اخبار

شهرستان کامیاران

ستاد بحران شهرستان کامیاران با محوریت مقابله با بیماری کرونا تشکیل جلسه داد

با هدف اتخاذ تصمیمات جدید در جهت پیشگیری ومقابله با کرونا، ستاد بحران شهرستان کامیاران به ریاست دکتر الماسی فرماندار و با حضور مهندس زارع معاون عمران و برنامه ریزی ، بخشداران مرکزی و موچش ، جانشین انتظامی و راهور ، شهردار و رئیس اداره صمت شهرستان تشکیل جلسه داد
ستاد بحران شهرستان کامیاران با محوریت مقابله با بیماری کرونا تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران  ضمن  رعایت  اصول بهداشتی ونکات مطرح شده در تجمعات ،  جلسه ستاد بحران این شهرستان صبح امروز سه شنبه 20 اسفند ماه 98 در محل سالن جلسات فرمانداری و به ریاست دکتر مسعود الماسی فرماندار و باحضور مهندس زارع معاون عمران و برنامه ریزی ، بخشداران مرکزی و موچش ، جانشین انتظامی و راهور ، شهردار و رئیس اداره صمت شهرستان با هدف اتخاذ تصمیمات جدید در خصوص پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح شهرستان کامیاران برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در این جلسه گفت : از بدو شیوع این بیماری در کشور ستاد مقابله وپیشگیری با کرونا با همکاری و هماهنگی بین بخشی توانست به عنوان اولین شهرستان ها اقدامات مهم  و ارزشمندی از جمله پیشنهاد تعطیلی مدارس ، نماز های جمعه جماعات ، اماکن ورزشی و مراسم ختم و خیلی موارد دیگر که خوشبختانه با موافقت مسئولان استانی و کشوری هم همراه بود انجام دهد که تا کنون اجرایی شده است .

وی با اعلام اینکه دولت در راستای مقابله با این ویروس تا کنون هزینه های زیادی متحمل نموده است ، افزود : کلیه مسئولین شهرستان همچنان  بصورت شبانه روزی در حالت آماده باش بوده و شهرداریها و دهیاری ها نسبت به ضد عفونی محدوده های شهری وروستایی با استفاده از اعتبارات دولتی وهمکاری مدرم  اقدام می نمایند.

دکتر الماسی تصریح کرد : با هدف گسترش برنامه های مقابله ای با این ویروس از طریق انجمن های مردم نهاد و تشکل های مردمی نسبت به فعال نمودن ستاد مردمی پیشگیری ومقابله با کرونا اقدام شد تا در کنار دستگاههای دولتی نیز بتوانیم از ظرفیت های مردمی جهت جلوگیری از شیوع کرونا استفاده  نماییم.

فرماندار کامیاران خاطر نشان کرد : بر اساس آخرین هماهنگی ها از امروز ورود های شهر کامیاران کنترل و ضمن ضدعفونی خودروهای ورودی به شهرستان از مسیرهای مختلف به منظور جلوگیری از توقف خودروها در سطح شهر به سمت کمربندی هدایت خواهند شد.

وی بیان کرد : با هماهنگی با فرمانداری کرمانشاه تدابیر لازم اتخاذ شده تا از ورود مرغ زنده از روستای قلعه به کامیاران جلوگیری که امیدواریم شهروندان نیز نسبت به رعایت آن اقدام نمایند.

رئیس ستاد بحران شهرستان کامیاران خاطر نشان کرد : ورود به مناطق مذهبی وگردشگری شهرستان کامیاران کماکان ممنوع بوده و به هیچ عنوان اجازه ورود مسافر به این مناطق تا زمان بهبود شرایط داده نخواهد شد.

وی ضمن تاکید لازم مبنی بر هوشیاری شهروندان و رعایت نکات بهداشتی تصریح کرد : در راستای پیشگیری ومقابله با ویروس کرونا نیز نظارت های لازم بر اصناف تشدید و سعی خواهد شد  از فعالیتهای اصناف و اغذیه فروشی های فاقد مجوز و اصنافی که از ناحیه آنها احساس خطر شود جلوگیری و از برگزاری هرگونه تجمع و مراسم مذهبی ، غیر مذهبی ، حضور در آرامستان ها ، چهارشنبه آخر سال ، پنج شنبه آخرسال وحضور افراد مسن در چهار راه اصلی شهر ممانعت خواهد شد.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه این نشست گفت : یکی از خطرهایی که می تواند مردم شهرستان را تهدید کند  و امکان مقابله با آن از ناحیه شهروندان ممکن است بازگشت بستگان ونزدیکان بعضی از خانواده ها در ایام عید نوروز از نقاط مختلف کشور می باشد که به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در این زمینه از مردم شریف کامیاران می خواهیم تا با تماس با نزدیکان خود از آنان بخواهند به خاطر حفظ سلامتی خود و خانواده و بستگان تا زمان بهبودی اوضاع در این شهرستان حضور پیدا نکنند.

بازدید [ 136 ]
برچسب ها