اخبار

فرماندارشهرستان کامیاران در مراسم روز پرستار

دستاوردهای حوزه بهداشت ودرمان در طول 40 سال عمر با برکت انقلاب بی نظیر است

درتاریخ 24/10/97 به مناسبت سالروز ولادت فرخنده حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار مراسمی با حضور دکتر مسعود الماسی فرماندار ، مسئولان شبکه بهداشت ودرمان ، جمعی از مسئولان و پرستاران شاغل در کامیاران در محل سالن اجتماعات ارشاد اسلامی برگزار شد
دستاوردهای حوزه بهداشت ودرمان در طول 40 سال عمر با برکت انقلاب بی نظیر است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری کامیاران درتاریخ 24/10/97 با حضور دکتر الماسی فرماندار ، مدیر شبکه بهداشت و درمان ، ،امام جمعه ،ریاست بیمارستان، پرستاران و کادر درمان بیمارستان سینا و جمعی کثیری از مسئولین  ادارات و نهادهای سطح این شهرستان در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای کامیاران  مراسم گرامیداشت روز پرستار به منظور تجلیل از مقام پرستار و اهدای لوح تقدیر و جوایزی به پرستاران نمونه بیمارستان سینا برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با تبریک روز پرستار و ولادت حضرت زینب(س) در این مراسم  با اشاره به برخی دستاوردهای حوزه بهداشت ودرمان در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با همت وتلاش جوانان این مرز وبوم ، گفت: یکی از دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان که با پیروزی انقلاب اسلامی محقق شد، توفیق جمهوری اسلامی در ارتقای بهداشت عمومی است که حاصل آن کاهش جدی بیماری‌های واگیر و مرگ‌ومیر ناشی از آنها در کشور بود. به‌طوری پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ۷۰ درصد مرگ‌ومیرها در کشور ناشی از بیماری‌های واگیر بود، اما امروز کمتر از ۱۰ درصد مرگ‌ها به دلیل این دسته از بیماری‌ها رخ می‌دهد. دلیل بروز چنین دستاوردی هم دسترسی بیشتر مردم به آب آشامیدنی سالم، بهره‌مندی از برق، جاده و وسایل ارتباط جمعی، با سواد شدن‌ مردم و ورود تعدادی از روستاییان به دانشگاه‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی بابی نظیر توصیف کردن دستاوردهای 40 ساله انقلاب در این حوزه افزود : اقدامات پیشگیرانه از طریق ایجاد شبکه بهداشتی گسترده‌ در سراسر کشور بعد از انقلاب اسلامی از جمله پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون ، تربیت بیش از 140 هزار پزشک عمومی ، متخصص ، فوق تخصص ودندانپزشک با اتکاء به استعدادهای داخلی که موجب بی نیازی ما به نیروهای هندی ، پاکستانی وبنگلادشی شد ، ریشه کنی وکنترل بسیاری از بیماری ها از قبیل فلج اطفال ، دیفتری ، سرخک و ... ، توجه به مناطق محروم وروستاها و احداث مراکز بهداشتی ودرمانی در این مناطق ، پوشش بیمه ای مناسب ، تربیت وتامین نیروها و کادرهای بیمارستانی از جمله پرستار ، ماما وسایر نیروها وارتقاء سطح سلامت وبهداشت تمام اقشار جامعه به ویژه زنان و صدها مورد دیگر به گونه ای که امروز در اقصی نقاط کشور و سطح شهرستان کامیاران این خدمات به خوبی ملموس است.

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه به وجود بعضی از نقایص وکمبودها نیز اذعان کرد و گفت: با همدلی ، حفظ وحدت ، استفاده از استعدادهای جامعه، توجه به منافع ملی و افزایش دانش ومهارت بومی و تغییر در نگاه و رویکرد می توان این مشکلات ناچیز را به خوبی پشت سر گذاشت.

در ابتدا سید منصور هاشمی نسب مدیر شبکه بهداشت و درمان ضمن خوش آمد گویی به میهمانان حاضر در مراسم پرستار و مقام پرستاری را شایان تجلیل و قدر دانی دانسته تا جائی که پیامبر اسلام آنان را(کسی که شبی را بر بستر و بالین بیماری روز کند) هم شأن حضرت ابراهیم خلیل الله توصیف می کند.

 وی از حرفه پرستاری به عنوان وظیفه ای خطیر و انسانی نام برد که نیازمند دانش ،صبر و ایثار می باشد و کمک به تسهیل مشکلات این قشر از کادر درمانی بیمارستان را از وظایف خود و دیگرمسئولین مربوطه دانست..

این مراسم با اجرای میان برنامه های شاد و متنوع ادامه یافت .

درپایان با اهدای لوح سپاس وجوایزی به پرستاران نمونه شاغل در بیمارستان سینای این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

همچنین در این مراسم بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان کامیاران نیز با اهداء لوح وهدایایی از پرستاران شاهد وایثارگر شاغل در مراکز بهداشتی ودرمانی شهرستان تجلیل به عمل آورد.

مراسم روز پرستار

بازدید [ 1402 ]
برچسب ها