اخبار

جمال ارشدی

سند راهبردی توسعه فرهنگی شهرستان کامیاران تدوین می شود

در جلسه ی شورای فرهنگ عمومی شهرستان کامیاران که با حضور فرماندار و دیگر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد جمال ارشدی گفت: با توجه به نشست های برگزار شده با انجمن های فرهنگی و هنری ، سند راهبردی توسعه فرهنگی شهرستان کامیاران تدوین می شود.
سند راهبردی توسعه فرهنگی شهرستان کامیاران تدوین  می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران جلسه ی شورای فرهنگ عمومی کامیاران عصر روز دوشنبه 8 آبان با حضور سرپرست فرمانداری ، امام جمعه و دیگر اعضای این شورا با موضوع تدوین سند راهبردی توسعه فرهنگی شهرستان و نامگذاری  معابر و و خیابان ها برگزار شد .

جمال ارشدی سرپرست فرمانداری کامیاران در این جلسه از شورای فرهنگ عمومی به عنوان یکی از شوراهای مهم نام برد وگفت :  تصمیم های شورای فرهنگ عمومی قابلیت اجرایی داشته به همین  دلیل حضور مسئولان ادارات عضو در جلسات ضروری است .

وی ضمن تاکید لازم مبنی بر تشکیل منظم  جلسات  این شورا افزود: ادارات عضو ضمن اجرای برنامه های مختلف لازم است گزارشی از عملکرد  سازمان خود را در نشست های آتی ارئه نمایند.

جمال ارشدی گفت: با توجه به نشست های  برگزار شده با انجمن های فرهنگی و هنری ، سند راهبردی توسعه  فرهنگی شهرستان کامیاران تدوین ودر این سند چشم انداز لازم برای رسیدن به اهداف پیش بینی خواهد شد..

سرپرست فرمانداری کامیاران  در ادامه بر لزوم توجه به مسائل و ایجاد مکان های فرهنگی در مناطق و شهرک های جدید الاحداث تاکید و افزود : وجود مکان های فرهنگی زمینه ساز فعالیت های مثبت و سازنده خواهد بود .

جمال ارشدی در خاتمه در خصوص نامگذاری معابر عمومی خواستار استفاده از پتانسیل های شهرستان شد و گفت : درنامگذاری معابر ارائه مستند  ، طرح توجیهی و بهره مندی از نماد های کامیارانی ضروری است.

 حاج آقا علیمحمدی امام جمعه کامیاران در این جلسه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص فرهنگ به عنوان پایه و منشاء تحولات گفت: فرهنگ عمومی ظاهر و باطنی دارد و باید این ظاهرو باطن  اسلامی  باشد .

وی افزود : ایران با اسلام هویت پیدا کرده و ما هرچه داریم از اسلام داریم  به همین دلیل اولویت کار ما در این زمینه باید مبتنی بر فرهنگ ایرانی - اسلامی باشد.

در ابتدای این جلسه زبیر حسین پناهی به بیان شرح وظایف شورای فرهنگ عمومی پرداخت و گفت : تلاش در زمینه  بررسی معضلات فرهنگی، ارائه راهکارها  و تقویت برنامه های فرهنگی از اولویت های کاری این شورا است.

بازدید [ 1690 ]