اخبار

کامیاران

در هفته دولت 40 پروژه با اعتبار بالغ بر 15 میلیارد تومان در کامیاران به بهره برداری می رسد

فرماندار شهرستان کامیاران در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور معاون سیاسی وامنیتی استاندار ، معاونین فرماندار ، امامان جمعه وفرماندهان نظامی وانتظامی و دیگر اعضای شورای اداری شهرستان برگزار شد گفت : در هفته دولت 40 پروژه مختلف با اعتبار 15 میلیارد و 822 میلیون تومان به بهره برداری می رسد
در هفته دولت 40 پروژه با اعتبار بالغ بر 15 میلیارد تومان در کامیاران به بهره برداری می رسد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کامیاران جلسه شورای اداری این شهرستان  شنبه 2 شهریور 98 و در اولین روز از هفته دولت وبه مناسبت این هفته در محل فرهنگسرای کامیاران وبا حضور حسین خوش اقبال معاون سیاسی وامنیتی استانداری ، دکتر مسعود الماسی فرماندار کامیاران ، معاونین فرماندار ، ائمه جمعه ، فرماندهان نظامی و انتظامی ودیگر اعضای این شورا برگزار شد.

دکتر مسعود الماسی فرماندار شهرستان کامیاران با تبریک آغاز هفته دولت و خیر مقدم حضور معاون سیاسی استاندار ودیگر مهمانان گفت : در هفته دولت 40 پروژه در زمینه های گازرسانی به روستاها و واحدهای تولیدی ، آبرسانی به روستاها، طر حهای عمرانی روستایی ، آسفالت راه روستایی ، سدهای رسوب گیرمنابع طبیعی . برقرسانی و ... با اعتبار 15 میلیارد و 822 میلیون تومان به بهره برداری می رسدکه ماهیت این طرح ها توجه به رونق تولید در سطح شهرستان است.

وی در ادامه به شعار سال واثرات مثبت آن در خصوص اتکاء به منابع داخلی و کاهش وابستگی به صادرات نفت اشاره کرد و افزود : خوشبختانه با تاب آوری صورت گرفته در حوزه اقتصاد ما شاهد شکست طرح های دشمنان هستیم که مایه افتخار است.

دکتر الماسی سپس به در پیش بودن انتخابات و لزوم فراهم نمودن ساز و کار لازم با همکاری دستگاهها به منظور برگزاری انتخاباتی قانونمند تاکید و تصریح کرد : رمز مانگاری نظام ما در برگزاری همین انتخابات هاست که مردم ما همواره با حضور خود به آن مشروعیت بخشیده اند.

وی نتیجه انتخاب های متعدد با رنگ و بوی متفاوت را نشانه اثر آراء تک تک افراد جامعه عنوان کرد و گفت : نباید نسبت به انتخابات بی تفاوت بود  بلکه با مشارکت فعالانه در آن به میزان رای که به صندوق ها ریخته می شود هرفرد در سرنوشت خود و حل مسائل ومشکلات اثر گذار خواهد بود.

نماینده عالی دولت در کامیاران با بیان اینکه اگر امروز هرجا فسادی هست همه وظیفه دارند آنرا به دستگاههای نظارتی گزارش دهند تا جلو آن گرفته شود واگراین کار را نکنند خیانت است افزود : طرح مباحثی که با هدف تخریب و بدون سند ومدرک ارائه می شود درست نیست.

دکتر الماسی به مطالب مطرح شده در خصوص فساد در کردستان اشاره کرد و افزود : در این زمینه رسانه ها نقش ویژه ای دارند تا مواضع خود را با اسناد مستدل اعلام و مانع سیاه نمایی و جفا در حق مردم کردستان شوند.

وی سپس به موضوع پرداخت  28 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی اشاره  وبر لزوم رفع موانع پیش روی سرمایه گذاری تاکیدکرد و گفت : با تسهیلات پرداختی خوشبختانه طرح های مهم وخوبی اجرا شده است که به عنوان نمونه می توان راه اندازی سردخانه 3 هزار تنی ، کشتارگاه در حال احداث طیور ، مجموعه زنجیره ای تولید مرغ در کویک بخش موچش ، واحدهای گاوداری و دامپروری و فعال سازی چندین طرح غیر فعال در حوزه کشاورزی را نام برد.

