اخبار

راه کنترل و پیشگیری از بیماری ایدز آموزش است

سرپرست فرمانداری شهرستان کامیاران در جلسه کمیته پایش وارزیابی برنامه چهارم کشوری پیشگیری و کنترل بیماری ایدز با اشاره به خطرات و تهدیدهای این بیماری گفت : آموزش تمام افراد جامعه و گروههای سنی مختلف به منظور پیشگیری وکنترل این بیماری ضروری است.
راه کنترل و پیشگیری از بیماری ایدز آموزش است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، کمیته پایش وارزیابی برنامه چهارم کشوری پیشگیری و کنترل بیماری ایدز شهرستان ، به ریاست سرپرست فرمانداری کامیاران و حضور معاون فرماندار وکارشناسان ادارات کل و شهرستان ظهر شنبه 7 مرداد در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل جلسه داد.
سرپرست فرمانداری کامیاران در ابتدای این جلسه گفت : بیماری ایدز یک آسیب وتهدید غیر قابل خاموش است که تنها راه کنترل وپیشگیری از آن آموزش است.
جمال ارشدی در خصوص مهمترین راههای ابتلا به این بیماری خطرناک افزود : در گذشته بیشترین آمار ابتلا به این بیماری از طریق سرنگ آلوده ودرحال حاضر بیشترین آمار مربوط به روابط جنسی است.
وی با اشاره به اینکه این بیماری می تواند تهدیدی برای تمام جامعه باشد بر ضرورت آموزش تمام آفراد و گروههای سنی مختلف به منظور پیشگیری وکنترل آن تاکید و تصریح  کرد : هماهنگی بین دستگاههابه منظور ارائه آموزش های لازم مطابق با نظرات تخصصی و کارشناسی متناسب با سن و سطح اگاهی افراد زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی بایستی صورت گیرد.
ارشدی از جوانان به عنوان قشر تاثیر گذار در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در این زمینه و زمینه های مختلف نام برد و گفت : در نظر داریم با تاسیس خانه جوان در کامیاران زیر نظر اداره ورزش وجوانان ضمن توسعه فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی با مشارکت گسترده این افراد در جهت کاستن از آسیب های اجتماعی گام های بیشتری بر داریم.
سرپرست فرمانداری کامیاران در خاتمه تصریح کرد : خوشبختانه پتانسیل انسانی و زیست محیطی برای کاستن آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان وجود داشته و ما تلاش خواهیم کرد با همکاری مردم خوب مردم ، ادارات کل استان و شهرستان از این ظرفیت ها بهره مند شویم.
در ابتدای این جلسه معاون فرماندار کامیاران به موضوع جلسه اشاره کرد و گفت : اجرای برنامه های منسجم و هماهنگ به منظور کنترل و پیشگیری از این بیماری ضروری است.
عطاء اله فرهادی افزود : اقدامات خوبی توسط شبکه بهداشت ودر مان صورت گرفته اما ضرورت دارد با همکاری سایر ادارات این اقدامات بیشتر شود.
معاون فرماندار کامیاران خواستار هماهنگی بین ادارات در این زمینه شد .
سایر اعضای حاضر در این نشست به بیان نقطه نظرات خود واقدامات صورت گرفته در این زمینه پرداختند.

بازدید [ 210 ]
برچسب ها