اخبار

کامیاران

دعوت صاحبان فکر، جوانان و نخبگان صنعت و کشاورزی در جلسات شورای کشاورزی شهرستان

جلسه شورای کشاورزی شهرستان کامیاران با حضور دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ،باتمانی بخشدار مرکزی کامیاران ،مرادی بخشدار موچش ،کوشکی رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان و تعدادی از روئسا وکارشناسان ادارت مربوط در محل سالن جلسات اداره جهاد کشاورزی شهرستان برگزار گردید.
دعوت صاحبان فکر، جوانان و نخبگان صنعت و کشاورزی در جلسات شورای کشاورزی شهرستان

جلسه ای با حضور دکتر الماسی فرماندار شهرستان کامیاران ،باتمانی بخشدار مرکزی کامیاران ،مرادی بخشدار موچش ،کوشکی رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان و تعدادی از روئسا وکارشناسان ادارت مربوط در روز چهارشنبه مورخ 5 دی ماه 97در محا ل جهاد کشاورزی شهستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان کامیاران گفت: شیوه ای سنتی دیگر پاسخگو نیست و  تولیدات را باید با  توجه به‌ منابع آبی شهرستان توسعه دهیم.

فرماندار شهرستان در ادامه  اهمیت خلاقیت در عرضه ی محصولات کشاورزی را رکنی مهم در تولید محصولات شهرستان بیان و رسیدن به چنین دستاوردی را در سایه ی عملکرد سیستمی تمامی ارگان های ذی ربط با حوزه ی کشاورزی عنوان کرد.

وی افزود رسیدن به ارزش کلمه ی خود کفایی امری بی معنا است اگر سرمایه هزینه شده ازجمله نیروی انسانی خاک و آب و تمامی منابع دخیل با محصول تولید شده برابری نکند، وی از تولید محصولاتی که منجر به تولید ارزش افزوده ی مازاد بر سرمایه مصرف شده اشاره کرد .

در ادامه به ساماندهی مدیریتی تعاونی های پایاب سد ها اشاره و خاطر نشان کرد در صورت عدم مدیریت مناسب در آینده ای نه چندان دور تعاونی ها از بین می روند .

فرماندار شهرستان کلید ایجاد توسعه ی پایدار در هر مقطعی را خروج از کشاورزی سنتی و ورود به استفاده بهینه تر از زمین های کشاورزی با متود های نوین و کشت محصولات جدید و تهیه ی محصولاتی با قیمت تمام شده ی کمتر و تولید ارزش افزوده ی بیشتر عنوان کرد.

دکتر الماسی سپس با توجه به انتقاد از کشاورزان به اصول مدیریتی گفت: ظرفیت های شهرستان بسیار بالاست، نقد ها و راهبرد های کشاورزان هم کمک خواهد کرد و درخواست داریم از صاحبان فکر، جوانان و نخبگان صنعت و کشاورزی در جلسات شرکت کنند.

دکترالماسی فرماندار شهرستان کامیاران در ادامه سخنان خود ابراز رضایت خود را  از پرداخت تسهیلات روستایی در قالب اشتغال پایدار روستایی و جذب حداکثری این تسهیلات در شهرستان بیان کرد و از کامران رحیمی ریاست امور آب شهرستان در مدیریت آب های سطحی و زیر زمینی شهرستان  تشکر و بر کنترل چاه های مجاز  و غیر مجاز و کشاورزان غیر بومی و مهاجر استانهای  مجاور در اجاره زمین های زیر کشت شهرستان تاکید کرد.

در خاتمه دکتر الماسی به تقدیر از عملکرد گلی ریاست اداره دامپزشکی شهرستان نسبت در رسد حوزه ی دامی و طیور شهرستان در پیشگیری از شیوع بیماری های واگیر دار دامی و طیور پرداخت و برای تمامی برای تمامی سرمایه گذاران و کشاورزان آرزوی موفقیت کرد.

بازدید [ 877 ]
برچسب ها