فرماندار کامیاران همچنین  به بیان گزارشی در خصوص برنامه های برگزار شده در حوزه های مختلف از جمله برنامه های فرهنگی ونشاط آفرین با مشارکت حداکثری مردم و طرح های در حال اجرا از قبیل  طرح های توسعه کشاورزی ، تخصیص اعتبار 5 میلیارد و 500 میلیون تومانی به منظور تبدیل زمین های کشاورزی دیم به آبی در سطح 1400 هکتار ، تامین زمین تصفیه خانه آب شرب کامیاران و اختصاص 9 میلیارد تومان اعتبار به آن ، طرح احداث بیمارستان 100 تختخوابی ، انتقال ساختمان زندان که با موافقت ریاست قوه قضاییه در حال پیگیری است ، طرح بازآفرینی شهری وانتقال صنوف مزاحم به خارج از شهر ، تصفیه خانه فاضلاب خامسان ، تصفیه خانه فاضلاب کامیاران ، طرح های مخابراتی و طرح های منابع طبیعی اشاره واظهار امیدواری کرد : با همکاری مردم و ادارات اجرای این طرح ها در اسرع وقت به نتیجه برسد.

دکتر الماسی در ادامه با معرفی خانم قبادی به عنوان رئیس جدید نهاد کتابخانه های عمومی و آقایان: شهبازی و خورشیدی به عنوان روئسای جدید راهداری وحمل ونقل جاده ای و فنی وحرفه ای خواستار تلاش تمامی ادارات به منظور توسعه همه جانبه این شهرستان شد.     

فرماندار شهرستان کامیاران در خاتمه به موفقیت چندین ساله دانش آموزان کامیارانی در کسب رتبه های برتر کنکور اشاره کرد و گفت : در سال جاری نیز دانش آموزان کامیارانی با کسب رتبه های 9 علوم تجربی ، 10 زبان و 5 هنر نشان دادند که این وقایع اتفاقی نبوده و ناشی از تلاش آموزش وپرروش کامیاران و وجود استعدادهای برتر در این شهرستان است که بایستی با برگزاری مراسمی شایسته از این استعدادها و خانواده های آنان تجلیل شود.

فریدون باتمانی معاون سیاسی وامنیتی فرماندار کامیاران در این جلسه با خیر مقدم حضور معاون سیاسی وامنیتی استاندار و تیریک هفته دولت از برنامه ریزی برای اجرای برنامه های مختلف در سطح شهرستان در ایام هفته دولت خبر داد و گفت : مهمترین اقدامات در این ایام افتتاح طرح ها و پروزه های مختلف می باشد.

 وی همچنین اظهار امیدواری کرد: باهمکاری ادارات  ضمن شناسایی مسائل ومشکلات در جهت رفع آنها تلاش کرد تا روز به روز شاهد رضایت مندی و توسعه بیشتر باشیم.

در ادامه این جلسه وریا رحیمی رئیس منابع طبیعی کامیاران به ارائه گزارشی در خصوص فعالیتهای این اداره پرداخت و گفت : با اختصاص مبلغ 5 میلیارد تومان ار صندوق توسعه ملی به منابع طبیعی حدود 8 هزار متر مکعب سازه ملاتی و گابیونی وحدود 614 هکتار جنگل کاری در حوزه سد گاوشان و2000هکتار عملیات های مختلف آبخیزداری و   آبخوانداری در راستای مرتعداری در شهرستان کامیاران اجرا شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش 2و نیم برابری آتش سوزی ها در سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود :با شناسایی نقاط حادثه خیز و در معرض خطر ، جدب 250 همیار طبیعت ، همکاری خوب مردم ، سرعت عمل نیروها و آموزش های لازم در نقاط مختلف شهرستان در مهار 35 فقره آتش سوزی موفق عمل کرده ایم.

رئیس ناحیه گازرسانی کامیاران در ادامه جلسه شورای اداری کامیاران گفت :  11 طرح گازرسانی شامل گازرسانی به 6 روستا و 5 واحد تولیدیدر ایم هفته دولت افتتاح وبر اساس برنامه پیش بینی شده در تلاش خواهیم بود تا با گازدارکردن تمام روستاهای کامیاران تا پایان سال 99 لقب شهرستان سبز را خود اختصاص دهیم.

بهزاد خسروی در گزارشی افزود : در بخش توسعه گازرسانی 31800 مشترک در دو شهر و110 روستا و 18 هزار علمک و 800 کیلومتر شبکه گازرسانی اجرا شده که تا پایان سال 10 روستای دیگر به شبکه گاز متصل وبرای 6 روستای دیگر در سال آینده عملیات گازرسانی اجرا خواهد شد.

شورای اداری هفته دولت 98

بازدید [ 264 ]
برچسب ها