضور دام های مهاجر و استفاده از چراگاههای روستاهای شهرستان به صورت غیر قانونی خواستار اتخاذ تمهیدات لازم در این راستا شد و گفت: در ایام تعطیلات نیز لازم است گشت های نظارتی راه وشهرسازی ، جهاد کشاورزی ومنابع طبیعی فعال و با همکاری دستگاه قضایی ونیروی انتظامی در برابر متخلفین اقدام نماید.

علیرضا جعفری دادستان شهرستان کامیاران در این جلسه ضمن لازم الاجرا دانستن احکام قضایی گفت : ما باید با راهکارهای درستی که به منظور حفاظت از اراضی ملی ومنابع طبیعی در پیش می گیریم نباید اجازه دهیم جرمی اتفاق بیفتد.

وی ضمن تاکید لازم مبنی بر فعال بودن گشت های نظارتی جلوگیری از تخریب منایع طبیعی و برداشت بیش از مجوز از معادن همچینین بهسازی وبازسازی معادن ، جلوگیری از تخریب در بستر رودخانه ها و قطع درختان توسط دستگاههای مسئول را ضروری دانست.

دادستان شهرستان کامیاران  به بعضی از مشکلات ایجاد شده در واگذاری چراگاهها به دام های مهاجر اشاره و اظهار امیدواری کرد : در سال جدید ضمن بررسی دقیق مجوزها از ورود غیر قانونی دام جلوگیری و ضمن اتخاذ تمهیدات مناسب از به وجود آمدن مشکلاتی  که ممکن است به همین دلیل ایجاد شود جلوگیری شود.

در ادامه این جلسه مدیران سایر ادارات به توضیحات لازم در خصوص اقدامات حوزه کاری خود در این خصوص پرداختند.

بازدید [ 1066 ]
برچسب ها