اخبار

فرماندار کامیاران

دولت اعتدال با فراهم کردن فضای آزاد رسانه ای نقش مهمی در مبارزه با فساد ایفا کرده است

فرماندار شهرستان کامیاران در سخنرانی اولین روز از هفته دولت پیش از خطبه های نماز جمعه با اشاره به عزم جدی نظام در مبارزه با فساد ، گفت : دولت اعتدال با ایجاد فضای آزاد برای رسانه ها نقش مهمی در برملا کردن فساد و پیشگیری ومبارزه با آن ایفا کرده است.
دولت اعتدال با فراهم کردن فضای آزاد رسانه ای نقش مهمی در مبارزه با فساد ایفا کرده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران جمعه 2 شهریور ماه در اولین روز از هفته دولت دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز در محل مسجد جامع کامیاران حاضر و به بیان دستاوردهای نظام و دولت و لزوم آگاهی مردم از طرح ها وبرنامه های در حال اجرا پرداخت.

دکتر مسعود الماسی در ابتدا با تبریک عید قربان و هفته دولت وآرزوی سلامتی برای مردم کامیاران و نمازگزاران به توفیقات حاصل از شکل گیری نظام اسلامی در جامعه اشاره کرد و گفت : نظام اسلامی برخواسته از مکتب وفرهنگ اصیلی اسلامی ایرانی ارزش خاصی برای جایگاه افراد در جامعه قائل بوده و از همان ابتدا برنامه های خود را بر پایه بهره گیری از ظرفیت های مردمی استوار نموده است.

وی افزود : ایجاد استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی هر چند با هزینه ها و کارشکنی هایی از سوی دشمنان همراه بوده اما از آن جهت که دستاوردهای بزرگی برای مردم داشته بسیار ارزشمند بوده است.

دکتر الماسی تصریح کرد : نظام اسلامی خوشبختانه توانسته است در بخش های مهمی به نتایج درخشانی دست پیدا کند و به عنوان نمونه در حوزه آموزش و پرورش با باسواد کردن افراد جامعه به ویژه زنان توانسته شرایط ارتقاء علمی آنان را بحدی فراهم نماید که امروز بیشتر دانشجویان ما از بین زنان هستند.

وی به دیگر دستاوردهای نظام در طول این سال ها اشاره و اظهار کرد : امروز امنیت پایدار منطقه بدون کمک ایران موثر نیست و این نتیجه پیروزی ایران در جنگ 8 ساله است.

وی ایجاد امنیت در داخل کشور را نیز از نشانه های اقتدار نظام اسلامی عنوان و افزود : علیرغم تمام توطئه های دشمنان بر ضد مردم ایران اسلامی در ایجاد فضای َآرام و امن برای شهروندان به خوبی عمل کرده است.

دکتر مسعود الماسی با اشاره به طرح مسائل مربوط به فساد در بخش های مختلف وسوء استفاده بعضی ها از آن گفت : عزم نظام برای مبارزه با فساد جدی است و اعلام فساد به معنی فساد نظام نیست بلکه تلاش نظام برای کندن این دندان فاسد است.

فرماندار شهرستان کامیاران خاطر نشان کرد : دولت اعتدال با ایجاد فضای آزاد و باز رسانه ای در این رستا نقش مهمی در برملا ، پیشگیری و مبارزه با فساد ایفا کرده است.

وی به برنامه های مختلف دولت اعتدال اشاره کرد وگفت : توجه به اشتغال ومسائل فرهنگی و ایجاد فضای با نشاط در جامعه بخشی از آنهاست .

دکتر الماسی تصریح کرد : دولت اعتدال با احترام خاصی که برای فرهنگ ها و مناطق مختلف قائل است توانسته بر اساس همان مناطق تصمیم های خوبی اتخاذ نماید که نمونه آن فراهم کردن شرایط تدریس زبان کردی و امکانات مناسب برای اجرای برنامه های فرهنگی متناسب با فرهنگ مردم کردستان است.

فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه سخنان خود بخش مهمی از خدمات ارائه شده در طول این سال ها در شهرستان کامیاران را یادآور واظهار کرد : برق رسانی ، گازرسانی ، آب رسانی ، واگذاری تلفن ثابت وهمراه ، اینترنت ، آسفالت و بهسازی راهها ، ایجاد مراکز بهداشتی ودرمانی و احداث سد های متعدد و تخصیص منابع آبی به حدود 7000 هکتار از اراضی کشاورزی که می تواند برای 15 هزار کشاورز منافع ایجاد نماید بخشی از این خدمات است.

دکتر مسعود الماسی با اعلام برنامه های دولت در خصوص توسعه بیشتر شهرستان کامیاران گفت : پرداخت حدود 8 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و امکان افزایش آن تا سقف 50 میلیارد تومان ، احداث بیمارستان جایگزین ، آسفالت راههای روستایی ، شهری  و بین شهری که فعال بودن کارگاههای راهسازی حاکی از تلاش شبانه روزی مسئولان در این زمینه است ، تداوم گازرسانی به مناطق روستایی ، ایجاد مکان های فرهنگی ورزشی ، توسعه بخش کشاورزی و توجه به میراث فرهنگی وگردشگری  بخشی از این برنامه هاست که تحقق عمده آنها نیازمند همراهی و همکاری مردم است و امیدواریم مردم شریف کامیاران در اجرای برنامه های عام المنفعه ما را تنها نگذارند.

فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه با اعلام خبر کاهش قابل توجه طلاق در شهرستان گفت : بر اساس آمار بیش از 55 درصد کاهش طلاق داشته ایم و این نشان دهند اجرای برنامه های خوب توسط دستگاههای مسئول بوده است.

دکتر الماسی توصیه ای هم در خصوص پیشگیری از جرائم و حوادث داشت و افزود : متاسفانه حدود 50 درصد از تصادفات منجر به حوادث ناگوار ناشی از خطای انسانی است که کاهش این آمار هم نیازمند همراهی مردم است.

دکتر مسعود الماسی نماینده عالی دولت در کامیاران در خاتمه سخنان خود به اجرای برنامه های مختلف در سطح شهرستان در هفته دولت اشاره و اظهار کرد : افتتاح طرح های مختلف ورزشی ، درمانگاه و کلینیک  ، طرح های توسعه بخش کشاورزی ، آبرسانی ، برقرسانی و ... بخشی از آنهاست.

سخنرانی فرماندار در نماز جمعه

بازدید [ 491 ]
برچسب ها