اخبار

شهرستان کامیاران

سد رمشت در سفر رئیس جمهور آمادە آبگیری می‌شود

استاندار کردستان در بازدید ازپروژه سدهای امیر آباد و رمشت عنوان کرد کە سد رمشت در محور موچش در سفر ریاست محترم جمهوری بە کردستان آبگیری می‌شود
سد رمشت در سفر رئیس جمهور آمادە آبگیری می‌شود

مهندس بهمن مرادنیا در بازدید از سد رمشت و امیرآباد با بیان اینکه سد رمشت هم اکنون 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: همه تلاش‌ها بر این است که سد رمشت در سفر آتی دکتر روحانی به کردستان آبگیری شود.

وی با بیان اینکه کاربرد دو سد امیرآباد ورمشت برای رونق کشاورزی منطقه است، افزود: با اتمام این دو سد هزار و۲۰۰ هکتار از اراضی پائین دست بە آبی تبدیل می‌شود و برای دو هزار و ۵۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود‌

مهندس مرادنیا یادآوری کرد: تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان در دو سد امیرآباد و رمشت هزینه شده و برای تکمیل سد وشبکه ٨۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

استاندار کردستان اظهار کرد: در مجموع حجم مخزن هر دو سد ۱۱و نیم میلیون متر مکعب است و با توجه به وجود اراضی کشاورزی مرغوب پایین دست این دو سد چهره منطقه از لحاظ اقتصادی متحول می‌شود.

در بازدید از این پروژه ها مهندس ملکی معاون عمرانی استاندار ، دکتر الماسی فرماندار کامیاران ، مهندس خرم مدیر عامل آب منطقه ای ، مهندس جعفری رئیس سازمان جهاد کشاورزی ، مهندس لهونیان مدیر عامل برق استان و مرادی بخشدار موچش وپیمانکار این پروژه ها حضور داشتند.

گفتنی است سد رمشت با پیشرفت 94 درصد و سد امیر آباد با پیشرفت 82 درصد در بخش موچش و 70 کیلومتری شهرهای سنندج وکامیاران در حال احداث می باشند که قرار است در سال جاری آبگیری شوند.

بازدید [ 305 ]
برچسب ها