اخبار

دهیاران دراعمال مدیریت توسعه همه جانبه و آبادانی روستاها نقش مهمی دارند

سرپرست فرمانداری کامیاران در نشست با دهیاران بخش مرکزی با اشاره به اهمیت وظایف ومسئولیت های آنان ، گفت: دهیاران دراعمال مدیریت توسعه همه جانبه و آبادانی روستاها نقش مهمی دارند.
دهیاران دراعمال مدیریت توسعه همه جانبه و آبادانی روستاها نقش مهمی دارند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران جلسه ای در روز شنبه 31 تیر ماه با حضور سرپرست فرمانداری کامیاران و دهیاران بخش مرکزی به منظور بررسی مسائل ومشکلات و ارتقاء سطح خدمات در مناطق روستایی با همفکری وهمراهی مردم ، شوراهای اسلامی ودهیاران برگزار شد.
سرپرست فرمانداری کامیاران با اشاره به اهمیت وظایف ومسئولیت های دهیاران ، گفت: دهیاران دراعمال مدیریت توسعه همه جانبه و آبادانی روستاها نقش مهمی دارند.
جمال ارشدی در این جلسه با خیر مقدم حضور دهیاران وابراز خرسندی از تشکیل این جلسه افزود : انتخاب دهیاران با رای منتخبین مردم ، نماد عینیت یافتن مردم سالاری دینی و نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود است.
وی تصریح کرد : به واسطه پررنگ شدن نقش مردم در جامعه اسلامی به ویژه در سطح روستاها با تشکیل شوراهای اسلامی ودهیاری شاهد خدمات رسانی مضاعف و توسعه فراگیرهستیم .
ارشدی اظهار کرد : دهیاریها با حداقل امکانات مالی و نیروی انسانی خدمات مطلوبی داشته و نقش عمده ای در توسعه روستایی ایفا نموده اند که تداوم این مسیر با همکاری و همراهی بیشتر وبهره مندی از تمام ظرفیت ها امکان پذیر است.
جمال ارشدی گفت : امروزه برنامه ریزی و مدیریت در مناطق روستایی که بر عهده دهیاری ها می باشد ،بایستی به گونه ای تنظیم شود که علاوه بر ارائه خدمات مناسب به توسعه اجتماعی  و افزایش نقش مردم در اجرای برنامه های مختلف نیز منجر شود.
سپرست فرمانداری کامیاران در خاتمه بر لزوم توجه بیشتر به مناطق روستایی به عنوان قطب تولید و خودکفایی تاکید وبه دهیاران توصیه کرد : با افزایش دانش و آگاهی علمی وعملی خود در مسیر توسعه بیشتر و مدیریت روستائی کارآمد نقش بایسته و شایسته خود را به عنوان مردمی ترین انتخاب در قالب "دهیار"  ایفا و به رضایت مردم ، اجرای درست قوانین ،همگرایی و هماهنگی بین بخشی و ایجاد وحدت مردمی در روستاها توجه نمایند.
در ابتدای این جلسه دهیاران حاضر به بیان برخی از مشکلات از قبیل نبود امنیت شغلی ، مشکلات بیمه ای ، حقوق و مزایا وسایر موارد اشاره کرده و در ادامه خواستار هماهنگی وهمراهی ادارات با دهیاران وشوراهای اسلامی در اجرای طرح های مختلف در سطح روستاها ، استقلال عمل بیشتر ، افزایش اعتبارات دولتی ،  تسهیل در اجرای طرح های تولیدی و اشتغالزا و سایر مسائل شدند.

بازدید [ 178 ]
برچسب ها